AVG SE, nece da uradi download update fajla

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Konekcija aktivna neprekidno, svi drugi programi normalno pristupaju internetu, ali od nekog vremena Free AVG SE, izjavljuje kako nema aktivne internet konekcije?
Do sada radilo normalno...

Nisam cekirao da veza ide preko proksija. Nista nisam menjao, samo odjednom krenuo da ne prepoznaje internet konekciju.
Ima li neko slican problem?
 
Testirao sam davno jednu verziju tog AVG i nisam bas nesto specijalno sa njim odusevljen.. No neki ga hvale a neki ne.. Za pocetak pokusaj da preinstalises taj svog AVG pa podesi sve kako treba i pokusaj da odradis sta si hteo..

Mozda si zapatio i neki viruscic koji ti je taj AV malo poremetio, desava se.. Pokusaj preskenirati i u SAFE MODE, mozda i pomogne.. Poz.
 
Ma da, nije problem skinuti update fajl sa njihvog sajta. Mene zanima zasto odjednom nece da se konektuje a veza mi je stalna i sve drugo radi.
Proverio sam pomocu SpyBot-a, AD-aware, SpyDoctor-a i samoim AVG, nigde nista nije nadjeno od spyware ili virusa.
Sve ostale konekcije rade normalno. Cak i update AD_aware prodje bez problema.
Moguce je da je problem na AVG sajtu, sto se tice update preko interneta.
 
Jos uvek problem.
1. Uninstall uradjen
2. Skinuo zadnju verziju free AVG (7.300)
3. Instalisao
Update ponovo nece da se pokrene preko interneta

- Skinuo zadnju definiciju (BIN file ??)
- Kada sa "folder" izaberem da update uradi iz foldera, izjavljuje da tamo nema definicija. Da li je BIN tip fajla sa definicijama. I da li treba da bude u specificnom folderu ili moze da se nalazi bilo gde?

Nije valjda da svi normalno vrsite update preko interneta sem mene :)
Ima li saveta?
 
evo ti jedan ok odgovor.Pazi: Imam ja AVG 7 (build 147) full i desavali su mi se problemi zato sto hoce da mi update-ue virus definicije ali citavu bazu kaze nece (zato sto je crackovan ) probao sam i sa free verzijama i isto (ali full verzija je inace ok i radi -inace nije los av ako je full verzija).Inace razlika izmedju full i free verzije AVG-a 7 jeste ta sto sa full verzijom dobijes 7 opcija a sa free verzijom dobijes nekih 3-4 opcije +full verzija ima podrsku za The Bat Mail program :wink: ... Ako hoces mogu da ti bacim na mail moj avg full koji radi,ako hoces moze i da ti bacim AVAST 4 free i Bit Defender 7.0 isto free... ti mi baci mail na private ako hoces ok ...aj poz...
 
Hvala ti na dobroj volji da mi posaljes AV.
Ne bih da otvaram ponovo raspravu o registrovanom softveru, pa cu samo da ti se u svakom slucaju zahvalim sto zelis da pomognes. Cenim nameru da pomognes, pa se nadam da te nisam uvredio konstatacijom, nije mi bila namera.

Sav softver koji imam sam platio i to je jednostavno moj izbor, dobar ili los, zavisi... Zivim od programiranja a i softvera koji je neko drugi napravio, pa ne mogu da uzimam za dzabe od drugog, jer ni moj softver koji napisem, ne dajem za dzabe. :(

Inace, free AV koji koristim je zadnji koji se moze sa njihovog sajta skinuti (skinuo danas).
Ipak mislim da imaju problema sa bazom podataka za ovu godinu. Ili sa serverom na koji su definicije smestene. Krene da ucita, objavi da postoji novi definicioni fajl, procita par bajtova i stane - nema internet konekcije je poruka...
Valjda ce se resiti...

Ne prelazi mi se na druge antivirusne programe, toliko ih ima, svaki je "najbolji" i sve tako u krug.

Pozdrav i hvala ti u svakom slucaju.
 
codemaker:
Jos uvek problem.
....

- Skinuo zadnju definiciju (BIN file ??)
- Kada sa "folder" izaberem da update uradi iz foldera, izjavljuje da tamo nema definicija. Da li je BIN tip fajla sa definicijama. I da li treba da bude u specificnom folderu ili moze da se nalazi bilo gde?

Kod mene radi preko foldera i to bilo kojeg privremeno napravljenog.
Mada radi i preko neta ali otpadnes od cekanja.
 
The she:
Ma zasto ne odcool-iras:)) i pustis ga par desetina minuta na netu:))
Skinuce sam najnoviji update.Samo budi strpljiv:)
Adr je:: http://www.grisoft.com/us/us_updt7.php

sve ti lepo pise.
Ok, imas pravo da me nazoves kretenom - samo jednom i samo ti! :) Update koji sam skinuo, jer nije hteo da skine automatski sa interneta, snimio sam u jedan folder, ali sam mu izmenio ime, cisto da znam od kada je. Naravno, kada sam koristeci "folder" uperio da tamo i nadje update file, zbog izmenjenog imena, nije nasao... Toliko o radu na racunaru 23 sata dnevno :(

Inace kad sam konacno napravio update, probao sam za svaki slucaj da vidim da li i sa neta moze konacno. I - MOGLO JE :evil: Kad sam se dobro izzezao, sad moze!
Predpostavljam da im je server nesto "slajfovao"

Hvala na trudu! :)
 
krak:
smo jedno fali...hm... GDE JE ADRESA (ako jos hoces ovu verziju posto vidim da si resio problem...??!!)?
Da, problem resen, jer sam uspeo da napravim upgrade virus definicija preko interneta. Prethodno sam za svaki slucaj skinuo i fajl sa definicijama. Imam Free AVG koji mi uglavnom odradjuje posao, naravno cela baterija AV programa bi verovatno vise ocistila, ali i ovako je ok.
Doduse, i danas ima problema sa konekcijom, ali sad bar znam da je nesto oko njihovih servera.

Hvala na ponudi, za sada imam sve sto mi treba :)

BTW: o kakvoj ADRESI govoris?
Pozdrav
 
codemaker:
The she:
Ma zasto ne odcool-iras:)) i pustis ga par desetina minuta na netu:))
Skinuce sam najnoviji update.Samo budi strpljiv:)
Adr je:: http://www.grisoft.com/us/us_updt7.php

sve ti lepo pise.
Ok, imas pravo da me nazoves kretenom - samo jednom i samo ti! :) Update koji sam skinuo, jer nije hteo da skine automatski sa interneta, snimio sam u jedan folder, ali sam mu izmenio ime, cisto da znam od kada je. Naravno, kada sam koristeci "folder" uperio da tamo i nadje update file, zbog izmenjenog imena, nije nasao... Toliko o radu na racunaru 23 sata dnevno :(


Inace kad sam konacno napravio update, probao sam za svaki slucaj da vidim da li i sa neta moze konacno. I - MOGLO JE :evil: Kad sam se dobro izzezao, sad moze!
Predpostavljam da im je server nesto "slajfovao"

Hvala na trudu! :)

Zar nisi cuo za MARFIJEV ZAKON :wink: :?:
 
codemaker:
krak:
smo jedno fali...hm... GDE JE ADRESA (ako jos hoces ovu verziju posto vidim da si resio problem...??!!)?
Da, problem resen, jer sam uspeo da napravim upgrade virus definicija preko interneta. Prethodno sam za svaki slucaj skinuo i fajl sa definicijama. Imam Free AVG koji mi uglavnom odradjuje posao, naravno cela baterija AV programa bi verovatno vise ocistila, ali i ovako je ok.
Doduse, i danas ima problema sa konekcijom, ali sad bar znam da je nesto oko njihovih servera.

Hvala na ponudi, za sada imam sve sto mi treba :)

BTW: o kakvoj ADRESI govoris?
Pozdrav
o mail adresi ali nebitno....ako hoces imas na www.download.com (najbolji je najbolji) sve od antivirusa preko firewalla do anti spy programa...cisto ako hoces...poz.!
 

Back
Top