Zasto su ljudi zli?

Ne postoje vanzemaljci. To su samo price za naivne. To je ujedno i ruganje Bogu.

Nacisto me nervira tvoji glupi postovi. Majke mi.
Pises nesto sto je toliko debilno i retadirano, da bih na tvom mestu samo skocio sa litice.
Nit ima smisla, nit razmisljas sta pises, bitno je samo da pises. Gori si od popova iz doba, kad su palili "vestice". Puno gori.
U IME BOGA, ti si nevernik i treba te spaliti!!! :vudu::pop3::metla:
Kako neko moze da govori u ime boga? Ti automatski sebe stavljas u njegovu ulogu, a celo vreme pises da niko ne moze biti bog, itd.

@ Hungan
Treba uzet ravnu plocu i njega po glavi dok se ne opameti. :D
 
Poslednja izmena:
Nacisto me nervira tvoji glupi postovi. Majke mi.
Pises nesto sto je toliko debilno i retadirano, da bih na tvom mestu samo skocio sa litice.
Nit ima smisla, nit razmisljas sta pises, bitno je samo da pises. Gori si od popova iz mracnog doba, koji su palili "vestice". Puno gori.
U IME BOGA, ti si nevernik i treba te spaliti!!! :vudu::pop3::metla:
Kako neko moze da govori u ime boga? Ti automatski sebe stavljas u njegovu ulogu, a celo vreme pises da niko ne moze biti bog, itd.

@ Hungan
Treba uzet ravnu plocu i njega po glavi dok se ne opameti. :D

Ne bi ni to vredelo... :D
 
Nacisto me nervira tvoji glupi postovi. Majke mi.
Nije preporucljivo za srce. :lol:

Pises nesto sto je toliko debilno i retadirano, da bih na tvom mestu samo skocio sa litice.
Ne mogu svi biti pametni k'o ti pa da se klanjaju Luciferu. :per:

Nit ima smisla, nit razmisljas sta pises, bitno je samo da pises. Gori si od popova iz mracnog doba, koji su palili "vestice". Puno gori.
U IME BOGA, ti si nevernik i treba te spaliti!!! :vudu::pop3::metla:
Kako neko moze da govori u ime boga? Ti automatski sebe stavljas u njegovu ulogu, a celo vreme pises da niko ne moze biti bog, itd.
:eek::eek:
A ja mislio da sam moderan i liberalan. :D
A ti bi,masoncicu, da zavedes totalitarnu diktaturu i da napravis konc.logore za hriscane? :eek:
 
Nije preporucljivo za srce. :lol:


Ne mogu svi biti pametni k'o ti pa da se klanjaju Luciferu. :per:


:eek::eek:
A ja mislio da sam moderan i liberalan. :D
A ti bi,masoncicu, da zavedes totalitarnu diktaturu i da napravis konc.logore za hriscane? :eek:

Jok ja. Na stranu to što pitanje koje si postavio veze nema sa mojim pitanjem, što dokazuje da ne znaš šta da odgovoriš, nego su većina onih koji sebe nazivaju "hrišćanima", napravili sami za sebe svoj mentalni koncetracioni logor.
 
Zasto su ljudi zli?

Ajd' da vidimo... :zaljubljena:... preskočiću nekoliko uvodnih rečenica u kojima si pomenula ZLO triešes puta bez nekog konkretnog razloga, pa prelazim na stvar... :lol:

Ljudi su skloni racionalizaciji, tj da za lose postupke traze dobro smisljene argumente i da tako obmanjujuci svoj um obmanjuju i druge, ali to je sve prvenstveno na njihovu stetu.......

Vidi čuda, apsolutno se složih! :eek: Samo imam amandman da se ponekad tu radi o ukalupljenim umovima koji nisu svesni fine mreže laži i iluzija umotane u slatkorečiva obećanja, koja ih prosto samo postave na ivicu nizbrdice i obećaju im
neku šargarepu na kraju podugačkog štapa zvanog život ako budu gazili po ovozemaljskom zarad imaginarnog.
A to je, suštinski, makijavelizam. Do te mere opravdan da je apsolutno zlo ispravno u ispranom mozgu, što si lepo definisala ispod:

Skloni su da LAZU SEBE, a samim tim tako lazu I sve oko sebe… Ali odgovorni su za tu svoju samoobmanu…

Baš tako. Nešto kao kad shvatiš 'Mein Kampf' kao delo bitnije od bukvara... koji preskočiš.

Dobro je razmisljati o tome sta je dobro, sta je zlo... ukljuciti i svoju savest koja nam svedoci o tome kakvi smo.... i onda mozemo iskontrolisati svoje postupke, tako cemo bolje poznavati sebe i druge ljude... i moci ce mo da ne budemo zli... ukoliko to zelimo...... Znaci dovoljno je nekada samo ukljuciti svoju savest… kazem svoju, ne tudju…

Eh, koliko mi ovde trubimo o tome da treba misliti svojom glavom, a ne čitati uputstvo za rukovanje životom naškrabano u nekim nakaradnim spisima...

A drustvene norme nisu objektivne o tome ni necu...Jer moze nesto biti opste drustveno prihvatljivo , a zna se da je zlo...

VELIKI APLAUZ! :klap: Dakle, društvene norme nisu merilo.
Onda se, umoljavam, nemoj pozivati na njih ako ja sad kažem da su, primera radi, JS organizacija ustrojena na principu sekte.
Ne, nemoj potezati to što ih je država nazvala religijskom organizacijom. Jer, kako ti imaš puno moralno pravo da ispod kažeš da je abortus ubistvo, tako isto imam i ja pravo da kažem da su JS zla organizacija koja uskraćivanjem transfuzije krvi ubija ljude... sopstvene ljude.
A ti budi ljubazna pa mi objasni razliku između tvog slobodnog stava koji se kosi sa društvenim normama, onog o abortusu, i mog, da su JS sekta. Ili kult, kako ti volja.
Ne, rekoh da me ne zanimaju društvene norme kojima je država rekla da JS nije sekta, i po kojima je moj stav laž. Valjda je važno moralno, nije li?

Kao na primer i abortus... zna se da je i to ubistvo, pa ipak vas nece osuditi drustvo zbog toga....Nece vas niko osuditi sto ste sebicni... sto svojom sebicnoscu unistavate nekoga ko zavisi od vas....

Kuc-kuc, ima li koga? Transfuzija krvi? Roditelji koji brane da se tako pomogne deci?
Globalno gledano, sekta koja ubija svoju 'decu' time?

To se ne vidi pa ni nije zlo.... ali analizom se moze utvrditi da nesto jeste zlo.... tu su dela koja svedoce, kao i motivi ....
I ne mozemo se izgovarati da nemamo savest, to sto je neko ne ukljucije to je drugi problem..... sama savest nam mnogo govori i u dubini duse mozemo znati da je nesto zlo.... Ona moze prosuditi, moze nas osuditi, ukoliko se osvrcemo na njen osecaj... ali moze i otupeti jer je gazimo i ne uzimamo u obzir....ali mi smo sami krivi za to ukoliko je ignorisemo i imacemo posledice.....uvek su neizbezne posledice svakog zla.....

Nemaš pojma koliko si u pravu... jer ne vidiš koliko si u pravu. ;)
Nema većeg zla od nemišljenja sopstvenom glavom...

Duhovno su bolesni... zato su zli...

Nikad ništa tačnije od tebe ne pročitah, nego što je ovaj pasus. :ok:
 
Budalaština. Gomila ustaša, SSovaca, krstaša je verovalo u boga i to čvrsto, ali ih to nije sprečilo da vrše pokolje i genocide nad drugačijima od njih. Vera u tzv. boga nema nikakve veze s vezom.

Usnama su "verovali", ali im je srce bilo daleko od...
To se zove licemerje, jer mnogima Bog služi kao...odelo.
 
Poslednja izmena:
Зато што је непогрешиви Бог направио неку грешку у прорачуну. Или је то намерно урадио како би му било забавније да гледа овај свет или да ђаво има шта да ради и чистилиште не оде у стечај.
 
Ljudi su zli jer ih đavo na to navodi. Nije mi samo jasno, kad je Bog ono prvi put pobedio đavola i zbacio ga sa nebesa, zašto ga baci baš na Zemlju kad je mogao recimo i na Veneru ili Merkur?
Bog je samo oterao Sotonu iz svog Carstva....nije ga uništio iz razumljivih razloga (nadam se da si upoznat sa tim, ukoliko nisi reci). Nakon toga Bog stvara Zemlju, ali pošto je došlo do pobune, jer se 1/3 anđela pobunila, Bog je želeo da testira sledeća stvorenja koja bude stvorio. Tako imamo da Bog ispred Adama i Eve stvara zabranjeni plod, sa kog ne smeju da jedu. Bog ih je upozorio da se Lucifer (sada Sotona) pobunio i da postoji mogućnost da ih prevari, da se dobro pripaze. Ali i pored upozorenja oni su poslušali zmiju (Sotonu) i na taj način stavili Sotonu ispred Boga, Sotoninu reč ispred Božje. "Nikakav pak sluga ne može dva gospodara služiti; jer ili će na jednog mrzeti, a drugog ljubiti, ili će jednog voleti a za drugog ne mariti." - Zato se Tvorac povukao i ostavio ovu planetu u Sotoninom vlasništvu, da se vidi ko je zapravo Sotona i kakve su njegove namere. Da bi ga na kraju večno uništio sa čim će se složiti sva stvorenja u Univerzumu.
Da Adam i Eva nisu poklekli Sotona ne bi imao šta da traži na ovoj planeti, ali pošto smo ga mi prihvatili, sada je tu među nama.
 
Satanu je stvorilo nevidljivo biće koje je ni iz čega stvorilo ceo univerzum pre 6000 godina, onda stvorilo čoveka iz blata, uzelo mu rebro i od njega stvorilo ženu, koja ga je naterala da pojede jabuku punu znanja ubranu sa čarobnog drveta, jer je na to nagovorila zmija koja govori, što je uzrokovalo da bog postane čovek, umre, oživi, opet postane bog i ode na nebo i obeća da će opet doći da uništi svet koji je stvorio, što je već jednom uradio, a onda obećao da to više nikad neće uraditi. Zar nije logično?
 
Satanu je stvorilo nevidljivo biće koje je ni iz čega stvorilo ceo univerzum pre 6000 godina, onda stvorilo čoveka iz blata, uzelo mu rebro i od njega stvorilo ženu, koja ga je naterala da pojede jabuku punu znanja ubranu sa čarobnog drveta, jer je na to nagovorila zmija koja govori, što je uzrokovalo da bog postane čovek, umre, oživi, opet postane bog i ode na nebo i obeća da će opet doći da uništi svet koji je stvorio, što je već jednom uradio, a onda obećao da to više nikad neće uraditi. Zar nije logično?

I kažeš: Bog je taj koji je odgovoran za sotoninu aktivnost? Vrlo, vrlo sofisticirano satanističko učenje koje naginje ka hard varijanti....:neutral:
 
Satanu je stvorilo nevidljivo biće koje je ni iz čega stvorilo ceo univerzum pre 6000 godina, onda stvorilo čoveka iz blata, uzelo mu rebro i od njega stvorilo ženu, koja ga je naterala da pojede jabuku punu znanja ubranu sa čarobnog drveta, jer je na to nagovorila zmija koja govori, što je uzrokovalo da bog postane čovek, umre, oživi, opet postane bog i ode na nebo i obeća da će opet doći da uništi svet koji je stvorio, što je već jednom uradio, a onda obećao da to više nikad neće uraditi. Zar nije logično?

Ovo je najžešći post na ovom pdf-u... :rotf: :hahaha1: :hahaha:
 

Back
Top