MNOOOOGO PROBLEMA SA INSTALACIJOM OS-A

DeXa

Zainteresovan član
Poruka
287
Evo ovako uzmem od druga komp zato sto mu je rikno windows da mu instaliram XP.Posto nemam Boot XP cd moram prvo da instaliram 98se pa preko njega XP ali uvek izaberem opciju New instalationda bi obrisao 98-cu.Znaci ne radim upgrade.
Njegov Hard sam formatirao i pokrenuo instalaciju 98 ce.Prvo mi je jednom pokazao da mu ne dostaju neki .cab fajlovi i prekinuo instalaciju.Nakon toga sejednostavno negde u sred instalacije zamrzne.
Kad sam opet pokusao da formatiram C: izbacio mi je poruku:
Checking existing disk format
Recording current bad clusters
1 percent completed
Onda se tu zakuca i posle 10sekundi izbaci poruku:
Insufficient memory.
nakon toga sam ubacio boot diskete sa Partiton Magicom 8.0 i izbrisao particiju pa je ponovo napravio i formatirao.
Onda sam je nakon restartovanja jos jednom formatirao u DOS-u.
Nekako sam nakon toga instalirao 98-cu.
Ubacio XP disk i nakon ukucavanja serijskog broja i restarovanja upadne u onaj dos prozor WINDOWS XP SETUP.
nakon toga ucita neke drajvere i onda kad pise Starting Windows Izbaci poruku da ima nekih problema sa hardom i da treba da proverim da nema virusa.A ispod toga da bi nastavak mogao da izazove stetu na kompu.Nista posle toga ne moze da se uradi osim hard restarta ( na dugme).
Sta da radim?
Dali HDD crkava ili sta vec?
A i dok je pre toga imao Windows Me kopiranje i samo podizanje vindowsa je bilo jako sporo.NPR. DivX film od 700 Mb sa paricije na particiju kopira 10min!!!
Naravno mislim na Logicke particije znaci sve su na istom hardu,


PLEASE HELP
 
Kad toliko problema ima onda idi redom..

Ukoliko imas a ako nemas pokusaj da nadjes programe koji ti mogu pomoci oko HDD-a..

A ako nista onda pokusaj sa systemskom disketom od win98 da vidis sta se desava, opcija scandisk..

Prvo istestiraj svoj HDD sa nekim programom pa kreni u instalaciju..

Drugo, nisi naveo koja je masina, da li moze da XP ide bez problema na nju i koji je ram kao ni velicinu HDD-a..

Trece..

Preporuka je da ako nemas boot disk XP OS da skines sa neta fajl pa koji ces da iskopiras na disketu i botujes taj XP pa sa njim odradis ceo posao..

Pored ovog mozda ce jos neko da da neki pametan savjet... Poz.
 
Masina je Pentium III na 1.2GHz sa 256MB rama i HDD od 20GB.
Koj program za testiranje HDD-a da koristim?
HDD sam probao u mom drugom racunaru i radio je sasvim ok.Jer moguce da je problem u kesu Cd-Roma ili IDE kablu?Cuo sam da kad je kes roma pokvaren ume da pravi probleme tj. da kvari fajlove?
 
Pa na takvoj masini XP radi lijepo bar po mojim iskustvima.. E sad sto se tice Hdd-a ako si testirao HDD na drugom kompu i sve je OK onda ne bi bilo lose da provjeris tvoj citac diskova.. Moze da se desi da i oni prave probleme.. Ako sumnjas na to nije tesko provjeriti mada sam i ja prije 20-tak dana imao problema sa citanjem diskova na jednom racunaru i skoro indenticne probleme, a rijesio sam tako sto sam zamijenio CD citac i odradio posao kako valja i bez daljih problema.. Eto pokusaj i to pa javi..

P.S. Ako je HDD radio na drugom kompu znaci da je OK a ako i dalje sumnjas na njega preporucicemo ti neki alat da to i provjeris.. Poz.
 
Zvuci glupo ali ipak pogledaj....
Izvuci HDD iz kucista, izvuci kabl iz HDD-a i pogledaj pinove..Moze da se desi ( napominjem- moze, mozda) da je/si pri vadjenju kabla iz HDD-a i ponovnog vracanja, zeznuo neki pin ( tj jedan) jer je kabl prvobitno bio okrenut naopacke, pa tek onda pravilno gurnut...Ako je zeznut, onda ce biti malo uvucen unutra, a mozda cak i skroz...
U tom slucaju, ako je uvuceno, moraces da rasturash HDD i molish boga da pin nije pukao...skroz...
Aj javi...

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije
 
Ma hard lepo radi na drugom kompu tako da ne verujem da je pin u pitanju ali provericu to ipak.Ako jos neko ima koj predlog neka se javi.Sad zaista ne mogu ponovo da ga rasturam jer sam do malopre imao goste(pravio rodjendansku zurku).Ali cim se sutra probudim pokusacu da to sredim.Prvo sto cu da uradim ubacicu proveren CD Rom i IDE kabal.
POzdrav
 
Sta da ti kazem, nesto je kod tog harda definitivno vrisnulo.
Ja sam juce imao zanimljiv slucaj sa hardom koji uopste nije hteo ni da se formatira ni da se digne DOS sa startup diskete niti Partition Magic.
Kad ga stavim kao slave ili ga stavim na secondary, a sa zdravog harda dizem sistem, opet nece win ni da krene.
Na kraju sam bacio skota i zavrsio posao.

Koliko vidim u tom hardu mozda jos ima zivota.
moguce je da imas neki bad sector preko kojeg ne moze da predje win ili nesto slicno.
U zavisnosti od modela harda koristis i program.
AKo imas Maxtor probaj sa Power Maxom, on daje detaljan izvestaj.
 
Evo ovako sam resio problem instalirao sam Win 98se i drajvere tako da sa 98-com radi kako treba stim sto se s vremena na vreme sam od sebe zakuca ili restartuje.Znam da to potice od harda jer sa i sa jednim drugim hardom koj je riknuo ima slicnih problema.Drugu sam rekao da staka pare za novi hard i to je to.
E jos nesto dok sam se mucio sa instalacijama i formatiranjima mucila su me dva s*ebana LG Cd Roma
Naravoucenije:NE KUPUJTE PROKLETE LG PROIZVODE (OSIMA AKO NISU VES MASINE)
POZDRAV SVIMA
 
Ako radi normalno (u smislu da se operacije kopiranja /premeštanja sa diska na disk odvijaju 'normalnom' brzinom, bez zastoja i 'pucanja') na drugoj mašini onda ga pripremi za instalaciju na toj mašini tj isformatizuj, podesi particije i iskopiraj instlacije na hard disk (da eliminišeš eventualne probleme sa CD-om prilikom instalacije i bar malog ubrzavanja procesa instalacije)
98 instaliraj na drugoj particiji (imaćeš nekoliko fajlova na primarnoj particiji koji moraju biti tu - možeš da ih zapamtiš ako ti ne treba 98 kasnije da ih obrišeš), zatim instalacuju XP na osnovnoj (onoj koja treba da bude sistemska), a prilikom instalacije ostavi samo najnužniji hardver, povadi sve dodatne kartice (modem, zvučnu, graficku - naravno ako postoji integrisana i slično), pa ih vraćaj posle instlacije XP jednu po jednu.
Ako mu 98 posle ne treba obrišeš je (formatizuješ particiju na kojoj).

Ili probaj varijantu da taj disk zakačiš na drugu mašinu sa XP ili win2000 i odatle pokreneš instalaciju XP na prazan hard disk (sistemska particija verovatno neče imati oznaku C: ali to je nebitno radiće normalno)
Pre instalacije napravi backup boot.ini datoteke (jer ćeš u novoj imati dva windowsa).
 

Back
Top