problemcic sa digitalcem...

laa-laa

Aktivan član
Poruka
1.078
Skoro sam kupila memorijsku karticu za digitalni foto aparat (SD 128MB), medjutim ispostavilo se da sve ne stima kako treba :arrow: "pojela" mi je par snimaka koje jos nisam prezalila. :x Prosto se zaplavi ekran i slike neeeeema... Reklamiram ja tu karticu kod prodavca, oni isprobaju na svojim aparatima i sve radi ok, ubace novu na moj aparat (da li ima veze ako su ubacivali kartice sa istim serijskim brojem?) i opet ne radi. Ubijede oni mene na brzaka da je u pitanju greska na aparatu. Odnesem aparat tamo gdje sam ga kupila, pokazem sta je problem i nakon nekog vremena ustanovimo da je IPAK problem u kartici, jer ona nece da radi za slike ili klipove koje uzimaju veliki memorijski prostor, tj slike na vecoj rezoluciji, klipove sa duzom minutazom. I sta sad da radim? Da li postoji nacin da oni meni vrate novac sto sam dala na to s* od kartice, posto u skladistu imaju samo te kartice koje ne rade, sve su ih isprobali i sve imaju isti serijski broj? :roll:
 
Odes kod njih u firmu i tresnes im to djubre od kartice na sto i kazes ja odavde ne idem dok ne dobijem ispravnu karticu ili mi vratite.
Ako ti kazu da iskuliras uzmes nesto najskuplje u prodavnici i krenes prema vratima (npr. TFT monitor)
SA OVIM LOPUZAMA OD PRODAVACA NE MOZE DRUKACIJE DA SE DOGOVORI.
JAVI STA SI URADILA
 
DeXa:
Odes kod njih u firmu i tresnes im to djubre od kartice na sto i kazes ja odavde ne idem dok ne dobijem ispravnu karticu ili mi vratite.
Ako ti kazu da iskuliras uzmes nesto najskuplje u prodavnici i krenes prema vratima (npr. TFT monitor)


Prvo, to tako ne ide nigde...Ostavish karticu, oni to pozovu..To je vec moguce...A to za TFT...Pa do izlaza ce dobiti josh jedan TFT, ali u glavu...eheheh
 
Ma prvi put kad sam bila, probali su da me prave budalom, umalo da ispadne da aparat kvari karticu :roll:
Kad sam isla kod prodavca aparata, rekao mi je da postoji nekakav nalog za povrat novca. Znate li o cemu se radi? Ma, nije mi do glupih 20e, necu umrijeti ako propadnu, ali STVARNO ne volim kad me prave budalom...
 
Uradili su ono sto bi svako znao da uradi - uboli su 5 razlicitih kartica, kazem opet sve su imale isti serijski broj, i nijedna nije htjela da radi. Nije iskljuceno da je na njihovim aparatima rezolucija bila smanjena, to je cak vrlo vjerovatno. Oni nista drugo nisu imali u skladistu.
Jedan je cak pokusao sa nekakvom starijom karticom, neka Multimedia ili nesto tako, to je njeova licna, kaze da se takve vise ne proizvode, a ONA JE RADILA na mom aparatu, cak i na vecim rezolucijama, sve ostale, SD, nisu...
 
Otkud znam... Kad je djevojka sto radi kod njih pogledala na serijski broj da bi kucala novi racun i garanciju (ipak su mi prvi put zamijenili karticu, jer nije radila ni na njihovim aparatima) rekla je da nema potrebe, serijski broj je isti.
 
probaj da nadjes tu stariju karticu koju je covjek ubacivao u aparat i koja je radila, ako ne onda vidi na netu ili u upustvu koje si dobila uz njega da li tvoj aparat moze da prima neku drugu vrstu kartice, ako da onda je zamjeni ili nek ti vrate pare, pa ti kupi tu drugu na drugom mjestu, ili ako ne prima nijednu drugu onda mjenjaj aparat.
 
Kad smo već kod prodavaca i memorijskih kartica:
Rešio ja da obradujem mog digitalnog prijatelja novom mem.kart.,pazarim istu,dodjem kući,izvadim iz kutije,ubacim u aparat i krenem da uživam u divnim slikama sa porodičnog okupljanja(sa sve roštiljanjem) nekog od radnika te radnje.Kapiram da je neki radnik(gazda)upotrebio karticu za lične potrebe ali zašto je nije obrisao pre vraćanja u izlog nije mi jasno.
Naravno nisam bio lenj,otišao sam da je reklamiram jer zaboga platio sam karticu kao da je nova a ona to definitivno nije bila.
Možete pretpostaviti kakav je bio doček u radnji i koliko sam se namučio da mi zamene karticu pošto vraćanje novca nije dolazilo u obzir.
SRBIJA!!!
 

Back
Top