Kolitis-ishrana

liv

Obećava
Poruka
96
Mom suprugu je dijagnostifikovan kolitis i receno mu je da drzi dijetu.On nije imao prolive ili krv u stolici vec zatvor pa me interesuje sta od hrane mogu da mu spremam a da ga jos vise ne zatvori?Do sada nije imao slicnih problema a ja sam dijetalnu ishranu primjenjivala samo u slucajevima kada je neko od nas imao proliv pa mi je sada "frka" da mu ne odmognem.Zabranjeno mu je striktno voce,mlijecni proizvodi,przeno,normalno kiselo i ljuto,i povrce osim krompira(!?) i sargarepe!Molim vas za pomoc,prifalilo mi ideja! :oops: :roll:
 
samo bareno sve, ne kiselo, ne ljuto, nikakvi zacini. pored krompira i sargarepe, moze sampinjone, svo pecivo, svo voce, povrce... Kazem voce, npr. banana.
Ne sme meso, mleko, jaja- nista zivotinjskog porekla.

Jednom recju, kao da je na stalnom postu !




ps. kako to da on ima kolitis, a nema proliv ?!
Kolitis je pracen uglavnom samo sa prolivom :shock:
 
slatko volim :)):
samo bareno sve, ne kiselo, ne ljuto, nikakvi zacini. pored krompira i sargarepe, moze sampinjone, svo pecivo, svo voce, povrce... Kazem voce, npr. banana.
Ne sme meso, mleko, jaja- nista zivotinjskog porekla.

Jednom recju, kao da je na stalnom postu !




ps. kako to da on ima kolitis, a nema proliv ?!
Kolitis je pracen uglavnom samo sa prolivom :shock:

Gde bre banana?! :shock: PA banana izaziva zatvor samo tako!
 
E,stvarno nemam pojma kako kolitis i zatvor!Takvu su dijagnozu postavili,prvo su sumnjali na slijepo crijevo a ja sam se bojala spleta crijeva posto mu je stomak bio tvrd kao kamen(sasvim nisko,u predjelu besike i prostate).Konstatovali su i prostatitis(cudno sa 35 godina,nikad nije imao problema) davali mu infuziju i antibiotik ofloksacin.Leukociti su bili 16000 a poslije te terapije pali su na 6000 tako da nisam mogla da reagujem iako mi je sve to bilo po malo cudno!On se vratio na posao koji je,inace,jako stresan pa me strah da se to,sto god bilo,opet ne vrati.Inace,problemi(sa zatvorom) su poceli prilikom leta avionom kada se uzdrzavao da ne ode u toalet i onda 3-4 dana nije imao stolicu sve dok mu u bolnici nisu dali ricinus!Izvinite,udavih vas,zivimo u inostranstvu i nismo pricali nasima da ne dizemo paniku tako da nemam kome da se obratim za savjet i pomoc!Hvala!
 

Back
Top