Uloga pozorišta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gigule

Poznat
Poruka
7.262
Čuh nedavno stav da je uloga pozorišta pre svega da nas navede da o (raz)mislimo o svetu oko nas, o nama...
šta mislite, šta je uloga pozorišta? Zabava ili ...

Zašto vi odlazite u pozorište?
 
gigule:
Čuh nedavno stav da je uloga pozorišta pre svega da nas navede da o (raz)mislimo o svetu oko nas, o nama...
šta mislite, šta je uloga pozorišta? Zabava ili ...

Zašto vi odlazite u pozorište?

Ponekad me predstava navede da razmislim o nekim stvarima o kojima sam malo razmisljala ili kojima nisam pridavala znacaj.

U pozoriste idem jer mi pre svega daje neverovatnu energiju koju salje svaki pokret,uzdah,rec...kako glumaca tako i publike.U pozoristu cesto ako mi se predstava ne dopadne,posmatram publiku ...i to je vrsta predtsave..
Eto tako...
:wink: :wink:
 
marinica86@yahoo.com:
Ponekad me predstava navede da razmislim o nekim stvarima o kojima sam malo razmisljala ili kojima nisam pridavala znacaj.
U pozoriste idem jer mi pre svega daje neverovatnu energiju koju salje svaki pokret, uzdah, rec... kako glumaca tako i publike.

Slazem se sa tobom! I u meni svaka pozorisna predstava probudi neke nove misli, neke nove poglede na stvari koje sam do tada na neki nacin ignorisala, navodi me da razmisljam na jedan drugaciji nacin... Svaki glumac u sebi nosi nesto svojstveno samo njemu, iako se na pozornici predstavlja gluma, naucen tekst, ali pokreti, gestikulacije i sl. su ono sto svakog glumca cini posebnim, a samim tim, oko publike primeti ono sto kamera mozda ne moze da snimi (npr. u filmu i tome slicno). "Oci u oci", to je ono sto je po meni najvaznije!!! Jednostavno, sam utisak, trenutak...
A presudnu ulogu u necijoj glumi po najvise ima publika, jer sto je ona privrzenija glumcu, to je glumac privrzeniji njoj!!! I radije cu neku pozorisnu predstavu odgledati vise puta, nego neki film na bioskopskom platnu... jer ono sto covek vidi doprinosi ukupnom utisku 8)
 
gigule:
Čuh nedavno stav da je uloga pozorišta pre svega da nas navede da o (raz)mislimo o svetu oko nas, o nama...
šta mislite, šta je uloga pozorišta? Zabava ili ...

Zašto vi odlazite u pozorište?

Mislim da pozoriste ima vise uloga. Na pr. da edukuje :shock: , da zabavi i nasmeje :P , da postavi nova pitanja :roll: , da da svoju kritiku sveta oko nas, da razvija mastu.... A mozes i da upoznas nekog novog i zanimljivog :wink: U svakom slucaju, ja u pozoriste idem zato sto vrlo cesto dobra predstava ostavi jaci utisak na mene od odlicnog filma, a i jednostavno covek podmiri jednu duhovnu potrebu.
 
Daba:
Npr. da edukuje, da zabavi i nasmeje, da postavi nova pitanja, da da svoju kritiku sveta oko nas, da razvija mastu... U svakom slucaju, ja u pozoriste idem zato sto vrlo cesto dobra predstava ostavi jaci utisak na mene od odlicnog filma, a i jednostavno covek podmiri jednu duhovnu potrebu.

Bas lep odgovor (ostavila sam delove sa kojima se u potpunosti slazem)...
 
Čuh nedavno stav da je uloga pozorišta pre svega da nas navede da o (raz)mislimo o svetu oko nas, o nama...
šta mislite, šta je uloga pozorišta? Zabava ili ...

Zašto vi odlazite u pozorište?
Zasto odlazim? Savataju me ovi moji iz ekipe, pa nije fer da ja budem mimo ostale dece, moram s njima kad navale da idu na neku predstavu. Istinu govoreci moze biti dobrog provoda, kad je neka zabavna predstava, sa poznatim glumcima, onako neke komedije, mjuzikli i tako to, sega neka. A i tamo ima finog sveta, dolaze i dobre ribe, i moja bivsa zena je u mladim danima radila kao razvodnica, uvek bi nam pronalazila lozu kad nije bilo guzve. Postoji u nasem selu lik, legenda, kome je zabranjen ulazak u pozoriste zbog karakteristicnog smeha, prekidao je nehotice nekoliko predstava kada se zasmejao i nije bilo drugog izlaza, morali su da ga odstrane da bi glumci mogli da nastave sa izvodjenjem. Islo se i ranije, dok smo bili deca, kad cela skola krene na predstavu, a vodilo nas je i kada smo bili u vojsci, kada sam bio pitomac podoficir, gledao sam "Profesionalca", to je bila prva predstava koju sam odgledao dok sam bio u armiji. Ma fino je u pozoristu. Ortak se nekad ponudi da nas ufura na poneku predstavu kada je clan nekog pozorisnog zirija, voleo bih da me jednom vodi na Sterijino pozorje, da ne bi placao karte.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top