Zasto su ljudi zli?

pa mozes da pretis koliko hoces ne znaci da cu ja uciniti zlo :lol:
Jer znam Bozji zakon i necu se kompromitovati...
a takodje takav slucaj se prijavljuje policiji na primer...

ali neki ljudi hoce :confused:


mozes da ucinis zlo u nuznoj odbrani ili krajnjoj nuzdi.....mozes npr da nehatno nekog lisis zivota ..i boziji zakon nece igrati nikakvu ulogu u tim slucajevima..jer ces biti pod afektom npr... a policija ce da te privede u stanicu :lol:
 
mozes da ucinis zlo u nuznoj odbrani ili krajnjoj nuzdi.....mozes npr da nehatno nekog lisis zivota ..i boziji zakon nece igrati nikakvu ulogu u tim slucajevima..jer ces biti pod afektom npr... a policija ce da te privede u stanicu :lol:
Tako je moze se i uciniti zlo iz samoodbrane al time onda covek nije zao...
Takodje i Bog zna da li je neko ucinio namerno ili slucajno greh i to nije isto pred njim...
Bitno je ostati cist pred Bogom...
 
Šta je naivno? Ljudi jesu blesavi. Nasedaju na kojekave programe za propiranje mozga ne bi li se nekako uglavili u većinu kako je oni vide. Tako postaju nacionalisti, fašisti, putujući propovednici ili nešto treće, šireći zlo.
Jeste naivno.:)
Definisi blesavi..
Put vecine nije Bozji put...
Zato i kaze Biblija da takvi koji idu sirokim putem ce dobiti unistenje...
Samo oni koji idu uskim putem dobijaju zivot...
 
pa valjda mozes videti prema ponasanju i kada nekoga upoznas... ako ukapiras :neutral:

Nazalost ne mozemo citati srca ljudi, al Bog to moze i on zna ko je kakav i svako ce dobiti prema tome na kraju:)

a pa da..ej cao TI SI ZAO iako nisi ucionio zlo...ili jos bolje....ti nisi ZAO iako si ucionio ZLO..ali ne stani...mozda ipak nisi ..ili jesi..joj sad sam zbunjen :sad2:
 
Da, postoje razliciti razlozi zbog kojih se neko razvije u zlu osobu...
Bogatstvo neke iskvari, a takodje i siromastvo to moze isto da ucini coveku...
ne kaze bez razloga Solomon:"ne daj mi ni bogatstvo ni siromastvo..."
Takodje smatram da zbog straha od smrti i time nedostatka vere ljudi cine zlo i postaju zli...

Strah od smrti takođe je strah od "sutra".
 
Zaista je mnogo zla oko nas...bas mnogo! Samo da nije onih koji zlo rade nebi bilo ni zla...dakle,zla ce biti sve dok ima onih koji drugom zlo cine.

Ni najveci zlocinac ne zeli da se njemu samom nesto lose dogodi...a ipak on to drugom radi!
Cinimi se da od ovog nema veceg licemerja.
 

Back
Top