Gde je nestala kreativnost?

rastamann

Poznat
Poruka
7.898
Secam se, ne tako davno sam svako jurio da sednem za komp i slatko se ismejem, popijem jutarnju kafu uz "Krstaricu" i na trenutak zaboravim na papire, banke, poreze, rachunare i ostale dosadne stvari koje ugl. ispunjavaju moje dane...Secam se kada postovi nisu imali manje od dva reda, kada nije bilo postova tipa:"Bravo", "Super", "Cool" i sl...Gde se razmishljalo pre postovanja, gde smo se zezali u nedogled, ishli na roshtilje i ostale zaje*ancije...

Secam se kada je bilo potpuno normalno staviti pod kljuch teme kao shto su:"Nastavite prichu", ".", "Forum, imamo li kvorum" i njima slichne zato shto smo imali jednu temu gde smo lupali u nedogled, a koja postoji btw i danas...Kada su ljudi shvatali zashto im je tema zakljuchana ili obrisana, pa nisu to predstavljali kao probadanjem s ledja od strane moderatora...

Aman ljudi, nekada su se chlanovi chuli telefonom, chachkali se medjusobno, vadili jedni druge iz sran*a...

GDE JE TO SADA? HOCU DA SE VRATI TAJ FAZON VRATI...

Molim vas, obratite paznju na ono shto sam napisao...Dajte svoje komentare...Napisao sam ovo jer volim "Krstaricu", jer mi je pruzila neke jako lepe trenutke i jer ne nameravam da je ostavim tek tako...

Pozdrav i hvala svim ribama...
 
Secam se i ja tih vremena, kada je svaka stranica bila interesantna, kada se moglo diskutovati, zezati, saznati nesto novo, nauciti, posvadjati se cak, ali uvek s merom i bez nepotrebnih vulgarnosti. Sada se na svakoj desetoj stranici moze naci neki zanimljiv, skoro slucajno zalutali post.
Nedostaje mi stara krsta, stara atmosfera... mozda bi se i nekim novim ljudima ona dopala, ali su naisli na ovo i prihvatili takvo stanje. Zao mi je sto SMO pokvarili ovaj forum, svi mi koji smo dozvolili i pustili da citatinih citata citati sa smajlijima zauzmu mesto bilo cemu smislenom (da li je to vama zaista interesantno?!).
Ljudi koji su IMALI sta da kazu su poceli da se povlace jer nemaju KOME da kazu, ustupili su mesto osobama s duplim, troduplim nickovima koji se dive sebi, ili onima ciji se recnik sastoji iz tri smajlija...

Pozdrav, i hvala NA svim ribama :?
 
slicna me problematika muci vec mesec dana...iako sam na forumu tek par meseci, procitala sam tu zaista pametnih stvari , koje su me terale na razmisljanje, nekad se nasmejala, nekad rastuzila...upoznala neke ljude koje verovatno nikad drugacije ne bih srela...
a opet, nekad se danima nista smisleno ne nadje tu , i imam osecaj da gubim vreme... kad me nema par dana, nedostaje mi drustvo sa foruma...vispreno, inteligentno, nadahnuto...kao da je starim clanovima koji drze ovaj forum takvim kakav jeste ponestalo inspiracije, a novi dolaze i odlaze...
i kao recimo noviji clan moram da kazem da NIKAD nisam imala utisak da je nekom zatvorena tema iz obesti ili mrzovolje...
 
E dobro, zad malo ozbiljno.
Tacno je to sto si rekao.
Mozda je razlog zamor materijala.
Drugi moguci razlog je kriticna masa, koje nema vise.
Licno mi je mnogo lakse da pisem ukoliko imam nesto na osnovu cega se moze nastaviti pisanje.
Moras priznati, hteo ti to ili ne, da je odredjeni broj ljudi otisao sa foruma, iz jednog ili drugog razloga. Ostatak se smorio i nema dobrih ideja sa novim temama. Zar vi kao moderatori nebi trebali i sami da animirate masu ka jednoj ili drugoj strani. Da doprinesete oplemenjivanju foruma svojim idejama i svojim temama.
Nemoj da mislis da ti prebacujem, ali to ti je ono sto mislim.

Ajde onda ostaj zdravo i zelim ti jos puno tema koje se mogu smatrati interesantnim.
:)
 
rastamann:
Secam se, ne tako davno sam svako jurio da sednem za komp i slatko se ismejem, popijem jutarnju kafu uz "Krstaricu" i na trenutak zaboravim na papire, banke, poreze, rachunare i ostale dosadne stvari koje ugl. ispunjavaju moje dane...Secam se kada postovi nisu imali manje od dva reda, kada nije bilo postova tipa:"Bravo", "Super", "Cool" i sl...Gde se razmishljalo pre postovanja, gde smo se zezali u nedogled, ishli na roshtilje i ostale zaje*ancije...

Secam se kada je bilo potpuno normalno staviti pod kljuch teme kao shto su:"Nastavite prichu", ".", "Forum, imamo li kvorum" i njima slichne zato shto smo imali jednu temu gde smo lupali u nedogled, a koja postoji btw i danas...Kada su ljudi shvatali zashto im je tema zakljuchana ili obrisana, pa nisu to predstavljali kao probadanjem s ledja od strane moderatora...

Aman ljudi, nekada su se chlanovi chuli telefonom, chachkali se medjusobno, vadili jedni druge iz sran*a...

GDE JE TO SADA? HOCU DA SE VRATI TAJ FAZON VRATI...

Molim vas, obratite paznju na ono shto sam napisao...Dajte svoje komentare...Napisao sam ovo jer volim "Krstaricu", jer mi je pruzila neke jako lepe trenutke i jer ne nameravam da je ostavim tek tako...

Pozdrav i hvala svim ribama...

haugh indijo !!! Ne volim ni ja turbo-folk ali im ne mogu nista zato sto ima mnogo ljudi koji to vole i slusaju, isto tako ako za temu ima interesovanja na treba je sklanjati ili zakljucavati 8)
 
LPhoklica:
Recicu ti,
nas TV, internet, glupavi casopisi su je oterali :(
**
ali ona molze da dodje...samo...*pogasi izvore gluposti iz svoje okoline i videces sta ce da se desi...
:wink:

kreativnost 8)

"pogasi izvore gluposti iz svoje okoline"

chovek je vizuelno bicje,vishe upija ochima i razmishlja o tome...a pazi tv...shta je tv trenutno...sredstvo za zaradjivanje para...voditelji zaradjuju...firme se reklamiraju..a i skoro svaki uchesnik u emisijama reklamira sam sebe

i shta je u mozgu...gomila gluposti...i vreme prolazi...a mi blejimo...i svi posle samo prichaju o tome....huanito,hag,jochicj,oluja,sneg,vrucje je,pampers,3:0,pozovi odmah :lol: :lol: :lol:

jedino poneki film i muzika tu i tamo,za razmishljanje i napredovanje

a bez napredovanja nema dobrog raspolozenja,nema ni kreativnosti.

pazi shta kaze tip na pitanje:"shta mislite o dobrovoljnoj predaji lazarevicja?".
"mislim da treba da se predaju svi koji su pochinili ratne zlochine,pa i on".
ebote pa to je sa tv diretno u glavu.pa iz glave opet na tv. :lol: :lol: :lol:
bash kreativno. :lol:
josh malo pa cjemo da budemo kao prosechni amerikanci.onda cjemo milosrdno da se borimo protiv opakih bushmana.
e ovo nije smeshno,jer je istina---dobije dete posao u BFOR-u za jedno 1000 evrica i chuva red i poredak,a zli bushmani ga gadjaju kamenjem.

ebiga pukla ekonomija,menjaj ekonomiju.a ono ispade"budite glupi i samo kupujte" :lol: .
a posle tako glupi ne umete ni da zaradite pare za kupovanje :lol: .
radna snaga,koja razmishlja od serije do serije.
e sad valjda smo ovde pametniji :lol: :lol: :lol:
 
bhc33:
LPhoklica:
Recicu ti,
nas TV, internet, glupavi casopisi su je oterali :(
**
ali ona molze da dodje...samo...*pogasi izvore gluposti iz svoje okoline i videces sta ce da se desi...
:wink:

kreativnost 8)

"pogasi izvore gluposti iz svoje okoline"

chovek je vizuelno bicje,vishe upija ochima i razmishlja o tome...a pazi tv...shta je tv trenutno...sredstvo za zaradjivanje para...voditelji zaradjuju...firme se reklamiraju..a i skoro svaki uchesnik u emisijama reklamira sam sebe

i shta je u mozgu...gomila gluposti...i vreme prolazi...a mi blejimo...i svi posle samo prichaju o tome....huanito,hag,jochicj,oluja,sneg,vrucje je,pampers,3:0,pozovi odmah :lol: :lol: :lol:

jedino poneki film i muzika tu i tamo,za razmishljanje i napredovanje

a bez napredovanja nema dobrog raspolozenja,nema ni kreativnosti.

pazi shta kaze tip na pitanje:"shta mislite o dobrovoljnoj predaji lazarevicja?".
"mislim da treba da se predaju svi koji su pochinili ratne zlochine,pa i on".
ebote pa to je sa tv diretno u glavu.pa iz glave opet na tv. :lol: :lol: :lol:
bash kreativno. :lol:
josh malo pa cjemo da budemo kao prosechni amerikanci.onda cjemo milosrdno da se borimo protiv opakih bushmana.
e ovo nije smeshno,jer je istina---dobije dete posao u BFOR-u za jedno 1000 evrica i chuva red i poredak,a zli bushmani ga gadjaju kamenjem.

ebiga pukla ekonomija,menjaj ekonomiju.a ono ispade"budite glupi i samo kupujte" :lol: .
a posle tako glupi ne umete ni da zaradite pare za kupovanje :lol: .
radna snaga,koja razmishlja od serije do serije.
e sad valjda smo ovde pametniji :lol: :lol: :lol:
au al si ti tek opterecen kad to sve znas ! :) , samo oprezno da te rasta ne izbrise , ah da nece ovo je njegova temica :wink:
 
ja mislim da je najviše kriv za ovo...taj manir samopromocije...konstantnog bezobraznog samoljubivog samoreklamiranja...i tolerisanje istog...
pa pljuvačina,
pa sektašenje,
pa stav da su vlastiti stavovi zakon sveta...
pa...hm...različiti smo a nedostaje više poštovanja drugih/ drugačijih...
i ma šta bre... ajde onda vi morski vukovi pokažite kako to izgleda drugačije, zabavnije i pametnije na Krsti...ima vas još...ja sam zatekla ostatke ostataka kanda...a baš bi volela da bude tako kao što ti pričaš Rasta...ozbiljno...nije šliht.
 
pa dobro zasto su se pre drugari skupljali na roshtiljima a danas nema vishe grupnih sastnaka
u cemu je razlika ovih ekpia..da li se rastina ekipa znala pre foruma.
kako su doshli ostali
ti ljudi vise ne pisu...
sta se promenilo
eto i ja imam "modemashko" iskustvo iz 95-6-7 i tada je isto bilo grupnih sastanaka..dosta ljudi se znalo live
a sada...nekako ne ide ovde..zashto
eto i ja da kukam
malo se oladite od krstarice i opet ce da bude zanimljivo mozda :II 2-3 dana hehe

e svashta i od mene..srbija srbija!

ma malo se mnogo baca hejt : )) ovo je izraz
haha i ja bacam to ali shta da vam radim shto ga hvatate ako sam zaista uticajna a mislim da nisam
 
Rasto, Lilu, hvala na otključavanju teme 'Nastavite priču'. A kreativnost valjda dobrim delom svi istrošimo u RL tokom dana. Bar je kod mene to slučaj.
Zar Svaštara ne bi trebalo da služi za opuštanje? Bar joj je ime takvo, nepretenciozno.
Malo mi je čudan kriterujem zaključavanja i ostavljanja otvorenim nekih tema. I kao što par njih reče, u čemu se, u stvari, sastoji posao urednika i moderatora? :D
 

Back
Top