Osećanja...

c) konstruktivna
što znači i poželjna

jave se i ona destruktivna, ali pošto su nepoželjna, odmah radim na njima i okrećem ih u svoju korist

Osećanja su nekim ljudima ceo život, pa je potrebno puno raditi na njima.
 
Ne postoje druga pitanja,koja su bitna iako je najbitnije Kuda?? posle.Sve ostalo je način da se uguši strah od sutra.I šta onda ostaje,jedino vera da sve nije ništavilo,a ko ima veru,odnosno nadu (kako je rekao Kami) pripada budućnosti.Malo sam obrnuo,ali zašto je to važno?
 
sibirska:
delite na:

a) prijatna i neprijatna

b) poželjna i nepoželjna

c) konstruktivna i destruktivna
Prijatna osecanja su pozeljna i konstruktivna, ali sve to nevredi nista kad nikog nije briga sta osecam.
Devojci je bitno sta ona oseca i dali se to poklapa sa njenim zeljama,cak i kad je srecna i zadovoljna,samo su njena osecanja su bitna.I cak ako zeli da zna za ista,to nista neznaci,jer uvek sebe stavlja na prvo mesto.Tako danas to ide...
Zato bolje postaviti pitanje KORISNA ili BEZVREDNA osecanja...
 
Foxy_Cleopatra:
g2v2zz:
po meni se osecanja dele na bolna i ona druga
npr:Ako coveka udari kamion on svakako ne moze da oseca nista drugo do bol (mislim ako je ostao ziv)


pitanje se odnosi na emocije
da,da osecaj nije isto sto i osecanje/emocija. :wink:
nije bila na casu psihologije kad se ucila ta distinkcija.
elem,po meni se emocije ne klasifikuju.polimorfne su.menjaju se.gube.nastaju.ma,osecaju se,bre! :wink:
 
peach:
Foxy_Cleopatra:
g2v2zz:
po meni se osecanja dele na bolna i ona druga
npr:Ako coveka udari kamion on svakako ne moze da oseca nista drugo do bol (mislim ako je ostao ziv)


pitanje se odnosi na emocije
da,da osecaj nije isto sto i osecanje/emocija. :wink:
nije bila na casu psihologije kad se ucila ta distinkcija.
elem,po meni se emocije ne klasifikuju.polimorfne su.menjaju se.gube.nastaju.ma,osecaju se,bre! :wink:
E,moja(moj) Pechu,bivša žena me smorila sa psihologijom,kao i ja nju sa svojim glupostima,ne verujem u nauku koja je mlađa od 200 godina,a posebno ne tamo gde se citiraju Samanta i one 3( izvini ne znam im imena) kao vrhunac sve mudrosti ovog sveta.A možda i jeste tako,ali ja neću da učestvujem u tome.SLOBODA,vrišti divlja, tako je potvrđuje,naravno,Buntovnik,Adio pameti i ZBOGOM kažem ja. :roll:
 
sibirska:
delite na:

a) prijatna i neprijatna

b) poželjna i nepoželjna

c) konstruktivna i destruktivna

Po Biblijskoj priči, čovek je proteran iz raja kada je jeo sa drveta znanja dobra i zla.
pazi sad: čovek je živeo u raju pre nego što je počeo da deli stvari na parove opozita, sve stvari.
Kada deliš stvari šta zapravo kreiraš?
Think about it!!!
 

Back
Top