Teleskop

Goscica

Domaćin
Poruka
4.534
Uzmem teleskop i....gledam zvezde, jednu po jednu...Leti je najlepse, najvise ih ima....onih malih zmirkavih sto porastu kad ih pogledam kroz dugacku cev magicne sprave.
Ima jedna mala, plava zvezdica - planeta...ona je samo moja....i jos necija.... :D
 
Goscica:
Uzmem teleskop i....gledam maloletnike, jedan po jedan...Leti je najlepse, najvise ih ima....onih malih zmirkavih sto porastu kad ih pogledam kroz dugacku cev magicne sprave.
Ima jedna mali, maliPrinc - deran...on je samo moj....i jos neciji.... :D

...hm...imao sam osecaj da me neko posmatra... :D
P.S. Ubice me Goscica :? :D
 
Nisi odoleo, znala sam... :lol: Mali princ na maloj planeti....sa crvenom ruzom u ruci...

'Kada budeš gledao nebo noću, budući da ću ja stanovati na jednoj od njih, budući da ću se na jednoj od njih smijati, to će za tebe biti kao da se sve zvijezde smiju. Ti ćeš imati zvijezde koje se znaju smijati.'

Svako ima svoju zvezdu i ona ima njega.Samo je treba pronaci duboko, duboko, sakrivenu bas tamo negde...oko srca...Metod trazenja (tj. tehničko pomagalo) - unutrasnji teleskop - dušeskop... :P :)
 
drag1.gif
 
Mora biti takve zvezde.
Sto se cudis.
Pazi samo da je negde
ne ispustis dok se budis.

Jednog dana,
jedne noci,
ne znam kada, ali znam tacno,
izgledace nebo bez nje
tako prazno, tako mracno.

I sva sunca,
sve lepote
i sve oci sto se jave,
nikad bez nje nece biti
sasvim tvoje sasvim prave.

Ja ti necu reci sta je
ova zvezda cudna, sjajna.
Kad je nadjes - sam ces znati.
Sad je tajna.
 
Nebeska tema


S tobom,s tobom,s tobom i ovaj put
S tobom,dugo,dugo i neduzno
Mislim,mislim,necu da mislim,znam
S tobom,uvek postoji neki put

Tiho,tiho,tiho i ovaj put
S tobom,s tobom,bicu do kraja tu
Mislim,mislim,necu da mislim,znam
S tobom,sad postoji prvi put

Htela je da sviramo,ja i moji Idoli
Da joj tiho pevamo i cuvamo je dan i noc
Nebo nas je gledalo,nebo nas je zvalo
Njene oci pametne poljubio sam zadnji put

Ja cu im se javiti, u snu ili na javi
Ja cu im pokazati kako kruze sazvezdja
Predugo samo pricali a nije bilo ni vazno
U svom nasem secanju svako ima jedan zrak
 
Donda- Vilinska princeza:

Od roda vila koje se pojavljuju pre kise, razvejavaju maslacke iznad trava, donose mirise svezine prirodi. Jedna od najlepsih vila rodjenih pod zvezdama, barsunastog glasa i dodira. Ovu vilu moze videti samo smrtnik cistog srca.
Legenda kaze da je ovu princezu video Darius-vitez lutalica, dok je izlazio iz duboke i mracne sume. Proklet lutanjem, blatnjavog oklopa ali cistog srca, video ju je prvo kao pokret vetra na proplanku a zatim u svoj njenoj lepoti. Zanet prizorom, skonuo je oklop i legao medju trave rasirenih ruku. Donda pridje vitezu, prosu mu kovrdzavu dugu crnu kosu u lice, spusti svoje ruke u njegove, zagleda se u njegovo srce i zavole ga.
 

Godinama tražim svju zvezdu.Ponekad pomislim da sam je pronašao,ali uvek je to neka vrsta fatamorgane.Nažalost,ja nemam teleskop,zato te molim,pomozi mi da pronađem svoju zvezdicu.
P.S.Unapred HVALA.
 
maliPrinc:
Donda- Vilinska princeza:

Od roda vila koje se pojavljuju pre kise, razvajevaju maslacke iznad trava, donose mirise svezine prirodi. Jedna od najlepsih vila rodjenih pod zvezdama, barsunastog glasa i dodira. Ovu vilu moze videti samo smrtnik cistog srca.
Legenda kaze da je ovu princezu video Darius-vitez kutalica, dok je izlazio iz duboke i mracne sume. Proklet lutanjem, blatnjavog oklopa ali cistog srca, video ju je prvo kao pokret vetra na proplanku a zatim u svoj njenoj lepoti. Zanet prizorom, skonuo je oklop i legao medju trave rasirenih ruku. Donda pridje vitezu, prosu mu kovrdzavu dugu crnu kosu u lice, spusti svoje ruke u njegove, zagleda se u njegovo srce i zavole ga.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
JAGGE®™:

Godinama tražim svju zvezdu.Ponekad pomislim da sam je pronašao,ali uvek je to neka vrsta fatamorgane.Nažalost,ja nemam teleskop,zato te molim,pomozi mi da pronađem svoju zvezdicu.
P.S.Unapred HVALA.
Udahnes duboko, zazmuris, i oslushnesh.I zvezda ti se sama javi.Dodje ti u dlanove, protrljas je i pustis da odleti.Nek sama nadje drugo nebo.A ti za to vreme gledaj malo vise oko sebe.I jednom, kad vec budes mislio da je nestala, izgubila se, nacices je.Ali pazi, da bi je video - morash da ukljuchish dusheskop.To je ona mala sprava, vec zardjala od stajanja,sto je retko koristimo. Ali ne brini - uvek proradi kad zatreba....
P.S. Nadam se da sam ti bar malo pomogla... :wink:
 
Aj ja da pokusam da pomognem :D
Nekako ti dugujem savet :wink:
Pazi ovako: ili nisi bas-bas zazmureo (virkao si malkice, priznaj :D ), ili nisi dovoljno duboko udahnuo, ili nisi dovoljno dugo osluskivao.
Mozda je tu problem? :)
U svakom slucaju vazno je ono:"... i pustis da odleti.Nek sama nadje drugo nebo.A ti za to vreme gledaj malo vise oko sebe..."
Eto! :lol:
 
Na buretu najvaznija je rupa, u krcagu ono sto nije krcag, u dusi ono sto nije covek, u glavi ono sto nije glava, a to ce reci rec...Slusajte, dakle, koji se ne hranite tisinom. :wink:
 
Čovječe pazi
da ne ideš malen
ispod zvijezda!

Pusti
da cijelog tebe prođe
blaga svjetlost zvijezda!

Da ni za čim ne žališ
kad se budeš zadnjim pogledima
rastajao od zvijezda!

Na svom koncu
mjesto u prah
prijeđi sav u zvijezde!

A.B.Šimić
 
Negde, tu iznad duge gde ljubav sja,
negde postoji zemlja o kojoj sanjam ja
Tamo, tu iznad duge nebo zri
snovi daju ti pravo da tamo budes ti
I jednog dana videcu ja, zvezdu koja s neba pada meni
Probudicu se u toj zemlji gde za mene sve se radja,
vecno zeleni...
Negde, tu iznad duge, ptice su, znaj
Ptice su iznad duge
Zasto ne mogu ja?
I ako srecne ptice lete iznad duge
zar ne mogu ja
 
Serenada

Mesec je tupom krivom kamom
zaklao jedno veče žuto.
Oprosti, bio sam skitnica samo,
pa sam u tvoje oči zaluto.

I sasvim nespretno prosuo se
kao lopata vrelog snega,
nasmejan, izgužvane kose,
od ptica ranjav, od cveta pegav.

Oprosti, uvek moram da odem.
Vetrove žute jesen već plače
Jezera - oči. Što kvase vode
obale niske za skitačem.

Uvek se biva lep na početku.
Pomalo dobar. Pomalo tužan.
Uvek se biva na ovom svetu
na kraju tuđ, na kraju ružan.

I uvek samo sebe imamo
i san pun želja, nedorečen.
Mesec je tupom krivom kamom
zaklao jedno žuto veče.


melancholyfaery.gif
 
Eh ti paparazzi... Od njih ne može da se živi! :lol: Ali ovaj put su snimili tekst, a ne osobe:
"- Šta to znači diviti se?
- Diviti se znači uvideti da sam ja najlepši, najbolje odeven, najbogatiji i najpametniji čovek na ovoj planeti." :lol:
 

Back
Top