Beograd Ljubljana vozom ili busem???

sta je bolje i jeftinije
hvala

Најјефтиније је... бајсом. ______
avatar112061_3.gif
 
Sad ovako, ja sam u LJ i koliko znam, autobus košta 35 evra u jednom pravcu a voz 47 evra. Ali, možeš da uzmeš i Beograd Spezial (ili Ljubljana Spezial, ne znam kako se to kod vas zove već) koji košta 25 evra u jednom pravcu, ali moraš da rezervišeš sedište - znači tačan datum i koji voz, i to posle ne može da se promeni.

Ja bi (ako imaš tih 20 evra "viška") u svakom slučaju radije išao vozom, pošto obožavam vozove, komotniji su, lepša je vožnja nja nja nja, samo traje nekih dva sata duže.

Ako treba još kakav info, ili ako ideš sam/a u LJ pa ti treba neki savet ovde, neko da te sačeka, javi slobodno na pp. Za zemljake alles ;)


Pozdrav!
 
Hm..evo sada sam zvao Lastu i Nis Expres..Dakle, sto se kola tice, putarina kroz HR me izadje 30e u oba pravca plus SLO vinjeta 15e, to je 45e. E sad, ako trosim oko 6-7 litara plina na otvorenom putu, a imam da predjem oko 550km od Beograda, to me znaci izadje da cu potrositi oko 40ak litara gasa koji kosta u proseku 71din, a to je oko 30e. Znaci tamo i nazad cu samo plina potrositi 60e plus ono zezancije oko putarine 45e, znaci sve zajedno oko 105-110e pa parkiranje po SLO i ne daj boze neka kazna za nesto..Nisam pametan..a povratna u Lasti kosta 6.400 a ide nas dvoje..dakle 100e me izadje povratna autobuska, a 100e me izadju i dve povratne vozne samo sto se busom stigne malo brze.. I? Sta sada smisliti? :) A cilj nam je da odemo na par dana, skocimo do Trsta eventualno.. Planirao sam da kupimo dve turisticke karte u SLo koje bi nas kostale oko 40e pa imamo besplatno koriscenje gradskog prevoza po Ljubljani, ulaske u sve muzeje, voznju brodom i td..
 
ima vise nacina
najlaksi je da se ode na net i ukuca sto se zeli i dobijes sve podatke od voznog reda do cjena autobusa ili vlaka
pitanje je samo vremena ili para
imas isto tako na netu mogucnost da sa nekim autom putujes cjeli put ili dio uz neko placanje
ili jednostavno ides i stopiras pa sta bude :D

:bye:
 

Back
Top