Posao u Sloveniji

zeljica

Zainteresovan član
Poruka
158
Cao svima.

Ja sam slovenacki drzavljnin ali vec par godina ne zivim u Sloveniji. Ove godine bih volela da se vratim nazad u Ljubljanu, ali me interesuje kakve su sanse da dobijem posao kao FINANSIJSKI MENADZER ili tome slicno.
 
1. Verjetno ste končala, vsaj tako predvidevam
Fakulteto nekje v RS i obvlaate dobro SLO jezik.
2. Šanse za službo so, zakaj pa ne, odvisno je tudi
če ste rojena pod srečno zvezdo.
3. Bi delala, kot (že takoj na začetku, kot Manager)
Ali se ne postavljate na začetku ptevelike
cilje, pa ne, da bi vas
podcenjeval (ali ste mislila: finančni direktor,
direktor računovodstva, šef računovodstva...)?
4. Angleščina: osnovni pogoj
To je to.
Tisti, ki se želi službo, je bo tudi najdel.
 
NeSlovenec:
1. Verjetno ste končala, vsaj tako predvidevam
Fakulteto nekje v RS i obvlaate dobro SLO jezik.
2. Šanse za službo so, zakaj pa ne, odvisno je tudi
če ste rojena pod srečno zvezdo.
3. Bi delala, kot (že takoj na začetku, kot Manager)
Ali se ne postavljate na začetku ptevelike
cilje, pa ne, da bi vas
podcenjeval (ali ste mislila: finančni direktor,
direktor računovodstva, šef računovodstva...)?
4. Angleščina: osnovni pogoj
To je to.
Tisti, ki se želi službo, je bo tudi najdel.
Skoncala se Finance Managament v Novem Sadu. Anglenscino obvladam zelo dobro, ker z Amerikanci delam ze skoraj pet let, tako da to ni problem. Ni potrebno da takoj dobim sluzbo kot Finansijski menadzer, ampak sem bila radovedna kaksne so sanse. Sicer je tudi druga sluzba vezana za finance uredu. Slovenski jezik obvladam odlicno, ker sem skoncala SREDNJO VZGOJITELJSKO SOLO v Ljubljani-Bezigrad. Upam da sem rojena pod srecno zvezdo.

:lol:
 
No, pa dejva Slovenka?

Kaj potem še čakate?. Če ste dokončala Financijski Managament v Novem Sadu (pri nas je nujno
potrebno narediti Nostrifikacijo Diplome) Obvladate
angleščino, trenutno ste brez službe, imate slovensko državljanstvo, rojena ste pod srečno zvezdo,plača je lahko od 850-1250 EURO, potem nujno
morate nekaj ukreniti za svojo kariero.

Akcija.

Veliko sreče.
 
NeSlovenec:
No, pa dejva Slovenka?

Kaj potem še čakate?. Če ste dokončala Financijski Managament v Novem Sadu (pri nas je nujno
potrebno narediti Nostrifikacijo Diplome) Obvladate
angleščino, trenutno ste brez službe, imate slovensko državljanstvo, rojena ste pod srečno zvezdo,plača je lahko od 850-1250 EURO, potem nujno
morate nekaj ukreniti za svojo kariero.



Akcija.

Veliko sreče.
Hej zivjo. Sluzbo imam in mi ni takoj nujna. Kar se pa nostrifikacije tice, je pa ne rabim ker je diploma priznata v EU. To sem ze vprasala in je informacija tocna.Ampak cisto sem bila radovedna kaksne so sanse za sluzbo.

In hvala na informaciji. :wink:
 
Joe NY:
a kakve su sanse da meni neko iz ljubljane posalje garantno pismo u beograd.

Ako imas nekog prijatelja, rodbinu itd....samo oni treba da idu kod advokata (placa se mislim 10 Evra), i posalju ti to pismo u BG.Posle odes u slovenacku ambasadu, i mislim da ne bi trebalo da ti prave probleme oko dobijanja vize. Ali ipak zavisi dali zelis radnu, turisticku ili tranzitnu vizu.

Pozdrav.
 
to: zeljica

upam, da brez zamere ampak imam nekaj cisto iskrenih pripomb...

namrec tvoj znanje slovenskega jezika "sepa", kar je bilo razvidno iz tvojih odgovorov... ne misli, da te zelim podcenjevati ali kakorkoli razocarati ampak so Slovenci zelo obcutljivi, kar se tice jezika in slovnice... za tako zahtevno sluzbo, ki je povezana z odnosi z javnostmi, je odlicno znanje jezika (pisno kakor ustno) predpogoj, zazeleno je tudi veliko delovnih izkusenj na istem ali podobnem podrocju... racunalnistvo (pa ne samo osnovno znanje) je tudi pogoj... ce si zelis posel v drzavni upravi moras imeti opravljen tudi izpit iz ZUP-a... in se nekaj (zalostno toda resnicno), da bi takoj na zacetku dobila tako sluzbo, bo to mogoce le preko nekih mocnih vez, namrec politika je zelo z'lobirala taksna delovna mesta... pa se nekaj: ne hvali se na ves glas, kje si diplomirala in od kod prihajas, nazalost nas imajo Slovenci se vedno za ljudi iz sistema "kako cemo - lako cemo", kar pa nikakor ni v skladu z njihovo ponemceno disciplino... jaz sem celo rojena tu, dejstvo je, da izhajam iz mesanega zakona, ampak priznam, da sem se navzela cisto vseh njihovih navad in obicajev, ker je to edini nacin, da v njihovem svetu lahko nekdaj nekaj veljas, v nasprotnem ostajas "bosanc"...

veliko srece...
 

Back
Top