Lovci ubijaju pse!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

LepaJeka

Zainteresovan član
Poruka
210
Lovci ubijaju pse po ulicama po nalogu Opštine Koceljeva!

ORCA podnela krivične prijave protiv odgovornih u opštini i lovačkom društvu “Tamnava”


Poštovani,

Ovim putem želimo da Vas obavestimo o uznemiravajućim događajima koji se odvijaju u opštini Koceljeva.


Naime, svake nedelje od sredine decemba 2004. u opštini Koceljeva odvija se organizovan odstrel pasa lutalica od strane lovačkog društva po protivzakonitoj odluci predsednika Opštine - Veroljuba Matića (Zaključak br. 323-12/04). Prema ovom zaključku napisan je čak i “Ugovor o javnoj nabavci male vrednosti usluga uništavanja pasa i mačaka lutalica i lisica”, prema kojem opština nudi 500,00 za svakog ubijenog psa, 300,00 za mačku i 1 000 dinara za lisicu.

Pored pasa i mačaka lutalica, u Opštini Koceljava stradao je veliki broj kućnih pasa i mačaka. Tako je stradala i jedna labradorka, koju je, dana, 10. 01. 2005., ubio Daragan Stojčić zv. Lale. Na ovom mestu citiramo deo potresnog pisma koje smo primili povodom ovog slučaja, a koje u potpunosti oslikava svu surovost koju demonstriraju “lovci” opštine Koceljeva:

“Oko 14, 30 nailazi prometnim asfaltnim putem sin moje već pomenute sestre, mali Cvetković Miloš iz Valjeva star 16 godina. Pored njega se kreće moj već bliže opisan pas. “Lovac” Stojčić Dragan diže pušku i puni. Dete se nalazi na pravcu između psa i njega. Videvši šta će se desiti dete ga moli: Čiko nemojte pucati ovo je pas Pašić Dušana. “Lovac” odgovara: “Ne priznajem ja to ako treba ubiću i njega”. Puca! Ranjava životinju. Dete trči životinji, plače, jauče, mazi životinju. Pas teško diše. Dete traži pomoć, moli sve prisutne da mu pomognu. Trči prema njima. Viče pomozite mi! “Lovac” koristi odsustvo deteta od psa puca jos dva puta u pravcu kuće Ivanković Radenka. Pas se onesvešćuje. Dete vrišti. Ljubi psa misli da je mrtav. “Lovac” prilazi blizu psu na 2-3 metra, puca mu u glavu. Kraj jednog života. Za “lovca” počinje nešto drugo. Zaradio je 500,00 dinara. Psa stavlja u džak pa na ručna kolica pa kući.”…

Povodom gore navedenih činjenica, ORCA je podnela krivične prijave protiv predsednika opštine Koceljeva – Veroljuba Matića, predsednika lovačkog udruženja “Tamnava” – Milorada Sofronijevića, lovočuvara – Kovačević Milorada iz sela Subotice i ubice psa Stojčić Dragana iz sela Batalaga.

O daljem toku ovog slučaja redovno ćemo Vas izveštavati.


Elvir Burazerović
Predsednik ORCA


Odavno nisam zaplakala citajuci neku vest...
 
Samo budale mogu tako nešto da smisle! :evil:
Ići ulicom i ubijati pse! :evil: :evil: :evil:
U mnogim mestima se za vreme one krize sa gorivom (i svim ostalim!) dešavalo nešto slično i stradali su ne samo psi, već su povređena i neka deca... :cry:
Naravno da je i praksa hvatanja pasa onom odvratnom omčom i trpanje istih u onaj smrdljivi, tesni kontejner - takođe nehumano, ali bar možete odatle dobiti svog psa nazad i to - živog.
Nisam za to da lutalice šeteju ulicama u čoporima i, daleko bilo, napadaju ljude, ali gori način da se to "reši" od ubijanja pasa po ulicama (čak i lutalica) - ne postoji!
Taj ko je to odobrio je za lečenje (o bolesti onog ko je smislio da i ne govorim!), a one koji u tome učestvuju treba držati u ustanovama zatvorenog tipa!
 
kada slušate kako čežnjivo i kao "bila su to lepa vremena" pričaju neki vet. inspektori, inače vetrinari, o baš o ovakvom načinu uklanjanja lutalica ...šta misliti onda dalje...ej vetrinari!!!
 
Ja ne mogu da verujem da nekome mogu ovakva ubistva da padnu na pamet, pod izgovorom sprecavanja besnila. Oni malo obrazovaniji i strucniji znaju da u Srbiji nije zabelezen slucaj besnog psa niti coveka zadnjih 35 godina, a i ovaj zadnji je bio covek koji se zarazio negde u Rusiji (ujeo ga sakal). Ti strucniji ce vam takodje reci da se besnilo jako tesko prenosi sa zivotinje na coveka.
Sto se tice ljudi koji za ovakva ubistva daju opravdanja da lutalice napadaju jadnu decu i penzionere, oni bi trebalo da znaju da ni jedan pas ne napada bez razloga! Ovakve lutalice su sigurno dozivele razlicita maltretiranja od strane coveka, pa zbog toga tako i reaguju.
Hocu reci da prvo treba da istrebimo dzukele na dve noge koje hode ovim prostorima (mozda da unajmimo lovce?), pa tek onda resavamo pitanje ovih jadnih napustenih zivotinja.

Ovaj primer samo pokazuje koliko nam je potreban zakon o zastiti zivotinja, kao i zasto nam je sve bliza Balaseviceva pesma "Putuj Evropo, nemoj vise cekati na nas"...
 
Ja sam takodje cula da razni vojni cinovi ubijaju i teraju vojnike na ubijanje pasa koji se nadju u okviru kasarni - znam pouzdano da je tako u Rumi, Beogradu, Gornjem Milanovcu... Sta raditi povodom tih monstruoznih cinova!??! :evil:
 
Meni mozak stane posle ovakvih vesti i svaki put ispocetka nemogu da verujem sta smo sve u stanju da uradimo i otrpimo?! Dajte da se dobro organizujemo i ne popustimo! Dajte da nam novac ne bude izgovor za nepreuzimanje inicijative! Licno sam ili/ili - ili preterano uplasena ili preterano agresivna ali ako neko ima ideju za protest ucestvovacu i te kako!
 
Teja:
Meni mozak stane posle ovakvih vesti i svaki put ispocetka nemogu da verujem sta smo sve u stanju da uradimo i otrpimo?! Dajte da se dobro organizujemo i ne popustimo! Dajte da nam novac ne bude izgovor za nepreuzimanje inicijative! Licno sam ili/ili - ili preterano uplasena ili preterano agresivna ali ako neko ima ideju za protest ucestvovacu i te kako!
I meni je hiljadu puta padalo na pamet da zbog ovakvih stvari organizujem protest ali je to u napred osudjeno na propast - ne bi smo mogli ni petoro ljudi da okupimo!Ovaj narod je generalno neosetljiv na takve stvari kada su u pitanju zivotinje. I ja mislim da bi moglo mnogo vise da se ucini, i da covek ne moze stalno da okrece glavu...ali sta? Ne znam da li ste svi primetili kako u poslednje vreme u novinama malo malo pa osvane clanak tipa " besni psi rastrgli bebu" !!!!Kakve su to nebuloze! Oni samo time pokusavaju da opravdaju ovakve morbidne akcije i okrenu javnost protiv lutalica. Pet, sest takvih clanaka i niko se nece buniti protiv lovaca! Eto, ljudi, ako neko ima predlog, ja ucestvujem!!!!
 
Tacno tako! Ja se uvek smejem jednom od mojih komsija koji ni za zivu glavu ne bi pustio psa preko praga - da mu ne isprlja stan - a pri tom ne dao vam bog da mu pridjete blize od dva metra, niste sigurni da li mu vise smrdi iz usta, ispod miske ili je jeziviji miomiris koji dopire iz njegovog stana, ni ja ne bih pustila svog psa u njegov stan :lol: . E, taj mirisljavko redovno sutira lutalice ispred ulaza, koje mi hranimo, gadja ih kamenjem i ostalo...A kada shvatim da je tih "smrda" puna zemlja, kako onda da se izborimo za prava zivotinja, pitam ja vas???? :shock: :shock: :shock:
 
Luftiguz:
Tacno tako! Ja se uvek smejem jednom od mojih komsija koji ni za zivu glavu ne bi pustio psa preko praga - da mu ne isprlja stan - a pri tom ne dao vam bog da mu pridjete blize od dva metra, niste sigurni da li mu vise smrdi iz usta, ispod miske ili je jeziviji miomiris koji dopire iz njegovog stana, ni ja ne bih pustila svog psa u njegov stan :lol: . E, taj mirisljavko redovno sutira lutalice ispred ulaza, koje mi hranimo, gadja ih kamenjem i ostalo...A kada shvatim da je tih "smrda" puna zemlja, kako onda da se izborimo za prava zivotinja, pitam ja vas???? :shock: :shock: :shock:

:D :D :D Komsiji kupite za rodjendan sapun i dezodorans, a moze i cela zgrada da se organizuje pa da mu "donira " jedno ciscenje stana!!!
Zasto vas ista cudi kada je polovina tih vasih "Beogradjana", sa sve prazilukom (uzgred, praziluk je veoma zdravo povrce i neopravdano degradisani u toj izreci...) juce dosla sa svoje planine, a vec danas normalan covek ne moze da zivi od njih jer su svoje "planinske" obicaje poneli sa sobom. Onda bacaju smece kroz prozor, kisele kupus na terasi, pustaju omiljenu muziku da uziva i komsiluk... i sve ostalo. Zasto ste ih pustili u Beograd!?
 
Ne vredi, mi smo u manjini ( mislim na ljubitelje i vlasnike zivotinja), komsija ima koliko volis. Nema to veze s planinom ili provincijom, to je genetika.
Imali smo ovde u "bandi" koju hranimo ispred ulaza jednog velikog muzjaka koga smo od milja zvali Ludak. E ,Ludak mi je bio omiljeni pas. Bio je nepogresiv da zalaje na takve kao sto je komsija Smrda (iz prethodne price)ali cim naidje zena sa kolicima on se ucuti, deca su ga razvlacila i gnjavila i nikada nije ni zalajao na njih. Jednom je samo nestao i nije ga bilo danima...tek posle dve nedelje neka komsinica simpatizerka (to su one sto ne hrane ali se ni ne bune) rekla nam je da je videla da je neko tokom noci pucao na njega iz automobila...smetalo im sto laje!eto, do tada nisam ni znala da je moguce da u sred Beograda pucas kao serif Meklaud a da se policija uopste ne pojavi!!!! Nemam dokaza da je to bio bas Smrda ili neko iz njegovog plemena, ali tom nekom , u svakom slucaju, zelim sve najgore!
 
dobro
ja cu sad nekog od vas da pozovem da me prati kuci poshto ne volim chopore pasa ali na srecu jos zivim u centru

necu da branim lovce sada mislim odlichna prilika da se ljudi malo istutnje :? na ubijanju i to ali ??
 
jagodica:
dobro
ja cu sad nekog od vas da pozovem da me prati kuci poshto ne volim chopore pasa ali na srecu jos zivim u centru

necu da branim lovce sada mislim odlichna prilika da se ljudi malo istutnje :? na ubijanju i to ali ??
Nisam sigurna da sam te najbolje razumela oko ovog istutnjavanja? :roll: Mozda si zalutala na forum.Ovde su uglavnom lj u b i t e lj i pasa.
Bas te ceo copor prati?Da nisi imala slaninu u torbi? :)
ps/ mogla bi i ti licno da pomognes tim ljudima da se "istutnje" na tebi na, recimo,neki lepsi nacin, samo napred :lol:
 
jagodica:
dobro
ja cu sad nekog od vas da pozovem da me prati kuci poshto ne volim chopore pasa ali na srecu jos zivim u centru

necu da branim lovce sada mislim odlichna prilika da se ljudi malo istutnje :? na ubijanju i to ali ??
Mislim ,po tvome, da je onda i silovanje,pljacka,prebijanje, odlicna prilika da se ljudi malo istutnje.Samo shteta shto zivish u centru a ne na periferiji gde ipak ima vishe prilika za to. Ali nikad nije kasno da se preselish.Da li u tvoju glavu moze da udje da su i zivotinje ziva bica koja osecaju, imaju osecaj za ljubav ,pravdu,bore se za svoje mesto pod suncem, da tuguju, raduju se,da se razboljevaju od svih bolesti kao i ljudi{osim polnih bolesti-sto samo po sebi neshto znaci}.Na kraju krajeva, ako ljudi love pse, onda je u redu da i psi "love" ljude u coporima, samo sto ljudi love iz zadovoljstva a zivotinje zbog hrane.Dok bude ljudi bice i pasa, mada iskreno, neznam cime smo mi to zasluzili.
 
U poslednjih nekoliko dana, svaki, ali SVAKI dan u vecer. novostima: te copor izgladnelih pasa ovde, te tamo su rastrgli, te ovde je staricu krupan muzjak "OBALIO" (mislim da ova rec znaci oborio, ali je ocigledno autor texta iz nekog sela kod Lapova :twisted: ) i zamalo je nije zaklao! ALO BRE?!?! Zaklao?! Pa nije to ne-znam-ni-ja koja zver i ne zivimo u dzungli! Ili planini!
Meni samo nije jasno kako to da psi nepogresivo
napadaju penzionere- neduzne starice @ bespomocne starce? Iz cista mira. Kao oni su samo prolazili tuda, minding their own buissiness, kad odjedanput ispred njih izleti zver. Ma, vazi... Ne bih da uvredim nekog, ali mi stvarno nije jasno zasto psi napadaju neke ljude tek tako. Neka mi to neko objasni, molim. Mene nikad nije napao pas. Ni ujeo. A prilazim svakom na koga naidjem. I mazim ih. I svidjam ima se. :P
 
Jao, a tek oni kad krenu sa: to je nehigijenski, bolje bi bilo tim "ljubiteljima zveri" da umesto sto drze zivotinje, usvoje neko dete, i znate li vi koliko to sve kosta - te vakcinacije, hrana - ma to su sve bogati ljudi koji ne znaju sta ce s parama, to je pomodarstvo bla bla. Bas takav neki text sam citala u novinama. Pisma citalaca. A da, naravno: i mnogo laju, pa komsije nemaju mira, jer vlasnici nece da ucutkaju kerove. :evil:
 
jagodica:
dobro
ja cu sad nekog od vas da pozovem da me prati kuci poshto ne volim chopore pasa ali na srecu jos zivim u centru

necu da branim lovce sada mislim odlichna prilika da se ljudi malo istutnje :? na ubijanju i to ali ??
Evo zovi mene, ja cu rado da te pratim! Mogu i psa da povedem a mogu i da te uputim gde da ostavis donaciju za sterilisanje pasa lutalica (time i smanjenje njihovog broja na ulicama), mozda udomis jednog (pa ih malo vise volis i razumes), mogu i u tri recenice da ti objasnim kako da se ponasas u susretu sa jednim, kako u susretu sa coporom nepoznatih pasa (to ti pise u ama bas svakom casopisu/knjizi/site-u,...), mogu cak i da te posavetujem sta da radis ako naletis na mecku sa mecicima, copor vukova,... a mogu i da te podsetim na batinjanja koja su nam se do skora desavala na ulicama i da te pitam - dali mislis da problem maloletnicke delikvencije, narkomanije i sl. treba da resavamo odstrelom prestupnika, ovisnika i sl? Samo pomisli na ostale forme tutnjanja i istutnjavanja!? :cry:
 
Tamarela:
Jao, a tek oni kad krenu sa: to je nehigijenski, bolje bi bilo tim "ljubiteljima zveri" da umesto sto drze zivotinje, usvoje neko dete, i znate li vi koliko to sve kosta - te vakcinacije, hrana - ma to su sve bogati ljudi koji ne znaju sta ce s parama, to je pomodarstvo bla bla. Bas takav neki text sam citala u novinama. Pisma citalaca. A da, naravno: i mnogo laju, pa komsije nemaju mira, jer vlasnici nece da ucutkaju kerove. :evil:
moj je tata jednom na ovakav komentar komšije rekao: Da je operski pevač pevao bi vam arije pošto je kera iliti pas mora da laje!!!
 
dobro me niste pojeli...vrlo humano zar ne..predlazu mi redaljke..pa shta znam..mozda im i pomognem nekad :III lepo..probala si? zasto se plasis drugacijih misljenja? ja ih se plasim posto ispadnem jadna
pa stavila sam smajli :?
sta da nemate psice, da vam je klinja izujedan i da se bavite lovom, a pri tom ste malo nervozni
ali ne znam zasto prelazite preko toga da ljudi jesu izujedani i da problem lutalica postoji, dajte mi te 3 recenice pa da se odbranim od copora..zelim da zivim iako sam zla
a je l vi idete tako u copore i smirujete divlje ljute pse svojom ljubavlju i paznjom to je bas super.

a za donacije..a ne znam ne dajem ni cigancicima.. :I
a opet to mozda resi problem za 10 godina. a je l ok tim psima sto su sterilisani?
tkao da primicu te recenice ako se pojave k znanju...
a mozda ako dajem i cigancicima mozda ce me psi vise voleti..a koliko para treba da im dam?
 
Apsolutno se slažem da problem pasa lutalica postoji i da ne napadaju samo penzionere, i da priča o lutalicama nije izmišljena kao neka velika teorija zavere da se unište svi psi na planeti.
Pitanje je kako taj problem rešiti? Da li neko zna kako je taj problem rešen u drugim zemljama? Kod nas , npr. je totalno legalizovano ubijanje lutalica. KFOR (Šveđani) svakih dva meseca oragnizuje ubijanje pasa, objave na TV datume i sela gde će da dođu i upozore vlasnike da njihovi psi moraju imati ogrlice ili će u suprotnom biti ubijeni (psi, ne vlasnici). Ne kažem da sam ja za takav pristup, ali da li neko zna kako se taj problem rešava u drugim zemljama?
 
Ja mislim da je apsolutno užasno i nedopustivo ubijati pse, kako uopšte nekome može da padne na pamet da je to način da se iskorene lutalice? Ti jadni psi na ulicama nisu to postali svojom voljom. Inače, mnogo češće sam čula da je neki agresivni rasni pas koji ima vlasnika izujedao neko dete, nego lutalica. Jer na žalost neki vlasnici dresiraju svoje pse da budu agresivni. Ja živim u kraju gde ima puno lutalica i nikada me ni jedan nije napao, niti nekoga koga ja znam. Oni idu svojim putem, a ja svojim. Laju jedino na mog psa kada ga šetam, ali to je normalno, brane teritoriju. A u drugim zemljama se to reguliše tako što se lutalice sterilišu, pa im se smanjuje broj, postoje i brojni azili za pse koji PRIMAJU pse, za razliku od naših koji uzimaju one koje oni nađu, a neće da prime kada neko nađe na pr. štene na ulici, pa im ga donese. Takođe, u mnogim zemljama je zakonom kažnjivo izbaciti svog psa na ulicu, što se kod nas masovno radi.
 
Queen_:
Apsolutno se slažem da problem pasa lutalica postoji i da ne napadaju samo penzionere, i da priča o lutalicama nije izmišljena kao neka velika teorija zavere da se unište svi psi na planeti.
Pitanje je kako taj problem rešiti? Da li neko zna kako je taj problem rešen u drugim zemljama? Kod nas , npr. je totalno legalizovano ubijanje lutalica. KFOR (Šveđani) svakih dva meseca oragnizuje ubijanje pasa, objave na TV datume i sela gde će da dođu i upozore vlasnike da njihovi psi moraju imati ogrlice ili će u suprotnom biti ubijeni (psi, ne vlasnici). Ne kažem da sam ja za takav pristup, ali da li neko zna kako se taj problem rešava u drugim zemljama?

Kod nas ce jos malo da bude legalizovano ubijanje ljudi po ulicama!!!Posto nismo normalna drzava onda je normalno i da se svi nenormalno ponasaju pa i KFOR, mada je to sa ubijanjem pasa neproverena informacija! A kako je ceo svet resio problem pasa lutalica - e, pa gledaj malo Animal Planet.Tamo postoje azili, cisti, normalni, pravi azili u kojima se zivotinje cuvaju i lece, oni imaju zakone koji stite zivotinje, imaju ljude koji usvajaju pse iz azila, uspavljuju samo one pse koji su previse agresivni i koji nisu socijalizovani...itd...Kod nas se sve jos uvek resava puskom , vesanjem , klanjem....vekovima smo mi jos udaljeni od normalnog drustva, sve dok je "lovaca" i onih koji ih podrzavaju!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top