Herpes-groznica

majce:
Vec treci put u tri meseca dobijam herpes na usni (ustima). Redovno jedem, pijem cajeve,vitamine........ali opet mi se pojavljuje. Kako da sprecim njenu pojavu?

Nemozes spreciti da dobijas herpes jer se on javlja sa slabim imunitetom, obzirom da ti se vec treci put javlja znaci da si nosilac virusa (verovatno ga i tvoja mama dobija - mozda neko od drugih blizih srodnika?). Ali mozes raditi na tome da pojacas imunitet, znaci herpes ce ti se verovatno javljati u stresu (emotivnom i fizickom), na ekstremnim promenama vremenskih prilika (jako vruce, ili jako hladno, promene klimatske), predmestrualno ili ovulatorno, kao i pri prehladama ili virusnim infekcijama druge vrste. Dakle, virus koji izaziva herpes simplex kod tebe zivi u tebi i onda kad ti ne izlaze groznice; ali pad imuniteta uslovljava da on eksplodira. Kad osetis prve znake (svrab, peckanje, blago crvenilo) nakljukaj se vitaminom C, uzmi andol ili aspirin, mozes da drzis vatu sa alkoholom na tom mestu (rakija jednako deluje) neko vreme (par miniuta), ili da namazes malo paste za zube (po mogucstvu one koja sadrzi mentol u sebi). Kada i ako ti herpes izadje, odmah na njega primeniti mast Aciklovir (trazi u apoteci kazi da je za usta), vise puta dnevno mazati i najbolje grejati nad ringlom od sporeta ili grejalicom (naime herpes virus ugiba na temperaturi od preko 37 stepeni u fizioloskom rastvoru, dakle kako se virus nalazi u vezikulama koje su ispunjene fizioloskim rastvorom, grejanjem se podize temperatura koja smeta i ubija herpes virus).
Sve su ti ovo sto medicinska fakta sto licne domisljotine jer se ja borim sa herpesom od detinjstva, ali mogu da ti kazem da od kad se vakcinisem protiv grip[a mnogo manje kuburim sa tim.
Pozdrav!
 
Pomaže i najobičniji pekarski kvasac (razmućen sa malo vode i vrlo malo brašna) koji namažeš preko groznice. Takođe je jako dobar i propolis i sve kreme i gelovi koje su na bazi propolisa. To je ono što ja znam... i da kucnem u drvo - odavno mi se ta napast nije javljala :wink:
 
Postovana,
Drago mi je da vidim, da Vam je cenjena VdrVtr dala nekoliko korisnih saveta iz oblasti alternativne medicine, sto je i moja uza specijalnost...
Da ne bi bilo nejasnoca, ukljucicu se i ja u diskusiju da pojasnim nacin primene preporucenih sredstava.
Pasta za zube kojom budete mazali svoj herpes, mora da bude bele boje. Providne, kao sto je ''zirodent'' ili prugaste, kao sto je ''signal'' – nisu pogodne za upotrebu. Kada sa takvim pastama izadjete na ulicu, izgledacete smesno. Bela pasta, nenametljivo nanesena na gornju usnu, odavace utisak ozbiljnosti, dostojanstva i oslikavace svu tezinu Vase bolesti. Izmedju ostalog, bele paste za zube se brze suse, pa cete tako pre biti spremni za posao ili diskoteku... Prilikom izbora paste, posebno treba obratiti paznju na jacinu. Sto je pasta ljuca - bolje deluje... Kako ja volim da kazem –''Staviti ljutu travu, na ljutu ranu!'' U tom smislu, preporucio bih Vam domaci ''azulin''.
Povodom doktorkine konstatacije da se virus herpesa ugiba na temperaturama iznad 37C, mogao bih dodati sledece... Da bi virus bio ubiven grejanjem, mozemo koristiti sledece metode:
1. Peglanje - ukljuciti peglu na “sintetika” i lagano prelaziti preko virusom napadnutog mesta. Ako Vas suprug zatekne da to radite, recite mu da je to najnovija metoda “face liftinga” i da na taj nacin peglate borice na uglovima usana.
2. Ringla - namestiti regulator grejanja na 1 i postaviti lice petnaestak centimetara iznad ringle… Ako Vas muz u tom trenutku upadne u kuhinju, napadnite ga recima – “ Nesto mi cudno mirise ova ringla! Da nisi mozda opet prosuo secer na nju, kada si kuvao kafu?!”
3. Feniranje – ukljucite fen na 2 i pustite da Vam topao vazduh miluje lice… Ako i tom prilikom neko bude postavljao glupava pitanja, recite mu da fenirate brkove!
Nadam se, da sam svojim skromnim postom doprineo resavanju problema i pomogao da se svi koje muci herpes bolje osecaju…
Napomenucu, da su saveti koje sam ja ovde dao, isti oni koje Vam je dala i VdrVtr... samo podrobnije objasnjeni.
Pozdrav!
 
Zahvalna sam svima na odgovorima. Pocecu odmah da primenjujem metode lecenja.
Imam jos jedno pitanje....Posto sam ga svake godine dobijala po jedanput (osim ovog poslednjeg slucaja od tri puta za tri meseca), da li to znaci da cu ga i kasnije dobijati, kao hronicnu infekciju?
Iskreno, izludelo me je!
 
Moje iskustvo je sledeće:
U slučaju da se slabije obučem, a duže budem izložen niskoj temperaturi(bez fizičke aktivnosti) obavezno mi se desi,da se za 3 dana pojavi"to"na usni.
Samo od zime.
Mada ako je zima a unos energije hranom bude o.k.,da ne kažem u višku, pojava se neće ispoljiti.
Još bih napomenuo da će se u slučaju da osetim drhtavicu "to" sigurno javiti.
A pravilo je da koliko god bio skromno odeven,ako telesnu temperaturu dižem nekom fizičkom aktivnošću pojava se ne manifestuje.
 
Kao sto je vec neko odgovorio, herpes se leci podizanjem imuniteta, a to znaci da, pored vitamina C, treba pojacati unos vitamina E, cinka, donekle vitamina B, uzimati beli luk i jogurt sa probiotskim kulturama. U knjigama pise i da treba izbegavati cokoladu i kostunjavo voce (lesnik, kikiriki, badem itd.) ali s tim nemam licnog iskustva. Bitno je i da dovoljno spavas, a narocito da odreagujes cim primetis da se pojavljuje (tj. da krenes sa bombardovanjem vitaminima i ostalim). Aciklovir i ostale masti nisu preterano efikasni kad herpes vec izadje, a mogu i da ti naprave sekundarnu infekciju, sto se meni desavalo, pa stvar bude jos mnogo gora. Onda kad ti je posebno stalo da sto pre prodje, mozes da primenis tretman bioptron lampom ili laserom, sto naravno kosta, ali stvarno deluje. Bolji kozmeticki saloni imaju jedno ili drugo. Meni je pre jedno dva meseca samo jedan tretman laserom (kosta 700 din.) totalno "sredio" herpes, istog dana je poceo da nestaje i sutra ga vec nije bilo.
 
Black Moon:
Kao sto je vec neko odgovorio, herpes se leci podizanjem imuniteta, a to znaci da, pored vitamina C, treba pojacati unos vitamina E, cinka, donekle vitamina B, uzimati beli luk i jogurt sa probiotskim kulturama. U knjigama pise i da treba izbegavati cokoladu i kostunjavo voce (lesnik, kikiriki, badem itd.) ali s tim nemam licnog iskustva. Bitno je i da dovoljno spavas, a narocito da odreagujes cim primetis da se pojavljuje (tj. da krenes sa bombardovanjem vitaminima i ostalim). Aciklovir i ostale masti nisu preterano efikasni kad herpes vec izadje, a mogu i da ti naprave sekundarnu infekciju, sto se meni desavalo, pa stvar bude jos mnogo gora. Onda kad ti je posebno stalo da sto pre prodje, mozes da primenis tretman bioptron lampom ili laserom, sto naravno kosta, ali stvarno deluje. Bolji kozmeticki saloni imaju jedno ili drugo. Meni je pre jedno dva meseca samo jedan tretman laserom (kosta 700 din.) totalno "sredio" herpes, istog dana je poceo da nestaje i sutra ga vec nije bilo.

Cao, samo mala korekcija uz sve sto je vec navedeno i stoji ( laser deluje i dubinskim zagrevanjem...prosto da ste herpes izlozili suncu ili drugom izvoru fokusirane toplote, imali biste manje-vise isti efekat kao i nakon laserske terapije!):
dakle, netacno je u potpunosti da je Aciklovir nedelotvoran kada herpes vec izadje; od pojave prvih vezikula Aciklovir je delotvoran u narednih 48 do 72 sata (kako kod koga) i to veoma delotvoran. Ne znam sta podrazumevate pod 'sekundarnom' infekcijom, ako pod tim podrazumevate sasusivanje (dakle zamucenje vezikula i stvaranje krastice) - to nije sekundarna infekcija vec nacin na koji svaki herpes zalecuje ukoliko su se pojavile vezikule; velicina kraste zavisi od velicine herpesa i od toga kolko ko ima strpljenja da prljavim prstima ne chupka i ne maltretira herpes dok ovaj sam ne sasusi i ne otpadne ostavljajuci ruzicasti oziljak koji izbledi i nestane (epitelizuje koza). Aciklovir nikako ne izaziva nikakve sekundarne infekcije - jednostavno nema ni jednog mehanizma kako bi to mogao ciniti jer aciklovir deluje ciljno na herpes virus i celije njime inficirane, dok na zdrave celije nema nikakvo delovanje.
Pravovremena reakcija na predznake pojave herpesa, primena aciklovira uz zagrevanje i velike doze vitamina te podizanje imuniteta pravo su resenje za suzbijanje ove neprijatne pojave.
Pozdrav.
 
Pa evo i ja da se priključim ovoj temi. Nemam jos uvek neke savete da dam jer sam danas po prvi put u zivotu dobila groznicu pa ni sama ne znam šta da radim :think:. Vaši saveti ce mi u svakom slučaju pomoći. Ali imam jedno pitanje: s vremena na vreme dešavalo mi se da na ivici donje usne, osetim blagi svrab i pulsiranje. Ne bi proslo ni pola sata pojavio bi se plih na tom mestu ali kao da me je tu komarac ujeo. i to bi tu stajalo mozda sat-dva i samo bi se povuklo. Juce uvece se isto to desavalo i mislila sam da ce se isto to desiti, kad ono avaj.... Kad sam jutros ustala imala sam sta da vidim! GROZNICA.... Pa me zanima da li ono moje predhodno iskustvo ima veze sa groznicom? Odnosno, da li je to isto neki vid blaže groznice ili...? Unapred hvala.
 
Кад осетиш да ће ти изаћи грозница, на место на ком ће изаћи, мажи ацикловир маст.
То је анти-вирусна маст и специјално је направљена за херпес.
Маже се до 5 пута дневно на место на ком ће избити грозница.
Кад грозница избије, маст доводи до бржег сасушивања.

То што описујеш у вези свраба око руба усне, то нема везе с грозницом. Пре са неком алергијском реакцијом. Знам о чему пишеш и безопасно је. ;)
 
Vec treci put u tri meseca dobijam herpes na usni (ustima). Redovno jedem, pijem cajeve,vitamine........ali opet mi se pojavljuje. Kako da sprecim njenu pojavu?

Ranica koja se pojavi na usnama, kontrolisi je specificnim medom koji se zove Manuka Honey ( Manuka med, Novi Zelenad ) i obavezno AKTIVNI koji je preko UMF 20+ ili MGO 400 odnosno UMF25+ odnosno MGO 550. Mozes pronaci Manuka Honey MGO 550 ovdje: www.iherb.com - cijena je visoka, ali zaista ovaj med je POSEBAN i radi se o medu medicini. Ubija viruse i bakterije kao nijedno drugo prirodno i medicinsko-zapadno sredstvo. Takodje, malo manja doza antibakterijska odnosno antiviriska jeste Manuka Honey MGO400 .

Nemojte trositi novac na manuka honey MGO100 i MGO250. Jedino ako nemate druge opcije, tj., mgo 400 ili mgo 550, onda MGO250 dolazi u obzir, dok mgo 100 je isto tako dobar, ali ne tako jak protiv virusa i bakterija.

Takodjer, da bi ojacali imunitet i njegov sistem, koristite L-Lysine kapsule od 1000mg tri puta dnevno. Radi se o prirodnom antibiotiku, dakle NIJE DROGA. Mozete naruciti po jeftinoj cijeni takodjer na www.iherb.com Ukucajte L-LYSINE, imate u puderu i u kapsulama. Ps. Pogledajte reviews - odnosno komentare kupaca.

Najbolje stvar za imunitet i odbranu od virusa, bakterija, protiv celija raka ili cak da toliko ojaca imunitet da se sam izbori i pobjedi sve vrste raka, tumora, hiv-a virusa i sl., jesu medicinske gljive, sastavljene u grupu ljekovitih gljiva, a moze se naruciti takodjer na internetu pod nazivom Kinoko Gold AHCC. Mora biti zlatna bocica na vrh pise Quality of Life. Skupo je, ali je zato i dobro.


Ps. Koristio sam i koristim iznad navedene stvari ne zbog toga sto imam herpes 1, jer isti nemam, vec za druga oboljenja koja sam imao i kojih sam se uspjesno i trajno, hvala Bogu, rjesio pomocu iznad spomenutih prirodnih lijekova.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kao sto je vec neko odgovorio, herpes se leci podizanjem imuniteta, a to znaci da, pored vitamina C, treba pojacati unos vitamina E, cinka, donekle vitamina B, uzimati beli luk i jogurt sa probiotskim kulturama. U knjigama pise i da treba izbegavati cokoladu i kostunjavo voce (lesnik, kikiriki, badem itd.) ali s tim nemam licnog iskustva. Bitno je i da dovoljno spavas, a narocito da odreagujes cim primetis da se pojavljuje (tj. da krenes sa bombardovanjem vitaminima i ostalim). Aciklovir i ostale masti nisu preterano efikasni kad herpes vec izadje, a mogu i da ti naprave sekundarnu infekciju, sto se meni desavalo, pa stvar bude jos mnogo gora. Onda kad ti je posebno stalo da sto pre prodje, mozes da primenis tretman bioptron lampom ili laserom, sto naravno kosta, ali stvarno deluje. Bolji kozmeticki saloni imaju jedno ili drugo. Meni je pre jedno dva meseca samo jedan tretman laserom (kosta 700 din.) totalno "sredio" herpes, istog dana je poceo da nestaje i sutra ga vec nije bilo.

Ne treba raditi ista s laserom i slicno, jednostavno koristiti prirodni lijek, medicinski med koji se zove Manuka ( Honey ). Zaista, zaista, ovaj med je specifican i ko zeli moze o njemu vise da procita na netu, dovoljno je da ukuca na google.com Manuka honey ili manuka med. Ako znate engleski ili njemacki, imat ce te mnogo vise informacija da procitate i naucite.

3-4 puta namazete medom na ranu, ima ta ode tako brzo...da ne povjerujete.
 
Kad se osjeti da će da se pojavi groznica samo na tom mjestu namazati bijelim lukom. Bijeli luk presjeći i natrljati na tom mjestu (najbolje uveče, radi specifičnog mirisa), ponoviti opet u toku večeri, meni je to pomoglo
 
Kada vi ili vaše dijete ima groznicu, često prvi korak akcije je nazvati doktora, ali imajte na umu da, osim ako ne radite s liječnikom koji kao alternativu smatra funkcionalnu medicinu, vjerovato ćete izaći s receptom za sintetički lijek. Cilj je smanjiti, a ne eliminisati groznicu jer vrućica pomaže u borbi protiv infekcije, a vi to želite. Tipično, ako je groznica blaga, pijenje puno tekućine i odmor će se pobrinuti za to.

Ako želite smanjiti temperaturu, postoje i drugi prirodni načini za smanjenje groznice. Pokušajte s ovim kućnim sredstvima, ali uvijek budite oprezni. Evo nekih od najboljih savjeta o tome kako se riješiti vrućice:
1. Odmor je ključ

Kada odmaramo, naša tijela rade na ozdravljenju popravljanjem i obnavljanjem. Spavanje dopušta mozgu da aktivira oslobađanje hormona koji potiču rast novog tkiva, a ovaj odmor pomaže tijelu da se brani. Kada se odmarate, pgotovo kada spavate, vaše tijelo prozvodi više bijelih krvnih stanica koje mogu napasti viruse i bakterije, što je upravo ono što želite.

Zato, ako ne možete spavati, šanse su da će vam groznica trajati duže. Pobrinite se da se opustite i odmarate, s ciljem sedam do devet sati sna jedne noći.

Ostatak mozete procitati na sajtu informator, Kako se rijesiti groznice
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top