film od 704Mo staviti na 700Mo

Može to i Nero da odradi...

Nero - File - Preferences - Expert Features - čekiraj Enable overburn Disc-at-Once burning i onda u Maximum CD length dodaješ minut po minut (probaš sa 82 minuta, pa ako nije dosta upišeš 83 i tako dalje - dok ti ne bude dovoljno za 704 MB).

Treba da imaš na umu da na ovaj način možeš da oštetiš rezač, kao i da će možda biti grešaka na kraju diska.

Da bi video koliko je na CD medij na koji želiš da narežeš tih 704 MB moguće narezati dodatnih minuta, pokreni Nero CD/DVD Speed, idi u Extra i pokreni Overburn Test.
 
Svaki disk ima par dodatnih MB. Ako je disk deklarisan na 700 MB onda ih ima 704,705 (Vecina divx-a je 704MB) To je ista fora kao nekad sa audio kasetama. Kaseta je 90 minuta, medjutim, ima koji metar trake vishe pa izadje i na 95...A za kapacitet praznog diska, u Neru imash opciju,cini mi se pod extras-> Medium Info ( ili nesto slicno) Tu ces dobiti podatke o samom disku...

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije
 
Pa nije baš ni da može... :wink:
Ako pod "zipovati" podrazumevate "komprimovati", onda baš i ne može. Video fajlovi (.wmv, .mpg, .avi ...) su već komprimovani odgovarajućom video kompresijom i nema smisla pokušavati ih dodatno sažeti. Da je to moguće, odradio bi to video codec kojim je fajl prvobitno komprimovan. Kad zipuješ, na primer, fajl u AVI formatu dobiješ zip fajl koji je manji za svega 10-20 kB (komprimuje se samo header fajla i ništa više).

Nego, france, ako si na Overburning Testu dobio da ti je maximum 80 minuta, onda znači da je taj CD nemoguće overburn-ovati. Uzmi neki drugi i sa njim uradi sledeću proceduru.

1. Stavi sasvim prazan CD u rezač.

2. Pokreni Nero CD-DVD Speed, idi u Extra, pokreni Overburning Test... i NEMOJ čekirati RAW opciju jer će ti onda stvarno spržiti ceo disk, a ne samo simulirati overburning. Pre toga u Test capacity upiši 89:59:75 vreme.

3. Kad se test završi, sačuvaj rezultat za Maximum capacity ili ga zapiši negde. (Biće to podatak tipa 81:44:37, koji će ti trebati za kasnije).

4. Pokreni Nero Burning ROM, otvori File meni, odaberi Preferences opciju, zatim idi na Expert features karticu i tamo čekiraj Enable overburn Disc-at-Once burning, a u Maximum CD Length polje upiši vrednost za Maximum capacity koju si dobio na Overburning Testu u Nero CD-DVD aplikaciji i koju si sačuvao ili negde zapisao. Pritisni OK, normalno.

5. Kad budeš rezao disk, u New Compilation prozoru, na Burn kartici, obavezno kao Write method odaberi Disc-at-once, jer Nero ne može da overburn-uje disk Track-at-once metodom reznja.

Još samo da dodam da na CD od 79:59:74 stane 703 MB podataka (ili 807 MB audio sadržaja). Na dodatnih 1:46:48 vremena dobija se novih 15 MB (718 MB ukupno). Tebi faktički treba manje od 30 sekundi overburna da bi narezao tih 704 MB, a to skoro svaki CD u svome Lead-Out području ima.

I još jednom te podsećam da ne pokušavaš da overburn-uješ CD Track-at-once metodom, već isključivo Disk-at-once.

E sad, ako ti ovo ne pomogne, onda lepo uzmi neki video editor i odseci odjavnu špicu filma, ili skrati nekoliko dugih i dosadnih scena. Druge ti nema.

Pozdrav i srećno! :wink:
 
Film se obično kompresuje u DiVX na veličinu od 714000 KB iliti 697 MB, tako da uz sam AVI fajl na CD može stati i autorun, pleyer i potrebni kodeci. Iako posedujem par stotina DiVX filmova, u životu nisam naišao na jedan film veličine 704MB (mislim samo na AVI fajl).
Neznam stvarno kako to da narežeš, jer možda je i stvarno nemoguće, ako veličina prelazi kapacitet CD-a. A tako stvari se i dešavaju, kad danas svaka budala misli da zna napraviti DivX film.
 
ako ti je film na hardu, probaj da napraviš image fajl pa da ga tako narežeš. ja to lično nisam probao ali mi je jedan rekao da tako sigurno može. dakle, ideš na recorder pa choose recorder pa tu izabereš image recorder. posle toga ideš na burn i on će da napravi image fajl, e sad da li će on da te pita da ga odmah režeš ne znam, ali ti vidi gde ga je on stavi pa vrati image recorder na tvoj rezač i nareži. trebalo bi da uspe, ako ne kaži proceduru šta si radio pa ću ja da probam imam i ja jedan takav film. :wink:
 
Agent Orange:
Pod "zipovanjem" mislimo na "zipovanje"...;)

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije

Fajl se može "zipovati" i bez kompresije, zato sam to naglasio...

@france

Kad sam rekao da pokušaš da narežeš na drugi disk, mislio sam od drugog proizvođača. Ako si koristio Sony, probaj na Verbatim ili Maxell. Na Verbatim DL+ Crystal se overnburn-om može dodati još 15 MB, a na neke EMTEC diskove čak 21 MB.

Mada, ... možda tvoj rezač ne podržava overnburn (što još nisam čuo da se nekom desilo) :? Jesi li ikad probao da overnburn-uješ neki CD njime?

Ajd lepo napiši koji rezač koristiš i koji brand CD-a ne možeš da overnburnuješ, da ne pričamo napamet. I u kom video formatu je taj film (verovatno AVI)?
 
Ovaj sto je napravio ovaj DIVX je neki nas jer se radi o filmu TESNA KOZA 2.Velicina filma je 703 Mo (737 843 200 octets).Compresiran je u DIVX video formatu,audio MPEG3.OVERBURN TEST ne mogu nikako da napravim na NERO.Koristim CD-R Verbatium od 700Mo.Rezac TOSHIBA combo CD RW/DVD ROOM SD R2412.Mozemo da vidimo da razresimo ovaj problem,mada imam isti taj film na 695Mo ali je slabija slika pa sam zato htio da ovaj zadrzim.
 

Back
Top