Zasto su ljudi zli?

Taj ograničeni crno bjeli svjet i jest zlo i neke gnostičke udruge su to i promovirale a slično je današnje kršćanstvo jednim djelom u količini crno bjelog sistema no neki gnostici su imali i sintezska učenja koja pomiruju prirodu s nebom

Sve unifikacione (anti-dualističke) religije i ideologije zlo po pravilu doživljavaju kao neznanje , odnosno nepoznavanje prave prirode . Ako se već držimo gnostika , oni su posebno poštovali Sofiju (mudrost) kao jednu od aspekata Boga . Ovaj aspekt čoveku donosi oslobođenje od neznanja (preko Isusa) i time ga oslobađa od zla i patnje .
 
Sve unifikacione (anti-dualističke) religije i ideologije zlo po pravilu doživljavaju kao neznanje , odnosno nepoznavanje prave prirode . Ako se već držimo gnostika , oni su posebno poštovali Sofiju (mudrost) kao jednu od aspekata Boga . Ovaj aspekt čoveku donosi oslobođenje od neznanja (preko Isusa) i time ga oslobađa od zla i patnje .

Kruna-Mudrost-Razumjevanje
 
Ljudi postaju zli, kada izgube veru u dobro.
Bez obzira što čovek zna šta je dobro i loše, onaj koji u dobro ne veruje, kao ni u zlo, niti će obraćati pažnju da li su dela koja čini dobra ili loša, generalno, kada čovek postaje centar univerzuma, i sve meri po sebi.
To su bezumnici.

Čovek ikada ne može pouzdano da zna šta je na umu njegovom komšiji, niti bilo kom drugom čoveku, a da ne pričamo o ženi, već je čitav duševni prostor, između ljudi, ispunjen verom.
Kada vera nestane, ljudi postaju bezumnici, jer nema tog "fluida" koji je bio među ljudima.
Pošto nestane vere, a čovek pouzdano ne može da zna neke stvari, ostaje prazan prostor, ostaje bezumlje, lutanje, mrak.
 
Hungi,zasto su masoni zli?

Masoni su sluge velikog Graditelja i Arhitekte (oni su sami slobodni zidari) . Kao takvi oni participiraju u njegovom pokušaju da izgradi svoj svet koji je u suštini lažan jer je materijalan bez duha (duše) i duhovan bez materijalizacije . Ako se posmatra delovanje masona , zapaža se da oni propovedaju jedno (istinu , pravdu , milosrđe ...) a rade drugo (izazivaju raove , pljačkaju , gomilaju bogatstvo ...) . U tome je suština njihovog zla , oni su prema jevrejskim verovanjima obuzeti Tamielom :

https://secure.wikimedia.org/wikipedia/en/wiki/Thamiel
 
Ljudsko zlo potiče od sujete i pohlepe.
Ako silno želimo da budemo bolji od drugih i da imamo više od drugih, onda u težnji da ove želje ispunimo zabroavljamo na obzir prema drugima.

Jeste, ali zašto su ljudi sujetni i pohlepni, to je pitanje?

Ovo drugo, kada bi ljudi silno želeli da budu bolji od drugih, to bi bilo lepo, ali da li je to tako?
Ovo da imaju više od drugih, je nešto sasvim treće.
 
Zato što je takav njihov bog. Samo ja, samo ja, samo ja, samo mene obožavajte, samo se meni molite, ili ću da vas pobijem ko zečeve.

Misliš?
A kada vide da kazna izostaje, onda jedno pričaju, a drugo čine. :think:
Hm, mislim da Hrišćanski Bog ljudima uopšte ne nudi kaznu, već nudi Carstvo Nebesko, a sebe samoga osuđuje na kaznu onaj, koji napusti Boga Ljubavi, Carstva Nebeskog.
Jer sve što čovek čini bez Ljubavi, to je greh, to je laž, to je obmana.
 
Jeste, ali zašto su ljudi sujetni i pohlepni, to je pitanje?

Ovo drugo, kada bi ljudi silno želeli da budu bolji od drugih, to bi bilo lepo, ali da li je to tako?
Ovo da imaju više od drugih, je nešto sasvim treće.
Samim tim što želim sebe da pokažem u što boljem svetlu to me vređa ako neko kaže nešto ružno o meni. To zapravo ne vređa mene, već moju sujetu, ali da li sam u stanju da to shvatim?

Što se pohlepe tiče, težnja da imamo više i da živimo bolje od drugih nije svojstvena samo našoj vrsti. To je, izgleda, odlika svih živih bića.
 
Samim tim što želim sebe da pokažem u što boljem svetlu to me vređa ako neko kaže nešto ružno o meni. To zapravo ne vređa mene, već moju sujetu, ali da li sam u stanju da to shvatim?

Što se pohlepe tiče, težnja da imamo više i da živimo bolje od drugih nije svojstvena samo našoj vrsti. To je, izgleda, odlika svih živih bića.

Želeti prikazati se u što boljem svetlu i biti bolji, to su dve sasvim različite stvari.
Jer ovo prvo zavisi od ambijenta, u kome se čovek prikazuje u tom tzv. svetlu.

Ali odlika svih bića nije da imaju svest, poput čoveka, a to menja sve.
 

Back
Top