Predlozite mi memoriju

dr_Bora:
Spomenute memorije svakako , no imaj na umu da za te pare dobiješ njihove prosečne modele ,nikako one vrhunske . U tom cenovnom rangu , vrede i Transcend, Geil ...

Pa za ovakvu konfiguraciju su mu "prosecne" corsairove memorije vise nego dovoljne. Sto se ostalih tice Geila nesto ovih dana i nema na trzistu A-data je nazalost iscezla sa naseg trzista...
 
pa probaj da nabavis obicnu Kingston Value Ram 2x256 MB @ 400 MHz CL 3...Imam je i nije losa (ali nemogu da vidim stvarno da li valja zbog moje maticne).Za nekih 110 evra moze se nadje 3x256 MB @400MHz (ali nemoj uzimas neku memoriju tipa PQI ili nesto totalno nepoznato). Evo nekih marki pa samo je pitanje ukusa...: Elixir,Kingston i naravno gore navedeni modeli....
 
krak:
pa probaj da nabavis obicnu Kingston Value Ram 2x256 MB @ 400 MHz CL 3...Imam je i nije losa (ali nemogu da vidim stvarno da li valja zbog moje maticne).Za nekih 110 evra moze se nadje 3x256 MB @400MHz (ali nemoj uzimas neku memoriju tipa PQI ili nesto totalno nepoznato). Evo nekih marki pa samo je pitanje ukusa...: Elixir,Kingston i naravno gore navedeni modeli....

Pa nije ni dobra! Kakva bre tri modula ili uzima 2x256 ili 2x512 nista izmedju.
Memorija "tipa PQI" je trenutno Best Buy i vecini korisnika je sasvim dovoljna, a uz to i nije nepoznata!
 
GeiL Dual Channel Kit 2x256mb Ultra PC3500 Golden Dragon. Sta mislite o ovoj, ortak mi daje za 100 evra, inace slazem se da je pqi odlicna memorija s obzirom na njenu cenu, mada vec imam pqi 512/400 ali nikako da radi stabilmo na preko 190 mhz :cry:
 
images%5CGeILGD-1.jpg
Vredi svaku paru
 
sonne:
krak:
pa probaj da nabavis obicnu Kingston Value Ram 2x256 MB @ 400 MHz CL 3...Imam je i nije losa (ali nemogu da vidim stvarno da li valja zbog moje maticne).Za nekih 110 evra moze se nadje 3x256 MB @400MHz (ali nemoj uzimas neku memoriju tipa PQI ili nesto totalno nepoznato). Evo nekih marki pa samo je pitanje ukusa...: Elixir,Kingston i naravno gore navedeni modeli....

Pa nije ni dobra! Kakva bre tri modula ili uzima 2x256 ili 2x512 nista izmedju.
Memorija "tipa PQI" je trenutno Best Buy i vecini korisnika je sasvim dovoljna, a uz to i nije nepoznata!
pa kad vec daje 100 evra onda neka uzme nesto valjano... PQI nije losa ali covek ima nForce 2 i dobro bi mu dosla neka memorija za dual chanel mod... btw KINGMAX je veoma dobra memorija ali probaj naci nesto tipa Geil DDR 533 MHz CL 3-8-4-4 (sa hladnjacima je ako nadjes uzmes lepo 2x256 MB i miran si... 8) )...
 
krak:
sonne:
krak:
pa probaj da nabavis obicnu Kingston Value Ram 2x256 MB @ 400 MHz CL 3...Imam je i nije losa (ali nemogu da vidim stvarno da li valja zbog moje maticne).Za nekih 110 evra moze se nadje 3x256 MB @400MHz (ali nemoj uzimas neku memoriju tipa PQI ili nesto totalno nepoznato). Evo nekih marki pa samo je pitanje ukusa...: Elixir,Kingston i naravno gore navedeni modeli....

Pa nije ni dobra! Kakva bre tri modula ili uzima 2x256 ili 2x512 nista izmedju.
Memorija "tipa PQI" je trenutno Best Buy i vecini korisnika je sasvim dovoljna, a uz to i nije nepoznata!
pa kad vec daje 100 evra onda neka uzme nesto valjano... PQI nije losa ali covek ima nForce 2 i dobro bi mu dosla neka memorija za dual chanel mod... btw KINGMAX je veoma dobra memorija ali probaj naci nesto tipa Geil DDR 533 MHz CL 3-8-4-4 (sa hladnjacima je ako nadjes uzmes lepo 2x256 MB i miran si... 8) )...

Pa ja mu nisam ni savetovao da uzme PQI samo sam ispravio krak-a. Pa sta ako ima nForce2 bas zato i netreba preterano da se trosi na memoriju i ko ti je rekao da PQI ne moze raditi u Dual Chanel modu?
Da dalje nebi polemisali oko toga sta sam rekao sta nisam da pojasnim: ako se bude odlucivao izmedju PQI i Kingston neka se odluci za PQI ako bude zeleo nesto bolje neka pronadje A-Data, Corsair, Geil, Transcend.
pOz.
 

Back
Top