SRBI NAROD NAJSTARIJI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neosporiv je osecaj velicine i narodnog ponosa kod vecine srpskog naroda,a nema nas "saka jada",sto se kaze.I meni je u pocetku ova teorija zvucala neverovatna,ali citajuci naisao sam na neke stvari koje su me pokolebale.Evo sta kaze jedan stranac,putopisac,sa kraja 19.veka:
"Izvor narodnog ponosa,o kome starnci vele da prelazi u narodnu bolest,kad ne mozete da nadjete u sadasnjosti ni u poznatoj proslosti,a nekakvog uzroka mora imati,onda morate potraziti u neposrednoj proslosti,u onom vremenu kada su se sva slovenska plemena zvala opstim imenom SRBI,odnosno SORABI,sto znaci-SOBRACA ili SOLJUDI.To se ime slavilo i vladalo velikim zemljama mnogo pre nego sto su na ovom svetu nastala imena:Francuz,Englez,Holandez.Tek kada su dosla u dodir sa Germanima,pocela su se ta plemena zvati Slovenima,jer su mogli izmedju sebe sloviti,govoriti,dok su one druge sa kojima se nisu mogli razumeti,nazivali Nemcima,jer su za njih zaista bili nemi i mutavi...Pa i njihovo samo ime prava je srpska rec,jer oznacava one ljude koji zive pod germom,tj grmom.Germani i grmalji to je ista rec.Severno more i danas se zove Baltika,veliko jezero u MAdjarskoj,zovu Balaton,a to je srpska rec "blato".Crnogorci i danas Skadarsko jezero ne zovu drugacije nego "Blato".Poslednja zena koja je srpskim jezikom govorila,umrla je 1461.god u jednom selu nedaleko od varosi gde se Bizmark rodio.I svaki Nemac uveren je da je Bizmark srpskog roda.
I tako izvor ovog narodnog ponosa mozete traziti u davnom vremenu kada je Viden,danasnji Bec,bio vendo-srpsko selo,kada je Berlin,na brljavoj i mutnoj Spreji,bio brlog gde su drzali i hranili stoku,kad je Lipiska,danasnji Lajpcig,bio njihov oltar gde su obozavali boga Peruna pod granatim lipama,onda kada su Nemci u Huldi obozavali zabu.Veliko carstvo u Moravskoj spominje se kao neka basna.Kad su istorici culi i prvi put zapisali srpsko ime,moze biti da je onda taj narod u svojoj dubokoj starosti,iznemogao i poceo opadati.Njegovu velicinu,koja je bila pre istorije,davna proslost,kao more,potopila je.Ostao mu je ponos,junastvo i neodoljiva teznja ka velicini.Sa tim ce i poslednji Srbin leci u grob."
 
vuk80:
Severno more i danas se zove Baltika,veliko jezero u MAdjarskoj,zovu Balaton,a to je srpska rec "blato".
Crnogorci i danas Skadarsko jezero ne zovu drugacije nego "Blato".

Bas si to fino primjetio. Pop Dukljanin upotrijebljava rijec "blato" za Skadarsko jezero ali u "Ljetopisu popa Dukljanina" na tvoju veliku zalost i razocarenje nema nidje Srba u Duklji.
Ako ne vjerujes ti procitaj "LjPD" kojega sam ostavio na ovom podforuumu.


Dakle dragi moj, "blato" je crnogorska rijec a srpska je rijec jezero, to ti je jedina, suva, apsolutna istina.

Ne postoji srpska rijec "blato" kao sinoniom za jezero.
Nikada nijedan Srbin nije nazivao jezero - Blato.
Samo Crnogorci kazu "blato" za jezero !!!!

Preci Crnogoraca su iz Polablja dosli u danasnju Crnu Goru, bas sa Baltika, o cemu mozes lijepo da citas u topicu "Etnogeneza Crnogoraca".

Srbi su, dragi moj, dosli iz potpuno drugog pravca na Balkan.

Srbi su Crnoj Gori izmisljeni u 19. vijeku od strane Njegosa i kralja Nikole, pa prema tome nije lijepo da se kitite tudjim perjem, to jest da stranae rijeci, rijeci drugog naroda predstavljate kao svoje.

Uostalom tvoj je predak Crnogorac, ti po porijeklu nijesi nikakav Srbin.

Okani se vjerovanja u lazi i bajke, nacitaj se mojih postova ovdje na ovom podforumu i stvari ce ti se razbistriti.
Dosta su te lagali cijeli tvoj zivot. Kazi. Dosta je bilo !
 
igracina:
vuk80:
Severno more i danas se zove Baltika,veliko jezero u MAdjarskoj,zovu Balaton,a to je srpska rec "blato".
Crnogorci i danas Skadarsko jezero ne zovu drugacije nego "Blato".

Bas si to fino primjetio. Pop Dukljanin upotrijebljava rijec "blato" za Skadarsko jezero ali u "Ljetopisu popa Dukljanina" na tvoju veliku zalost i razocarenje nema nidje Srba u Duklji.
Ako ne vjerujes ti procitaj "LjPD" kojega sam ostavio na ovom podforuumu.


Dakle dragi moj, "blato" je crnogorska rijec a srpska je rijec jezero, to ti je jedina, suva, apsolutna istina.

Ne postoji srpska rijec "blato" kao sinoniom za jezero.
Nikada nijedan Srbin nije nazivao jezero - Blato.
Samo Crnogorci kazu "blato" za jezero !!!!

Preci Crnogoraca su iz Polablja dosli u danasnju Crnu Goru, bas sa Baltika, o cemu mozes lijepo da citas u topicu "Etnogeneza Crnogoraca".

Srbi su, dragi moj, dosli iz potpuno drugog pravca na Balkan.

Srbi su Crnoj Gori izmisljeni u 19. vijeku od strane Njegosa i kralja Nikole, pa prema tome nije lijepo da se kitite tudjim perjem, to jest da stranae rijeci, rijeci drugog naroda predstavljate kao svoje.

Uostalom tvoj je predak Crnogorac, ti po porijeklu nijesi nikakav Srbin.

Okani se vjerovanja u lazi i bajke, nacitaj se mojih postova ovdje na ovom podforumu i stvari ce ti se razbistriti.
Dosta su te lagali cijeli tvoj zivot. Kazi. Dosta je bilo !

Pas laje, vetar nosi.....
 
Koliko ja znam Skadar je srpski grad,gradila ga tri brata,tri Mrljavcevica,ukoliko se nesto nije skoro promenilo.
A Skadarsko jezero je u svom priobalnom delu,najvecim delom u sikari i blatu,pa eto zasto ga zomu "blatom".Zanima me kako vi na "crnogorskom" jeziku zovete pravo blato,ako vam je "blato"sinonim za jezero.Samo nemoj da mi kazes "glib".
 
vuk80:
Koliko ja znam Skadar je srpski grad,gradila ga tri brata,tri Mrljavcevica,ukoliko se nesto nije skoro promenilo.

Obratite sad svi paznju na ono sto neprestano govorim.
Evo ga jedan od bezbrojnih primjeraka, kod kojih su stereotipi i lazna izmisljena istorija, potpuno osvojili mu mozak.

Za pjesmicu alkoholisanog nepismenog guslara on misli da je istorijska istina !

Inace tu pjesmicu, u kojoj nema ni truncice istine, kao i SVE OSTALE je prepravljao copavi Vuk i kao lud u svaku pjesmicu
ubacivao: "srpski" , "srpska", "srpsko", "srpskom".

Copavi Vuk je SVE, SVE, balkanske narodne pjesme isprepravljao u srpske.
 
...poznavala sam jednog coveka koji je pricao takve price i stvarno je u njih verovao
...a bio je pravi dobrica i nije se ljutio sto mu nisam poverovala - on je u to stvarno verovao
Je li vam palo na pamet da slovenski jezici pripadaju indoevropskoj skupini jezika i da cete takve slicnosti naci u nazivu bilo kog toponima u ovom delu sveta
 
vuk80:
Severno more i danas se zove Baltika,veliko jezero u MAdjarskoj,zovu Balaton,a to je srpska rec "blato".Crnogorci i danas Skadarsko jezero ne zovu drugacije nego "Blato".

Evo ti citat iz "Ljetopisa popa Dukljanina", istorijsko-literarnog spisa iz XII vijeka. Citaj pažljivo.

XXXV
Jednom tako Miroslav, došavši da vidi svog starijeg brata, uđe u čamac i dok je plovio Blatom, odjednom nasta oluja u kojoj nastrada on i oni koji bijahu sa njime. Njegovu zemlju posjedne njegov brat i vladao je njome umjesto njega. Zatim kralj Petrislav izrodi sina koga nazove Vladimir, i umrije u miru. Sahranjen je u crkvi Svete Marije, u mjestu koje se zove Krajina.

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=57754

Ljetopis popa Dukljanina je nastao u Baru i vecinom opisuje desavanja u Duklji u tim davnim vremenima i rodoslov Dukljanskih vladara - predaka Crnogoraca i prvih vladara crnogorskih predaka.

Prema tome sve sam ti razjasnio, sada znas cija je rijec Blato, a srpska je jezero i sada znas odakle je ta rijec dosla, a ti si to lijepo primjetio, pa procitaj topic "Etnogeneza Crnogoraca" da vidis odakle su Crnogorci doli na Balkan i stvari ce ti biti mnogo jasnije.
Deretić je lopov tuđe istorije i prevarant, obični šarlatan.
Ne postoji srpska rijec "Blato" za jezero !
 
Можда Срби нису најстарији народ, али свакако јесу ЈЕДАН ОД најстаријих народа на планети. Мада, врло је дискутабилно да ли Срби потичу из Индије, као што неки историчари тврде, па нам је зато, према њиховом мишљењу, језик сличан санскриту. Пре ће бити да смо ми из једног сасвим другог контекста - библијског, али, као што рекох, све је то врло дискутабилно. У сваком случају, НИЈЕ тачно оно што официјенла историја тврди - да смо се први пут појавили у седмом веку. Знатно смо старији и ВАЖНИЈИ него што покушавају да нас представе.
 
igracina:
vuk80:
Severno more i danas se zove Baltika,veliko jezero u MAdjarskoj,zovu Balaton,a to je srpska rec "blato".Crnogorci i danas Skadarsko jezero ne zovu drugacije nego "Blato".

Evo ti citat iz "Ljetopisa popa Dukljanina", istorijsko-literarnog spisa iz XII vijeka. Citaj pažljivo.

XXXV
Jednom tako Miroslav, došavši da vidi svog starijeg brata, uđe u čamac i dok je plovio Blatom, odjednom nasta oluja u kojoj nastrada on i oni koji bijahu sa njime. Njegovu zemlju posjedne njegov brat i vladao je njome umjesto njega. Zatim kralj Petrislav izrodi sina koga nazove Vladimir, i umrije u miru. Sahranjen je u crkvi Svete Marije, u mjestu koje se zove Krajina.

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=57754

Ljetopis popa Dukljanina je nastao u Baru i vecinom opisuje desavanja u Duklji u tim davnim vremenima i rodoslov Dukljanskih vladara - predaka Crnogoraca i prvih vladara crnogorskih predaka.

Prema tome sve sam ti razjasnio, sada znas cija je rijec Blato, a srpska je jezero i sada znas odakle je ta rijec dosla, a ti si to lijepo primjetio, pa procitaj topic "Etnogeneza Crnogoraca" da vidis odakle su Crnogorci doli na Balkan i stvari ce ti biti mnogo jasnije.
Deretić je lopov tuđe istorije i prevarant, obični šarlatan.
Ne postoji srpska rijec "Blato" za jezero !

Ali zato postoji za blato u jezeru!

Splacino, sta je tebi taj Deretic? Mora da ste neka familija!
 
igracina:
vuk80:
Severno more i danas se zove Baltika,veliko jezero u MAdjarskoj,zovu Balaton,a to je srpska rec "blato".Crnogorci i danas Skadarsko jezero ne zovu drugacije nego "Blato".

Evo ti citat iz "Ljetopisa popa Dukljanina", istorijsko-literarnog spisa iz XII vijeka. Citaj pažljivo.

XXXV
Jednom tako Miroslav, došavši da vidi svog starijeg brata, uđe u čamac i dok je plovio Blatom, odjednom nasta oluja u kojoj nastrada on i oni koji bijahu sa njime. Njegovu zemlju posjedne njegov brat i vladao je njome umjesto njega. Zatim kralj Petrislav izrodi sina koga nazove Vladimir, i umrije u miru. Sahranjen je u crkvi Svete Marije, u mjestu koje se zove Krajina.

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=57754

Ljetopis popa Dukljanina je nastao u Baru i vecinom opisuje desavanja u Duklji u tim davnim vremenima i rodoslov Dukljanskih vladara - predaka Crnogoraca i prvih vladara crnogorskih predaka.

Prema tome sve sam ti razjasnio, sada znas cija je rijec Blato, a srpska je jezero i sada znas odakle je ta rijec dosla, a ti si to lijepo primjetio, pa procitaj topic "Etnogeneza Crnogoraca" da vidis odakle su Crnogorci doli na Balkan i stvari ce ti biti mnogo jasnije.
Deretić je lopov tuđe istorije i prevarant, obični šarlatan.
Ne postoji srpska rijec "Blato" za jezero !

Ali zato postoji rec za blato u jezeru!

Splacino, sta je tebi taj Deretic? Mora da ste neka familija?!


Da l' je ovde neko krsten kada po Dereticu rec Ugro-finskog porekla Balaton tumaci kao blato... ili sam mozda ja nekrst? Mnogi Srbi su asimilovani od strane Madjara, jer po doseljavanju nisu svi dosli na Balkan (doseljavanje nije bilo organizovano), moguce da ima slicnosti, jer je jezik promenljiva stavka.

Ja sam splacinu smatrao za ozbiljnog naucnika, hteo sam da ga predlozim i za akademika, ali ovim me je razocarao!

Ja kazem da je ime Amerike srpskog porekla jer potice od: "a meni neka rika u zelucuu..., prepio sam se sinoc..." i tako je nastala Amerika!
 
Ajduk:
A Bog mi je dao da ne budem zatucani 'Dukljanin'.

Bog ti naravno nije dao da budes Dukljanin, jer je procijenio da nisi nicim toga vrijedan.

Ajduk:
I dok dzukele laju, nevaspitane hijene hoce nezavisnost zasnovanu na laznoj istoriji i kriminalnoj vlasti

I dok su te džukele vaspitale, i naučile da laješ, i ničim te ljudskim nijesu ti tvoji kerovi vaspitali,
Veliki Srbi - šarlatani, prevaranti, lopovi, hoće da posrbe sve narode na Balkanu i Evropi kako ih je naučio ćopavi Vuk i onaj gadni smrdljivi tvor Garašanin.
 
Skrecem paznju administratorima da je igrachina opet otvorio svoja lazljiva usta i krenuo da vredja srpski narod unizavajuci i k u r v i n s k i vredjajuci jedne od najistaknutijih srpskih istorijskih lichnosti, Vuka Karadzica i Iliju Garashanina.

A sve nas ovde je uchila zvanichna istorija splachino, samo tebe je par poludivljaka ubedilo u neshto shto niko razuman na ovom svetu ne veruje.

Da, Crnogorci jesu Srbi.
Da, Crnogorci govore srpski jezik.
Da, Crnogorci se ponose svojim srpstvom.
Da, Crnogorci nisu stariji od amebe.
So long sucker..... pravi svoje telece idole od blata, ops hocu reci jezera
 
Ajduk:
Da, Crnogorci jesu Srbi.

Crnogorci nijesu Srbi, jer je prvi Srbin u Crnu Goru,
bio Njegos, koji inace u 1700 pisama koja je napisao nikada nije spomenuo Svetog Savu ?!?!?!
Eto koliki je Srbin bio.

Nikada, niko, se iz tri crnogorske dinastije: Vojislavljevica, Balsica i Crnojevica nije popisao kao Srbin. Nikad niko.

Srbi su izmisljeni u XIX vijeku u Crnoj Gori !

aleks1, je recimo prevarom, pokusao da nadje Srbe, pa je stampara Bozidara Vukovica proglasio za Srbina, a ja sam zatim lijepo pokazao kako se on titulisao da je iz Dukljanske zemlje, ostavio sam gomilu njegovih tekstova dje se jasno i cisto vidi da Bozidar Vukovic Podgoricanin ni u bunilu se nije smatrao Srbinom !!

Dakle, iako je njihov uticaj bio ogroman, Crnogorci nece biti posrbljeni zbog dva covjeka: Njegosa i Nikole.
Nece Crnogorci zbog Njegosa i Nikole i njihovog srbovanja u ime velikodrzavlja, pljunuti na sve ostale Crnogorce, kojima nije padalo na pamet da se smatraju Srbima !!!

Crnogorci imaju plemensku organizaciju drustva, a Srbi ne.
Skoti imaju (klanove), Englezi ne.

To je kljucna razlika. Ne moze jedan narod imati ovoliko dva razlicita drustvena uredjenja tokom istorije.
Ako se dva dijela jednog naroda ovoliko gigantski razlikuju, onda to nije jedan narod, nego su to dva naroda.

Svako u Srbiji zna da su Srbi i Crnogorci dva naroda, ali ih velikosrpske sklole, koje se ne odricu Velike Srbije, uce drugacije i lazu do besvijesti !

Ajduk:
Da, Crnogorci govore srpski jezik.

Vuk Karadzic je uzeo jezik Crnogoraca, jezik svog djeda za podlogu i P R O G L A S I O ga abrakadabra/ciribuciriba, za srpski jezik !

Srbi su svoje dijalekte kojima su govorili do Vuka odbacili i uzeli jezik Cnogoraca za podlogu za, NOVO - P R O G L A S E N I - srpski jezik.

Evo apsolutnog dokaza.
Ako laze Ajduk i VelikiSrbi, ne lazu stari zapisi i dokumenta !

Želim da prikažem način, na koji se izražavalo prije Vukove reforme jezika, da vidimo i uporedimo više spisa.

Prvo ću od slova do slova, prepisati odlomak iz knjige Dositeja Obradovica "Život i priključenija" koja je izašla iz dva dijela: prvi je izašao 1783 god, a drugi, iz kojega prenosim sami početak, je izašao 1789 god.


..............................PREDUVJEDOMLJENIJE........................

"Basna da sam hoteo više prevoditi, našao bih tri i četiri krat jošt toliko ili i veće čislo. No ja, izabravši samo one koje su meni najugodnije bile, proče sam drugima ostavio da s vremenom prevode i izdaju.Nameravajući obače da ovi tom bude najmanje od 25 ili 30 tabaka, za ispuniti ovo čislo pridodaću ovde neka od mojih pisma koja se kasaju do mojih priključenija.
Različni od naše nacije i usmeno i pismeno pouštavali su me da preduzmem opet ovu materiju i, na moje izvinovljenije da bih ja rad što bolje i poleznije izdati, jedan moj ljubezni prijatelj zaprosio me da mu u našem vzajmnom pisma sootvjetstvovaniju naznačujem sto znanja dostojnije od mojih dogadjaja, koje ja od nekoliko vremena i ispolnjavam.Imajuci, dakle, kopije pri sebi i hoteći, kako sam poviše rekao, da mi ova knjiga veća bude, radi dve pričine naumio sam priložiti ovde neka od ovih mojih pisama. Prvo - za ispuniti od časti volju svima onima koji su to isto zaktevali, a drugo, koje je meni najvažnije i srcu mojemu, poželateljnejše i dražajše, za predati večnomu vospominaniju potomkov naših imena mojih ljubimejših prijatelja i blagodjetelja koje je preblagi božji promisal za orudija svoja upotrebio i meni u mojim stranstvovanijam i pretprijatijam črez njih pomogao".
...................................................



Prikazaću i od slova do slova, pismo Svetog Petra Cetinjskog Karađorđu, koje je on napisao na Cetinju 5/17 marta 1811 god.

Svetlejši slavno-serbskogo naroda verhovni predvoditelj Georgij Petrovič!

"Minuvščego godišča u avgustu mesecu imao sam čest s veličajšim udovoljstvijem primit Vaše vseblagoprijateljnejšeje pismo, črez Gavrila Šibaliju i Jevta Šecerovića otpravljeno, koje me je puno obradovalo i na koje vam prinosu čuvsvitelnejšuju moju blagodarnost.Mi ovamo čujemo da je moždu našim visokoslavnim pokroviteljem i Portoju Otomanskoju mir zaključen, no na kakovih kondicionah neizvestno. Vsepokornjejše molim vas, ljubeznejši predvoditelj, ne ostavite črez sego pismonosca, kako o tom, tako i o svemu što tamo proishodi, uvedomit menja i najpače o dražajšem zdravijem Vašim.Ja sam soveršeno uveren jestli vojna prodolžena budet, što Vi ne ostavite prežije svoji plani, prostirajuščiesja k nasim granicam, i što ja zablagovremeno dražajšim pisanijem Vašim uvedomlen budu.
Koji imam čest i diku nazivati Vašej svetlosti istinij dobroželatelj i pokornjejši sluga"

mitropolit černogorski
PETR. PETROVIČ




Na kraju ćemo da vidimo, kako se Sveti Petar Cetinjski obraćao Crnogorcima, 1813 god.

...................PROGLAS PETRA PRVOG...............


"Blagorodnoj i poštenoj gospodi serdarima, vojvodama barjaktarima i ostalim glavarima i starješinama i svemu hrabrom crnogorskom i brdskom narodu.

Izvjesno je vama i tebi, ljubezni narode, kako je već nastupila sedma godina otkako su francuzi zauzeli bokeljsku provinciju i kako su nam oni strašno prijetili da se otačastvo naše unaprijed neće zvati C r n a, nego Crvena - to hoće reći krvlju našom oblivena G o r a.

Oni bi to i učinili po svojstvu njihove zloće, budući su najprije okaljali ruke u krvi svoga zakonitoga kralja i na temeljima jakobinsko-framanskog bezbožja postavili praviteljstvo, ali, blagodareći Boga, nijesu među nama našli izdajnika jakobinskoga duha, koji bi im puteve otvorili i čelovodje dali, kao što su nahodili u mnoga mjesta, na nesreću svih naroda među kojima su ti izdajnici bili...

Iz svega ovoga, ljubezna braćo, jasno vidjeti možete što su oni tirani mislili od nas učiniti i što bi učinili kad bi sile imali, a svaki dan gledate što čine od naše braće primoraca i po tome rasuditi možete koliko bi sav narod u svijet nesrećan bio, kad ne bi sveblag Bog blagoslovio oružje velikoga Aleksandra, premilostivoga pokrovitelja našega.
...................................................
Prigotovite se, dakle, junaci, s prirodnim duhom hrabrosti na viteški ovaj podvig da, prizivajuci Boga na pomoc, što skorije stupimo u bokeljsku provinciju pod slavodobitnim barjakom velikoga Aleksandra, svemilostvoga gospodara našega".


----------------------------------------------------


AKO LAŽE AJDUK I NJEGOVE ŠKOLE, NE LAŽU OVA STARA DOKUMENTA !!


Jasno se vidi, da se danas više ne koristi jezik Dositeja Obradovića, a još manje jezik kojim se Karadjordju obraćalo, što ce reći da su Srbi odbačili svoj jezik, kojim su govorili i pisali.

Kao što vidimo, jezik kojim se Sveti Petar Cetinjski obraća Crnogorcima, je skoro potpuno istovjetan današnjem.
Da vas ne bi vise niko lagao, ovo sam sve prepisao doslovce, te proizilazi nepobitan zakljucak da,
JE ĆOPAVI VUK KARADZIC ODBACIO TADAŠNJI SRPSKI JEZIK, UZEO CRNOGORSKI JEZIK I PROGLASIO GA ZA SRPSKI JEZIK !

Bez ikakve sumnje, jezik crnogoraca je uzet za podlogu za Vukovu reformu jezika.

Vidimo da se u Srbiji prije Vuka, drugačije pisalo i govorilo, a vidimo da se kod nas u Crnu Goru, koristi isti jezik kao i prije 200 god.

Ovo nije moj zaključak, nego svih lingvista, ali sam to sada kristalno jasno pokazao.

I najnevjerovatnija stvar je, da naš jezik, mi Crnogorci, ne možemo da nazovemo našim imenom, nego nam to osporavaju Srbi, koji su preuzeli za podlogu svoga - naš crnogorski jezik !

Ali eto Srbi i Velikosrbi su daleko bučniji i daleko veću larmu dižu !



Ajduk:
Da, Crnogorci se ponose svojim srpstvom.

Sto se mene tiče i svjesnih Crnogoraca koji poznaju svoju i srpsku istoriju to je glupost i besmislica totalna.
Crnogorska istorija je barem 10 puta velicanstvenija nego srpska, srpska istorija je u odnosu na crnogorsku vrlo jadna. Vrlo, vrlo jadna.
Samo bolesni, priglupi, vodjeni interesima Crnogorci mogu da recimo svojataju Nemanjice, sa kojima njihovi preci nijesu imali nikakve veze, naprotiv preci Crnogoraca su se oruzjem borili protiv Nemanjica !!!
Prema tome ja sam ponosan na crnogorsku istoriju koja je 10 puta velicanstvenija od srpske !

Ne postoji jedan narod, a dvije istorije !
Srbi i Crnogorci imaju dvije razlicite istorije !!!
 
Ajduk:
Skrecem paznju administratorima da je igrachina opet otvorio svoja lazljiva usta i krenuo da vredja srpski narod unizavajuci i k u r v i n s k i vredjajuci jedne od najistaknutijih srpskih istorijskih lichnosti, Vuka Karadzica i Iliju Garashanina.

A sve nas ovde je uchila zvanichna istorija splachino, samo tebe je par poludivljaka ubedilo u neshto shto niko razuman na ovom svetu ne veruje.

Da, Crnogorci jesu Srbi.
Da, Crnogorci govore srpski jezik.
Da, Crnogorci se ponose svojim srpstvom.
Da, Crnogorci nisu stariji od amebe.
So long sucker..... pravi svoje telece idole od blata, ops hocu reci jezera

Aman Hajduce, ne trebaju njemu administratori... doktori su mu sad neophodni, doktori... znam ja sta njemu treba i to pod hitno!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top