PRVA VREMENSKA MAŠINA. Putovanje kroz vreme će biti moguće. Radi se na tome.

putovanje kroz vreme je nemoguće.

Nije istina, Ajnštajn je dokazao da je moguće. Pročitaj malo naučne literature. Nije uspeo da izvede u praksi. Pogledaj moj snimak koji sam postavio u temi, tamo govore naučnici koji rade na tome da će im trebati godine da završe mašinu i da je uspeh zagarantovan. Ovo je ozbiljno sa Discovery kanala.
 
Poslednja izmena:
Vidi, da ne zahebavam previše, to što je Ajnštajn uradio je samo jedna teorija koja ne mora da bude tačna. Uostalom svaki genije ima i prava da greši. Ali baš nijedni ozbiljni naučnici ne bi ovako mlatili pre nego što nešto zaista i ne urade. Nije pouzdano tačno ni da je mašina moguća niti da je nemoguća. Samo ne veruj previše Dsikoveriju. Ovo je mlaćenje prazne slame.
 
Vidi, da ne zahebavam previše, to što je Ajnštajn uradio je samo jedna teorija koja ne mora da bude tačna. Uostalom svaki genije ima i prava da greši. Ali baš nijedni ozbiljni naučnici ne bi ovako mlatili pre nego što nešto zaista i ne urade. Nije pouzdano tačno ni da je mašina moguća niti da je nemoguća. Samo ne veruj previše Dsikoveriju. Ovo je mlaćenje prazne slame.

Projekat je počeo i priznali su da će trebati dosta vremena u budućnosti da ga dovrše. Što se tiče Discoverija science kanala to je najozbiljniji naučni kanal na planeti i tamo nema varki.
 
Reci mi samo jedno - ti ovome svemu bespogovorno veruješ?

Pa verovao sam i ranije jer sam čitao naučnu literaturu koja je prihvaćena kao istina. To je i u današnjoj fizici prihvaćeno kao i svi ostali zakoni fizike i bilo je i ranije prihvaćeno. Čak mi je nastavnica fizike pričala na času o tome pre 12 godina. Jel ti znaš ako putuješ brzinom koja je veća od brzine svetlosti da možeš da putuješ kroz vreme? To je Ajnštajn dokazao i to je činjenica prihvaćena u školskim knjigama. E sad u praksi nije umeo da izvede tako nešto, neko drugi će, a postavio sam u snimku i ko će uspeti i ko je započeo taj projekat.
 
Nemaš potrebe da mi objašnjavaš Ajnštajnov dokaz, Samo ne vredi da ti išta govorim jer ti bespogovorno veruješ u ono što nauka dokaže. A ta ista nauka se prevarila 1000 puta. Možda sad neće. Možda baš naprave tajm mašin. A možda i ne naprave nikad. Ne možeš biti tako siguran. Ne znam da li si se ikad upoznao sa filozofijom bilo kog skeptika. Evo za početak pročitaj Ozimanov blog, videćeš da i one naučne "istine" nisu uvek ispravne.
http://forum.krstarica.com/entry.php/17434-Bergson-i-Anštajnova-teorija-relativnosti
 
Nemaš potrebe da mi objašnjavaš Ajnštajnov dokaz, Samo ne vredi da ti išta govorim jer ti bespogovorno veruješ u ono što nauka dokaže. A ta ista nauka se prevarila 1000 puta. Možda sad neće. Možda baš naprave tajm mašin. A možda i ne naprave nikad. Ne možeš biti tako siguran. Ne znam da li si se ikad upoznao sa filozofijom bilo kog skeptika. Evo za početak pročitaj Ozimanov blog, videćeš da i one naučne "istine" nisu uvek ispravne.
http://forum.krstarica.com/entry.php/17434-Bergson-i-Anštajnova-teorija-relativnosti

Ni Ajnštajnu ja ne verujem baš 100% za sve. Ali da se putuje kroz vreme može. Slušaj mene malo o nauci kako ja razmišljam. Ljudi su nekad verovali da je Zemlja ploča. Ko kaže da zemlja nije ploča taj je bio onda glup. Pa su spaljivalji i vešali žene kad izbije kuga tako što je proglase za vešticu i okrive je da je kao veštica donela kugu. Onda idemo dalje sa naukom. Koliko godina dugo godina su ljudi verovali da je Pluton zadnja planeta u Sunčevom sistemu? Tek pre neku godinu otkrili su da u našem sunčevom sistemu postoji jedna ogromna planeta iza Plutona i dali su joj ime Tiha, a sve vreme smo učili kako u sunčevom sistemu postoji 9 planeta i tek pre neku godinu su otkrili desetu. Da li je čovek video šta ima makar na najbližoj planeti pored planete Zemlje? Nije još. Koliko ima sunčevih sistema i planeta u univerzumu oko kojih se vrte planete oko Sunca kao kod nas? Samo pogledaj nebo noću i vidi koliko zvezda ima na nebu. Te sve zvezde su kao naše Sunce oko kojeg se vrte ko zna koliko planeta. Zamisli čega tamo sve ima. Ja mislim da postoji zilion planeta u univerzumu, a mi ni do najbliže nismo stigli. Al bitno je da verujemo u Isusa Hrista i bibliju.
 
Poslednja izmena:
Sve to što si rekao stoji. Ti si izložio nacrte razvoja prirodnih nauka. Ali to nijednog trenutka ne pokazuje da je putovanje kroz vremenski moguće. Niti pokazuje da nauka mora uvek i stalno napredovati. Može i da nazaduje! Glupo je uopšte pričati o tome jer se o tome može samo nagađati, pogotovu ja i ti. Isto kao što ja verujem da duša živi posle smrti isto tako ti veruješ da je putovanje kroz vreme moguće. I ja i ti možemo naći zilion literature da potkrepimo naša verovanja. Ali ona ipak ostaju verovanja. Možemo spekulisati o tome ali ne i nešto ozbiljno tvrditi.
 
Ajnštajn je dokazao da je putovanje kroz vreme moguće u teoriji. Sad se radi u praksi. Postavio sam snimak naučnika koji rade to i pričaju o tome. Zar to nije sjajno?

Ajnstajn nikad nije pricao o putovanju kroz vreme kao takvom ( ja odem milion goidna u proslost ili buducost ), vec je govorio o dilataciji vremena koje se desava prilikom velikih brzina ( brzina svetlosti recimo ) i u prisustvu velike gravitacije ( mase )...Stoga, pre nego sto pocenes da pricas o teorijama procitaj nesto a ne da pises na osnovu onoga sto ti je u delovima ostalo u glavi.
 
Poslednja izmena:
Ni Ajnštajnu ja ne verujem baš 100% za sve. Ali da se putuje kroz vreme može. Slušaj mene malo o nauci kako ja razmišljam. Ljudi su nekad verovali da je Zemlja ploča. Ko kaže da zemlja nije ploča taj je bio onda glup. Pa su spaljivalji i vešali žene kad izbije kuga tako što je proglase za vešticu i okrive je da je kao veštica donela kugu. Onda idemo dalje sa naukom. Koliko godina dugo godina su ljudi verovali da je Pluton zadnja planeta u Sunčevom sistemu? Tek pre neku godinu otkrili su da u našem sunčevom sistemu postoji jedna ogromna planeta iza Plutona i dali su joj ime Tiha, a sve vreme smo učili kako u sunčevom sistemu postoji 9 planeta i tek pre neku godinu su otkrili desetu. Da li je čovek video šta ima makar na najbližoj planeti pored planete Zemlje? Nije još. Koliko ima sunčevih sistema i planeta u univerzumu oko kojih se vrte planete oko Sunca kao kod nas? Samo pogledaj nebo noću i vidi koliko zvezda ima na nebu. Te sve zvezde su kao naše Sunce oko kojeg se vrte ko zna koliko planeta. Zamisli čega tamo sve ima. Ja mislim da postoji zilion planeta u univerzumu, a mi ni do najbliže nismo stigli. Al bitno je da verujemo u Isusa Hrista i bibliju.

A zasto ne srecemo one koji su dosli iz buducnosti?
 

Back
Top