Kako napraviti butabilan USB (Windows 7)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

falco

Ističe se
Poruka
2.007
Potrebno:
1. prazan USB (min 4 GB)
2. Windows instalacija u ISO formatu (koristio sam originalnu verziju 7-ice)
3. Windows 7 USB/DVD Download Tool (Program je napravio Microsoft, legalan je i preporucili su ga)
4. 15-tak minuta

Pocetak:

1. Skinite navedeni program i instalirajte ga. (Ako niste sigurni kako se instalira program, pogledajte naredne slike: 1., 2., 3.)

2. Po pokretanju programa pojavljuje se sledeci prozor:

capture5x.png


3. Izaberite instalaciju koju zelite da snimite na USB i kliknite na Next.

4. U narednom koraku odaberite tip medija na koji snimate instalaciju. Kao sto moze da se vidi sa slike, ovaj program moze da se koristi i za pravljenje butabilnih dvd-a. Odaberite opciju za USB

capture6c.png


5. Odaberite odgovarajuci USB iz padajuceg menija. Ako se ne nalazi na spisku, pritisnite na dugme za "Refresh" pa pogledajte ponovo.

capture7w.png


6. Kliknite na "Begin copying" i time pocinje pravljenje butabilnog USB-a. Program ce vas nekoliko puta upozoriti i pitati da li zelite da napravite butabilan usb, jer se time gube svi podaci na usb-u.

7. Kada se zavrsi proces, prozor ce izgledati kao na donjoj slici, gde je potrebno samo da zatvorite prozor na "X".

capture10l.png


Time ste napravili butabilan usb disk. Da bi ste instalirali/reinstalirali sistem, potrebno je prvo da podesite u BIOS-u da se prvo sistem podize sa USB-a i da onda pratite upustvo kako se instalira Windows 7.

P.S: Slike sam sam napravio na brzaka, tako da se izvinjavam svima kojima smeta to sto ih nisam lepo "opkrojio". :)
P.S2: Probacu kasnije da li ovaj program moze da se koristi i za ostale OS-e.

U slucaju ako imate neku zamerku, ako znate jos neki nacin za pravljenje butabilnog usb-a, slobodno napisite ispod. Tema ce biti otkljucana narednih 5 dana.
Ako vam je uputstvo pomoglo, slobodno kliknite na vagu ;) :D
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top