koji štampač?

mdusan

Početnik
Poruka
8
Molim za pomoć. Koji štampač da kupim. Hoću da kupim jeftin štampač koji će se koristiti za mali obim štampe. Izbor sam suzio na Canon pixima Ip1500, HP 3650 ili lexmark z612/z615. Svi imaju prednosti i mane. Za koji da se odlučim?
 
mdusan:
SuperWorm:
Ja imam HP 3650 :D i licno sam prezadovoljan sa njim. Tako da cu ti njega preporuciti za kupovinu.
Imam samo par pitanja. Kako stoji sa punjenjem kertridža i koliko može da odštampa stranica teksta? Drugo čuo sam da je mehanizam jako lošeg kvaliteta.
Ja imam HP 3650 i kertridzi se dopunjuju izuzetno lako,čak i kad radiš to prvi put nemožeš da pogrešiš.Što se tiče tehničkih karakteristika poseti sajt proizvodjača tamo ti sve piše ali meni boje traju dosta dugo s obzirom na cenovni rang štampača.
To zavisi i od toga kako mu našteluješ drajvere,koliko ga često koristiš i gde kupuješ boju za dopunu kertridza,pošto kvalitet veoma varira.
To što si čuo za mehanizam nije tačno,bar u mom slučaju pošto štampač fercera sada isto kao i kad sam ga kupio pre više od godinu dana.
Što se tiče druga dva štampača koja si naveo nikako ti ne bih savetovao Lexmarkve modele.Pazario ga je moj brat (z612) i u startu mu crni kertridz nije radio,a na kertridz nemaš garanciju pa ti vidi koliko ti se isplati da rizikuješ.
Za nove modele Canonovih štampača svi imaju samo reči hvale,specijalno za pixma 2000,ja bih se da sam na tvom mestu odlučio za njega.On je sada kao neki best-by,'bem li ga.
U svakom slučaju ili HP ili Canon.
Pozdrav
 
Posto sam do sada bio korisnik canon štampača najviše sam bio za pixma ip1500 model ali posotji jedan problem. Do sada sam koristio BJC250 koji se jako lako dopunjavao i verovali ili ne ja sam koristio štampač pet godina sa samo dva crna kertridža stalno sam ih dopunjavao. Ali ti kertridži imaju glavu na njima pa i ako nešto zezneš kupiš nov kertridž. a na novim modelima glava je posebno (zato su i kertridži jeftini) ali koliko traje glava i koliko košta nova niko ne može da mi kaže!
 
imam ovaj štampač i hp c8728c i c8728c kertridže pa još nisam provalio resetovanje ovih,pa ti preporučujem da i nije tako lako punjenje ovih kertridža ,upucaš u njega 1000 din radi punjenja i truba prijavi ti low ink.......onda opsuješ i kupiš nov od 1400din crni i još 1600 u boji to ti je 3000 din a ceo štampač si recimo platio 4000-6000 din, pa ovo ponoviš dva tri puta godišnje ,...pa ti vidi šta ti se isplati :D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow:
 
resivres:
imam ovaj štampač i hp c8728c i c8728c kertridže pa još nisam provalio resetovanje ovih,pa ti preporučujem da i nije tako lako punjenje ovih kertridža ,upucaš u njega 1000 din radi punjenja i truba prijavi ti low ink.......onda opsuješ i kupiš nov od 1400din crni i još 1600 u boji to ti je 3000 din a ceo štampač si recimo platio 4000-6000 din, pa ovo ponoviš dva tri puta godišnje ,...pa ti vidi šta ti se isplati :D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow:
I šta je tvoj predlog za kupovinu onda?
 
Pa ovako, sva tri su tu negde.
Slucaj kod fathera je jedinstven i to su amaterske greske sa kojima kompanija ne bi ni izgradila rejting koji ima u svetu.
Zatim, Cannon je sa Pixma serijom napravio odlican potez i tako reci nema konkurenciju...ali ima cene (naravno jaci modeli.
Moja preporuka je Canon ili Lexmark, mada prednost dajem Canonu.
 
resivres:
imam ovaj štampač i hp c8728c i c8728c kertridže pa još nisam provalio resetovanje ovih,pa ti preporučujem da i nije tako lako punjenje ovih kertridža ,upucaš u njega 1000 din radi punjenja i truba prijavi ti low ink.......onda opsuješ i kupiš nov od 1400din crni i još 1600 u boji to ti je 3000 din a ceo štampač si recimo platio 4000-6000 din, pa ovo ponoviš dva tri puta godišnje ,...pa ti vidi šta ti se isplati :D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow:

Ja nisam cuo da HP ima cip u kertridzu.
Meni 3820 vec dve godine pokazuje da su kertridzi prazni pa stampa i dalje. Punjen je ko zna koliko puta do sada.
A sto se Lexmarka tice preporucio bi ga samo najgorem neprijetelju. Ukoliko nekom treba imam 5700 u podrumu samo neka kupi kertridze. Za njega sam kupio i FOTO (80DM u ono vreme) pa je kvalitet bio kao kod HP-a u draft rezimu.
 

Back
Top