parapsihologija

re kabe:
da li znate nesto da napisete na ovu temu?
da li vam se uopste u zivotu nesto cudno desilo?
JA BIH VOLELA DA RAZMENIMO ISKUSTVA!VEROVATNO DA NISAM JEDINA.
:)


Parapsihologija je, sveopsti naziv koji objedinjuje grupu pojava kao sto su. hipnoza,telepatija, telekineza, hiromantija, magija,vidovitost,levitacija itd. Ranije je to bilo objedinjeno pod nazivom okultizam sto znaci tajne nauke.
Pa prema tome neznam, koja bi te oblast zanimala i o kojoj temi bi volela razmenjivati misljenja?
 
da li se racuna da u ranojutarnjem polusnu menjas pesme u winamp-u bez da pipnes kompjuter ? posto mi se to dogadjalo (na intelu sa amd-om mi ne ide) znaci ne zezam se ozbiljno ko hoce nek veruje! da li se to nekome dogadjalo?
 
svasta je moguce pa ako tako kazes...zasto da ne!
ja sam jedne veceri,bila je ponoc,cula cudne i ne artikulisane zvuke koji su"putovali"cevima od radijatora kroz celu kucu da bi taj zvuk na kraju dosao tacno do mog kreveta.tada,kao da je "to nesto"izaslo iz cevi i iznad moje glave je pravlio kruG.nevidljivi krug koji se sirio i osetila sam nekakvu jaku energiju...osetila sam da ce se nesto vise zbiti jer zvuk je bio nepodnosljiv(u vazduhu)i sirio se i energija je bila sve jaca i jaca...uplasila sam se i upalila svetlo.iste sekunde je sve nestalo i vise se nije pojavljivalo.sta je to bilo-neznam!CUDNO U SVAKOM SLUCAJU I NECU TO NIKADA ZABORAVITI!P.s.bilo je leto(AVGUST)
 
DA LI SE NEKOM DOGODILO DA CUJE GREBANJE PO ZIDU(JAKO I TO KAO NOKTIMA)A DA DRUGA OSOBA TO ISTO NE CUJE.
ja sam to dozivela i govorim mami gde tacno cujem a ona se pribila zidu da bi kao cula a nije cula nista.
 
ali se opet pitam zbog cega se to u stvari desava?
ZASTO SE DESAVA,kao prvo,i zasto se nekima desava a nekima ne?
znas one decije telefone sa zicom(rade na bater.),2 telefona plasticna spojena zicom?E,zezala se ja tako sa malom od moje sestre kad odjednom vise nisam cula njen glas nego neciji muski glas koji rece:
-DOBRO VECE,ovo je radio stanica zagreb iz zagreba itd,itd...i onda se cula neka pesma...da,neko bi rekao da je to moguce ali ima vise onih koji kazu da je to nemoguce.neznam kome da verujem?JA MISLIM ISTO DA JE NEMOGUCE.sta ti mislis?POZDRAV
 
godinama sam se smejala ljudima koji su pricli na ovu temu...e,onda sam otisla jednog leta na san torini....tamo sam provela 3 meseca...u selu koje se zove pyrgos ili nesto kao duhovi...hocete pricu?
 
re kabe:
svasta je moguce pa ako tako kazes...zasto da ne!
ja sam jedne veceri,bila je ponoc,cula cudne i ne artikulisane zvuke koji su"putovali"cevima od radijatora kroz celu kucu da bi taj zvuk na kraju dosao tacno do mog kreveta.tada,kao da je "to nesto"izaslo iz cevi i iznad moje glave je pravlio kruG.nevidljivi krug koji se sirio i osetila sam nekakvu jaku energiju...osetila sam da ce se nesto vise zbiti jer zvuk je bio nepodnosljiv(u vazduhu)i sirio se i energija je bila sve jaca i jaca...uplasila sam se i upalila svetlo.iste sekunde je sve nestalo i vise se nije pojavljivalo.sta je to bilo-neznam!CUDNO U SVAKOM SLUCAJU I NECU TO NIKADA ZABORAVITI!P.s.bilo je leto(AVGUST)
A kako se to ''oseti energija''?
 
pa,osetis kao da je neko tu.recimo,zatvoris oci i usi,neznas da ti neko prilazi a on polako prilazi s ledja.osecas necije prisustvo...energiju.covekova dusa je ta energija koja je "zarobljena"u telu.pokusala sam da kolko-tolko opisem taj dozivljaj iako je tesko to opisati.neke se stvari ,recimo,nemogu recima opisati.to su stvari koje nisu,da tako kazem,ovozemaljske!
 
Jednom prilikom dok sam sedela sa drugaricom u busu ja sam je cula kako govori, i par puta sam je zamolila da ponovi ili sporije da prica, kad sam pogledala u nju videla sam da ne mrda ustima... kasnije sam joj ponovila sve sto sam cula, a ona nije mogla da veruje jer je bas o tome razmisljala...
 
Hammerhead:
da li se racuna da u ranojutarnjem polusnu menjas pesme u winamp-u bez da pipnes kompjuter ? posto mi se to dogadjalo (na intelu sa amd-om mi ne ide) znaci ne zezam se ozbiljno ko hoce nek veruje! da li se to nekome dogadjalo?
Hm....posto prodas taj komp koji ispunjava muzicke zelje? :lol: Mislim, stvarno.... Nisi razmisljao da mozda ne sanjas? I ja svasta cujem u jutarnjem polusnu..
 
Peruzzi:
Hammerhead:
da li se racuna da u ranojutarnjem polusnu menjas pesme u winamp-u bez da pipnes kompjuter ? posto mi se to dogadjalo (na intelu sa amd-om mi ne ide) znaci ne zezam se ozbiljno ko hoce nek veruje! da li se to nekome dogadjalo?
Hm....posto prodas taj komp koji ispunjava muzicke zelje? :lol: Mislim, stvarno.... Nisi razmisljao da mozda ne sanjas? I ja svasta cujem u jutarnjem polusnu..
Ubedjen sam da sam napisao "tripujes" a ne "sanjas" ....
 
Deshavalo mi se svashta na ovu temu chak i ne mogu svega da se setim! :roll:
Npr: Jednom ja spavam i malo pre nego shto cu se probuditi sanjam da pricham sa drugaricom i da mi je ona pomenula sajam knjiga i razne detalje vezane za cene parkinga,pojedinih knjiga,najbolje opremljene shtandove itd. I ja se probudim i chujem TV u susednoj sobi i spikerka ponovi samo drugim rechima sve ono shto mi je rekla drugarica u snu :lol: !!!!
LUDILO!!! :shock: Inache-meni se chesto deshava da predosetim neshto pre nego shto se desi!!!
 
I dalje sam ubedjen da sam napisao "tripujem: a ne "sanjam" kao sto stoji u postu...

Kako objasniti fenomen da smislim neki riff, snimim ga, i posle 15-30 dana cujem negde pesmu (prvi put) koja pocinje skoro isto kao taj riff?
Mnogo bre ide na zivce. Taman sklopim 5 taktova koji lice na nesto, a ispostavi se da je neko to vec objavio (i to uglavnom poodavno)
:roll:
 
Evo ja dozivljavam empatska iskustva.Izuzetno cesto mi se desi da osetim sta ljudi oko mene osecaju a ponekad cak i njihove emocije na dubljem nivou kao sto su griza savesti zbog necega ili kajanje ali i prikriveni bes,tugu...
 
GoticBoy:
Hammerhead:
da li se racuna da u ranojutarnjem polusnu menjas pesme u winamp-u bez da pipnes kompjuter ? posto mi se to dogadjalo (na intelu sa amd-om mi ne ide) znaci ne zezam se ozbiljno ko hoce nek veruje! da li se to nekome dogadjalo?
Verovatno ti je bio ukljuchen shufle:)
sto ne objasnjava da se pesma menja u pola pesme i da znam koja ce biti sledeca pre nego sto pocne !!! i da nisam sanjao keva je utripovala da se kompjuter pokvario i to mi rekla... pretpostavljam da na neki nacin i jeste..
 
Ja sam jedanput sanjao san koji se obistinio. Radilo se o nekoj nesreci.
Jeli nieko gledao proslonedeljnu emisiju "Pod sjajem zvezda" na TV Palma? Tu je neki klinac navadno pokazao da je u stanju da vidi karte i natpise na novinama i kad mu stave povez preko ociju.
 

Back
Top