INSTANT ACESS-dialer

Slavik

Zainteresovan član
Poruka
240
Imam jedno veoma važno pitanje. Prije jedno 2-3 mjeseca našao sam u kompu INSTANT ACESS- neki dialer. Bojao sam se da će mi račun biti astronomski, ali srećom nije( ni sam ne znam zašto). Uklonio sam ga uz pomoć Microsoftovog Antyspyware i Spyware Doctora ali mi je ovaj zadnji nešto otkazao ali prvi je još živ. Kada sam danas ponovo skenirao sa Microsoftovim Antyspywarom, ponovo mi je našao isti dailer. Na skali opasnosti piše SEVERAL(ili tako nešto). U startup ga nema. Šta da radim. Bez svakoga, XXX sajtove nijesam uopšte posjećivao. Puno pozdrava.
 
Eh, taj instant access.. sa njim sam se borio prosle godine.. Zna da bude veoma gadan.. Ukoliko se ukorijeni u racunar.. Prozivede vise nego 1300 fajlova.. Dakako samo dolazenje ovog gada na racunar on se nakoti kao gamad i posle samostalnog instaliranja postoji ni manje ni vise nego 7 fajlova sa .exe ekstenzijom a koliko ti exe jos proizvedu koje cega bog sam zna..

Ja sam ga se jedva rijesio pomocu dva programa i to veoma pazljivo i strpljivo a to su:

Spy bot S&D 1.3 i
Hijak This programom..

Mada morad da budes veoma oprezan pri radu sa ovim programima jer i najmanja greska pade sistem..

S toga dobro se namuci da rijesis se Instrant Access jada i odradi sve ako nije kasno u SAFE MODE..

Srecno, trebace ti.. Poz.
 
Slavik:
Ja sam ga izbrisao uz pomoć Microsoft Antyspyware ili mi je samo tako pokazalo da je izbrisan. Da li može da mi napravi veliki račun. I kako to sa padanjem sistema, ipak je to dialer?HITNO POMOĆ
Ne brini mnogo o narednim telefonskim računima,ima leka.Da bi sprečio da ti eventualno,na kvarno instalirani dialer ubuduće nebi napravio ršum sa tel.računima,potrebno je da sa http://www.hispasec.com/ preuzmeš i instaliraš program pod nazivom Check dialer.Kod preuzimanja je na španskom,a kod konfigurisanja možeš da izabereš i druge jezike.On sprečava dialere da izvrše konekciju tvog broja sa nekim udaljenim,skupim destinacijama.O ovome je na forumu ranije bilo dosta reči,pa zato ovom prilikom samo toliko.Ukoliko ne uspeš,javi,pa ti ja mogu e-mailom poslati ovaj program.
Inače,ovo te ne sprečava da nastaviš da čistiš tu gamad iz kompjutera.Pozdrav.
 
Slavik:
Imam jedno veoma važno pitanje. Prije jedno 2-3 mjeseca našao sam u kompu INSTANT ACESS- neki dialer. Bojao sam se da će mi račun biti astronomski, ali srećom nije( ni sam ne znam zašto). Uklonio sam ga uz pomoć Microsoftovog Antyspyware i Spyware Doctora ali mi je ovaj zadnji nešto otkazao ali prvi je još živ. Kada sam danas ponovo skenirao sa Microsoftovim Antyspywarom, ponovo mi je našao isti dailer. Na skali opasnosti piše SEVERAL(ili tako nešto). U startup ga nema. Šta da radim. Bez svakoga, XXX sajtove nijesam uopšte posjećivao. Puno pozdrava.

idi na www.trendmicro.com i tamo mozes da scaniras besplatno ili po potrebi da im posaljes zarazene fajlove koje oni ociste....potrazi na strani haus call i tamo ti je opcija za sceniranje
mj
 

Back
Top