Lekovito bilje

Belladona

Obećava
Poruka
71
Tema je super, ja dosta znam o lekovitim biljkama i ako ne dovoljno, bas bih rado procitala nesto zanimljivo na tu temu. Za lekovitim biljkama nemoramo da idemo daleko. Samo kad izadjes iz kuce ili zbrade, na travnjaku njih nadjes odmah nekoliko. O pirevine, preko maslacka, bele i crvene deteline, konjskog bosiljka ima njich makar 5 - 6 vrsta na 1 m kvadratnom. Zastanem koliko puta i zapitam se da li je makar neko svestam po cemu gazi.:)
 
Kao sto se vidi, niko nereaguje na ovu temu, ali ja cu ipak nesto napisati.
Pre par godina imali smo kucnu ljubimicu - macku. Jednom prilikom iz setnje donela sam kuci buketic nane i to one sa sitnim liskama, ona posebno lepo mirise. Buketic sam ostavila na ormaric i posla nekim poslom. Za neko vreme trazim macku. Ona sedi na ormaricu a sva zadivljena mirise nanu. Onda sam shvatila, zasto ovu sortu nane zovu i macja trava.
 
To je zato što je to "mrtva tema" Obično se teme na koje niko ne piše više meseci i ne odgovara, osim ako diskusija nije baš takvog karaktera. Zato sam ti i razdvojio ove dve poruke u novu temu. A stara ide pod katanac pa na đubre...
 
Ne samo lekovito.
Mi ne umemo da prepoznamo "jestivo" bilje.
A ima ga u izobilju.
Decu u skolama uce kolika je proizvodnja brodova u Japanu 1995. godine, i preciznu visinu Kilimandzara.
Nekorisne informacije.
Trebalo bi pokrenuti temu o jestivim biljkama, posebno onim lako dostupnim.
Ima nas koji volimo planinu i prirodno.
 
Poslednja izmena:

Back
Top