Breaking news

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Rizikujem da budem demantovan, ali rizik vredi preuzeti. Ergo:

Beograd -- General Vladimir Lazarević, optužen pred Haškim tribunalom, odlučio je da se preda tom sudu.

Vladimir Lazarević je preuzeo optužnicu Haškog tribunala koja se nalazila u Okružnom sudu u Beogradu. Iz Vlade Srbije je saopšteno da je Lazarević odlučio da se preda i da će otići u Hag krajem iduće sedmice, u pratnji ministara iz Vlade Srbije.

U saopštenju se kaže da je Lazarević odluku doneo u petak, tokom razgovora s premijerom Vojislavom Koštunicom i da je tada rekao da je odbrana državnih i nacionalnih interesa za njega uvek bila najveća zapovest i da je celog života časno i odano služio otadžbini i svom narodu. ]"Danas se naša država bori da sačuva Kosovo i Metohiju. Zbog toga sam doneo jedinu moguću odluku, a to je da do kraja služim otadžbini", naveo je Lazarević.

Koštunica: Tradicionalno

Vojislav Koštunica navodi da je uveren da je odlukom o predaji Lazarević postupio u skladu s dugom tradicijom srpske vojske da se oficir uvek i do kraja bori za interese naroda i zemlje, navodi se u saopštenju iz Vlade Srbije. Koštunica je najavio da će Vlada i država pružiti sve potrebne garancije za Lazarevića i potpuno pomoći njegovu odbranu.
 
Stavio sam tamo, a zaboravih na copy-paste...
Dakle evo po secanju:
Podrzavam politiku dobrovoljne predaje i dvosmerne saradnje, sada sam siguran da vlada nece pasti zbog tri coveka. Nadam se da ce Lazarevica pustiti iz Haga, kao sto su pustili Frenkija i Stanisica.
 
bojim se da to nije dovoljno :roll:

mislim njemu svaka cast, ali niti je drzava pokazala odlucnost da u potpunosti saradjuje sa tribunalom, niti je on poslednji koga tribunal trazi pa da bi njegov cin imao neki pozitivan uticaj....

plasim se da je medjunarodna zajednica izgubila strpljenje sa nama sto se ovog pitanja tice, i da necemo kupiti mnogo vremena sve da se on i preda :roll:
 
Meni je za sada dovoljno da to spreci pad vlade (OK, razumem ko ima drugacije zelje) a za studiju izvodljivosti ima vremena do marta. I oni sami su nam dali "da, ali... (koliko sam shvatio).
I nemojmo se zanositi tom studijom, pritisaka ce biti jos dosta, a to je tek pocetak pregovora. Ocekujem da ce zbog Kosova opet doci do zastoja u "evroatlanskim integracijama" i moja je ideja da je bolje da do zastoja dodje tada (ako vec mora da dodje), nego da sada bude zastoj, a tada prave trgovinske sankcije.
Sto se ostalih generala tice, mislim da jedino Lazarevic tu ima moralni kredibilitet, a ovi ako budu bili i hapseni to nece izazvati vece proteste. Bas davidim sad onu pi*du Pavkovica i Lukica koji je sada naprasno bolestan, a bio je zdrav da hapsi Sljivu i nije pitao za njegovo zdravlje.
Dakle, voleli ga ili ne, priznajte - stari lisac je ubo pojen.
 
Jedino trajno dobro u svemu je sto nece biti novih optuznica, osim mozda jos Perisica. Tako da ce se slucajevi resavati jedan po jedan.
A dotle polako napredujemo. Kusturica navodi primer Juzne Koreje kao upesne tranzicije koja je trajala 25 godina. Mislite o tome...
 
Pa je li popunjen budzet sa ovih 150 miliona prodajom banke :?: :idea:
Znas kako kaze Sofronije - cifre ne lazu
(Vezano za temu: Vidim na komentarima ove vesti na B92 da mnogi hvale Labusa i slazem se da je G17 poentirao svojim stavom oko ove haske krize i ovom prodajom banke, mozda cenzus i ne bude toliki problem :wink: )

Inace, sta meni vredi to sto je dohodak per kapita skocio 10% ako sam ja otpusten :?: :?
Kapito!?
 
Ceo narod treba da ceka da nesposobni premijer izvuce svoju zadnjicu iz manastira i ubedi 4 potenicalna ratna zlocinca da treba dobrovoljno da idu pred sud.

Trebalo bi da se u nas zakon uvede nova odredba po kojoj vise nema policije vec se republicka vlada sa svim kriminalcima dogovara da se predaju i jos im usput iz budzeta finansira familije.



BTW, sta znaci "dvosmerna saradnja"?
 
Dvosmerna saradnja podrazumeva exradiciju svakog gradjanina SCG, kao i mazazu stopala Karli Del Ponte.
Prihvatanje krivice za sve zlochine ovog sveta se podrazumeva takodje.
 
Pa ne znam, nashi sudovi nisu sposobni, a svaki drzavljanin SCG moze biti optuzen, od vojnika do predsednika, ipak bolje neka i tim sudijama sude tamo u Hagu. Ziveo Sima Zaric
 
Glas Sauronov:
Meni je za sada dovoljno da to spreci pad vlade (OK, razumem ko ima drugacije zelje) a za studiju izvodljivosti ima vremena do marta. I oni sami su nam dali "da, ali... (koliko sam shvatio).
I nemojmo se zanositi tom studijom, pritisaka ce biti jos dosta, a to je tek pocetak pregovora. Ocekujem da ce zbog Kosova opet doci do zastoja u "evroatlanskim integracijama" i moja je ideja da je bolje da do zastoja dodje tada (ako vec mora da dodje), nego da sada bude zastoj, a tada prave trgovinske sankcije.
Sto se ostalih generala tice, mislim da jedino Lazarevic tu ima moralni kredibilitet, a ovi ako budu bili i hapseni to nece izazvati vece proteste. Bas davidim sad onu pi*du Pavkovica i Lukica koji je sada naprasno bolestan, a bio je zdrav da hapsi Sljivu i nije pitao za njegovo zdravlje.
Dakle, voleli ga ili ne, priznajte - stari lisac je ubo pojen.
da, upravo tako, kada kazes lisac na koga mislis :lol: ,mislim cisto da se zna :wink:
 
Kada bi ova vlada nesto uradila, a da to nije na stetu Srbije mozda ne bi vise bila nula.

Jedina sretna okolnost je sto je ovo vberovatno poslednja Kostunicina sansa da aka ovu zemlju.

gle cetiri generala
bes u njima vri
jedan je odleteo
ostalo ih tri

Tri ljuta generala
iz oka im sja
jedan se samoubio
ostala ih dva...

Dva ljuta generala,
zivot im je bedan,
jednog srcko strefio,
ostao je jedan

Jeste da vi trpite,
al' je nama slatko.
Nećemo se predati
niti ja, ni Ratko!
 
Alan Smithee:
Kada bi ova vlada nesto uradila, a da to nije na stetu Srbije mozda ne bi vise bila nula.

Jedina sretna okolnost je sto je ovo vberovatno poslednja Kostunicina sansa da aka ovu zemlju.

gle cetiri generala
bes u njima vri
jedan je odleteo
ostalo ih tri

Tri ljuta generala
iz oka im sja
jedan se samoubio
ostala ih dva...

Dva ljuta generala,
zivot im je bedan,
jednog srcko strefio,
ostao je jedan

Jeste da vi trpite,
al' je nama slatko.
Nećemo se predati
niti ja, ni Ratko!
da su je svi "akali" kao sto je on "aka" mi bi do sada bili u eu,dragi moj, lazarevic ide na ovakav nacin u hag zahvaljujuci kostunici a ako mislis da je bilo bolje za srbiju da se taj general uhapsi onda mislim, stvarno, nemoj nikada da branis srpske interese,molim te
 
I bas zato smo mi sada na celu sa Kalasnjikovim svakim danom sve dalje od EU.

Meni je neverovatno da se Premijer jedne zemlje toliko degradira da moli optuzene za ratne zlocine koji beze od suda da se predaju i onda ih jos prima u vladu i daje izjave o njihovoj casti. Pa treba da ima bar toliko obraza pa da pre donosenja presude ne prica o "casti" tih ljudi.

Sasvim je sve jedno da li ce se sami predati ili ce biti uhapseni, ali nije sve jedno klada odugovlacimo, unistavamo ovo malo kredibiliteta sto imamo, popijemo sancije i na kraju se zavrsi na istom.
 
Alan Smithee:
I bas zato smo mi sada na celu sa Kalasnjikovim svakim danom sve dalje od EU.

Meni je neverovatno da se Premijer jedne zemlje toliko degradira da moli optuzene za ratne zlocine koji beze od suda da se predaju i onda ih jos prima u vladu i daje izjave o njihovoj casti. Pa treba da ima bar toliko obraza pa da pre donosenja presude ne prica o "casti" tih ljudi.

Sasvim je sve jedno da li ce se sami predati ili ce biti uhapseni, ali nije sve jedno klada odugovlacimo, unistavamo ovo malo kredibiliteta sto imamo, popijemo sancije i na kraju se zavrsi na istom.
nas je od eu najvise udaljila djindjiceva vlada ,sa svim uvazavanjem njega kao politicara,znas kako, mora se usvojiti masa zakona i prilagoditi eu, a to ocito nekima nije odgovaralo, doduse i lopovi nisu bas omiljena fela,ti ljudi su generali koji su se borili za svoju zemlju,general lazarevic jeste castan a to sto ti pricas o njemu neka tebi sluzi na cast, doduse, djindjic se, po bebinoj prici, druzio sa nekim drugim ljudima a ne sa generalima,ti ocito ne mozes da shvatis sta znaci boriti se za svoju zemlju, vama je bliza logika boriti se za sebe,i da ti kazem jos jednu stvar, NIJE SVEJEDNO da li se dobrovoljno preda general ili ga hapse kao poslednjeg olosa,meni uopste nije svejedno
 
Djindjiceva vlada nas je tako udaljila od EU da je vec tada bila pripremana studija o izvodljivosti koja nam je od doplaska Kostunicine vlade sve dalje.
Sem toga, cela ta prica o zakonima je maska za jednu potpunu bezuidejnost koja dolazi od ove vlade sastavljene od loseg oca i gore majke.

Srbija je, na zalost, daleko bliza bila EU pre dve godine, nego sto je sada i bojim se da ce biti sve dalja ako ova vlada sto pre ne padne. E tako se brani svoja zemlja.

Sto se generala tice, oni i jesu najobicniji olos, kao i svako drugi ko bezi od suda. Samo sto je Kostunica (onaj koji nas "priblizava" EU :roll: ) odlucio da od njih pravi nekakve patriote. Da se taj Lazarevic predao mi sada ne bismo imali sankcije USA.

I na kraju dolazimo do toga sta je ova vlada uradila.
Nista, sem sto nas je vratila u 90e, napravila haos u zemlji, ona nema ni jedan jedini rezultat kojim moze da se pohvali. Privatizacija stoji i kad krene, bolje da stoji. kapitalne investicije su nevidljive, reformi nema, strani kapital ne ulazi, sada ce ga biti jos malnje kad ruiniraju zakon o radu. Jedino je PDV dobra stvar, ali Mladja je tu pokupio Djelicev kajmak.

Ovoj vladi samo mafija veruje...
 
Жалосно је ово што се догодило. Коштуница је, да би сачувао своју фотељу и избегао "пацке" из иностранства, ЖРТВОВАО невиног човека!

Генерал Лазаревић ће сада да чами у Шевенингену чекајући суђење, што може да потраје и више година, да би на крају био ОСУЂЕН ни крив ни дужан! Такозване гаранције Владе Србије му НЕЋЕ помоћи да се брани са слободе, као што НИКОМЕ нису помогле.

Трагично је што је српска влада натерала српског ратног генерала да се преда непријатељу. Овај потез ће нас скупо коштати у будућности.
 
Alan Smithee:
Djindjiceva vlada nas je tako udaljila od EU da je vec tada bila pripremana studija o izvodljivosti koja nam je od doplaska Kostunicine vlade sve dalje.
Sem toga, cela ta prica o zakonima je maska za jednu potpunu bezuidejnost koja dolazi od ove vlade sastavljene od loseg oca i gore majke.

Srbija je, na zalost, daleko bliza bila EU pre dve godine, nego sto je sada i bojim se da ce biti sve dalja ako ova vlada sto pre ne padne. E tako se brani svoja zemlja.

Sto se generala tice, oni i jesu najobicniji olos, kao i svako drugi ko bezi od suda. Samo sto je Kostunica (onaj koji nas "priblizava" EU :roll: ) odlucio da od njih pravi nekakve patriote. Da se taj Lazarevic predao mi sada ne bismo imali sankcije USA.

I na kraju dolazimo do toga sta je ova vlada uradila.
Nista, sem sto nas je vratila u 90e, napravila haos u zemlji, ona nema ni jedan jedini rezultat kojim moze da se pohvali. Privatizacija stoji i kad krene, bolje da stoji. kapitalne investicije su nevidljive, reformi nema, strani kapital ne ulazi, sada ce ga biti jos malnje kad ruiniraju zakon o radu. Jedino je PDV dobra stvar, ali Mladja je tu pokupio Djelicev kajmak.

Ovoj vladi samo mafija veruje...
ako su generali olos onda stvarno nema vise diskusije, narocito kada je u pitanju lazarevic,
 

Back
Top