Kupovina gitare

goran89:
Odlučio sam da kupim jednu akustaru pa me zanima ima li neko dobar savet za sumu od max 11000 dinara?

Šta ti je komšiluk učinio toliko NEOPROSTIVO, kad si u pola dva, ujutru, rešio da se ritneš 140 evra i kupiš gitaru, tako na MAH, samo da im održavaš VAMPIR - VUDSTOKE ?!?
:shock:
 
krvolok:
goran89:
Odlučio sam da kupim jednu akustaru pa me zanima ima li neko dobar savet za sumu od max 11000 dinara?

Šta ti je komšiluk učinio toliko NEOPROSTIVO, kad si u pola dva, ujutru, rešio da se ritneš 140 evra i kupiš gitaru, tako na MAH, samo da im održavaš VAMPIR - VUDSTOKE ?!?
:shock:

Ma ništa nego sam se setio u doba. To bih više zbog sestre da joj lupam po glavi ceo dan. :D
 
storm cloud:
goran89:
Ma ništa nego sam se setio u doba. To bih više zbog sestre da joj lupam po glavi ceo dan. :D
:roll: Upoznaću se sa mojim bratom da ti objasni kako se to radi, on ih ima čak četiri. Veruj mi, lakše bi mi palo da me udara po glavi sa njima po ceo dan, nego kad počne da "svira" :!: :roll:

Eto, a mi mislili da je to što IZBIJA iz Oblačka UROĐENO, a sad znamo pravi uzrok !!!
I Ajhman se, pred Izraelskim sudom, branio tezom da mu je brat imao DVE gitare, kupljene od Jevreja, pa se posle, desilo ono što se desilo !!!
 
goran89:
Odlučio sam da kupim jednu akustaru pa me zanima ima li neko dobar savet za sumu od max 11000 dinara?
Ko ces ozbiljnije da se bavis svirkom idi u muzicke kuce NOTA,MITROS MUSIC,BS AUDIO....dodaj jos malo para pa uzmes dobru gitaru znaci nista ispod neke"Yamaha","fender" ili tome slicno otprilike ti treba oko 200 e....Ako ne samo ces baciti pare .....
 
daredare:
goran89:
Odlučio sam da kupim jednu akustaru pa me zanima ima li neko dobar savet za sumu od max 11000 dinara?
Ko ces ozbiljnije da se bavis svirkom idi u muzicke kuce NOTA,MITROS MUSIC,BS AUDIO....dodaj jos malo para pa uzmes dobru gitaru znaci nista ispod neke"Yamaha","fender" ili tome slicno otprilike ti treba oko 200 e....Ako ne samo ces baciti pare .....

Eto i ko sada spominje YAMAHU :lol:
:lol:
 
Idi u NOTU music na uglu Njegoseve pa pogledaj sta imaju. (www.music-trade.co.yu)
Ja bih ti preporucio da malo pricekas bolje i skupis jos barem toliko i uzmes nekog Ibanez-a , elektricnu. To su jako solidne gitare u odnosu cene/performanse. Em, neces da bacas novac, em ce ti biti zanimljivije i kad sviras kroz distorziju. Sve sto je ispod 300 eur je cisti smece, bacanje para.
 
Pera_Zdera:
Covek je pitao za akustaru, a uvalise mu elektricnu od preko 300e. E tako se to radi. :lol:
A pojacalo? Ma ja bi mu prodo i zvucnike sa sve mikrofonom i stalkom u paketu. :wink:

E Brate, ako se ne razumes u muzicke instrumente i ako nisi u tom svetu, ocigledno nemas sta da trazis na ovom topic-u. Kod gitara postoji "pravilo od 400 eura" - sve sto je ispod je cisto bacanje para (lose drvo, lepljeno, smece magneti, ocajni tjuneri....). Znaci ideja o prvoj gitari kao jeftinoj akustari je najveca glupost i klise, stereotip koji postoji i samo ce ga odbiti od muzike, vezbanja i daljeg napretka ako se pati na necemu sto nema pravo ni da se naziva muzickom opremom. nisam mu preporucivao da uzma Gibsona, ESP-a, Jackson-a...vec brate, solidnog Ibaneza.
P.S. E primetio sam da na ovom forumu ima bruka mase koji sa javljAJU na svim temama i prosipaju svoju filozofiju, nesto kao dezurni konzilujum experata. ako se ne razumes u muziku ne tripuj se, brate.
 
BloodWork:
Pera_Zdera:
Covek je pitao za akustaru, a uvalise mu elektricnu od preko 300e. E tako se to radi. :lol:
A pojacalo? Ma ja bi mu prodo i zvucnike sa sve mikrofonom i stalkom u paketu. :wink:

E Brate, ako se ne razumes u muzicke instrumente i ako nisi u tom svetu, ocigledno nemas sta da trazis na ovom topic-u. Kod gitara postoji "pravilo od 400 eura" - sve sto je ispod je cisto bacanje para (lose drvo, lepljeno, smece magneti, ocajni tjuneri....). Znaci ideja o prvoj gitari kao jeftinoj akustari je najveca glupost i klise, stereotip koji postoji i samo ce ga odbiti od muzike, vezbanja i daljeg napretka ako se pati na necemu sto nema pravo ni da se naziva muzickom opremom. nisam mu preporucivao da uzma Gibsona, ESP-a, Jackson-a...vec brate, solidnog Ibaneza.
P.S. E primetio sam da na ovom forumu ima bruka mase koji sa javljAJU na svim temama i prosipaju svoju filozofiju, nesto kao dezurni konzilujum experata. ako se ne razumes u muziku ne tripuj se, brate.
Pa recimo da sam svirao gitaru nekih 7-8 godina. Imali smo kao i neki bend...ali to je vec druga prica.

Posedujem jednu akustaru, koja je vec neke 3 godine prekrivena najlonom da ne skuplja prasinu.

Misljenja svih strucnjaka su da prvo treba nauciti svirati na akustari, pa tek onda preci na elektricnu, koja istina jeste laksa za sviranje i ima vise mogucnosti, ali su svi najveci gitaristi prvo naucili da sviraju po pravilu na akustri, a kasnije presli na improvizaciju po elektricnoj.

PS Svako ima pravo da da svoj komentar, pa makar i ne bio strucan. Forum i jeste za razmenu misli.
 

Back
Top