Amd VS. Intel

By Bojan

Zainteresovan član
Poruka
108
MSI 915P Combo
Pentium 4 3.0 GHz FSB 800 LGA 775
2 x 512 DDR2 533 Kingston
MSI 6600 GT 256 MB

VS.

ASUS K8N-E Deluxe
Athlon 64 3000+ s754
2 x 512 DDR 400 Kingston
Asus AX800 Pro 256 MB

Sta izabrati?
 
Napokon jedan razuman odgovor, samo AMD, AMD, AMD... a niko da objasni zasto. Pa ja zapravo vas pitaz razloge zbog koji se odluciti ya jednu od ovih konfiguracija, komponente su relativno nove i skupe, da bi ih testirao, ako neko zna kako radi konfiguracija ili neka od komponetnti u odnosu na drugu neka posalje razuman odgovor: Kako i zasto
 
Nesvidja mi se izbor ploca. Za AMD platformu bih u obzir uzeo samo nesto iz EPoX-ove ergele a za Intel Abit ili mozda Gigabite.
Sto se grafike tice odlucio bi se za nVidiu (licna preferencija) a sto se procesora tice odlucio bih se za Itel (ima nesto sto testovi nemogu prikazati...)
 
koja bi to ploca bila o tvom misljenju bolja navedi je i njene karakteristike?! da li da cekam izlazak nForce 4 chipset koji bi trebao imati podrusku za PCI-x ili da izaberem neku vec ponudjenu ili sta vec da se promjeni da bi sprava sto posto radila kako treba?
 
By Bojan:
koja bi to ploca bila o tvom misljenju bolja navedi je i njene karakteristike?! da li da cekam izlazak nForce 4 chipset koji bi trebao imati podrusku za PCI-x ili da izaberem neku vec ponudjenu ili sta vec da se promjeni da bi sprava sto posto radila kako treba?

http://www.epox.nl/english/products/motherboard/amd64.htm sto se AMD-a tice!
A da li da cekas nF 4 to neznam da budem iskren ne znam kada ce se pojaviti a ako ti je zapelo da uzmes PCI-E grafiku onda opet dolazimo do moje preporuke a to je INTEL.
Da bi sve sto posto radilo kako treba Pre svega moras da uskladis rad ploce memorije i harda pa tek onda dolazi grafika...
pOz.
 
nemam ja sta da tu uskladjivam ako ploca sa nekim modulima radi kako treba, s nekim ne. Sto se tice diska WD SATA 10000 i mislim da je sve receno. Mene interesuje koja bi to ploca bila nabolja po tvom i necijem misljenju najbolja, odnosno davala najbolje rezultate na ovoj konfiguraciji, sto se tice konfiguracija koje sam gore naveo nisam bio siguran koja je bolja jer u praksi bi obadvije trebale da daju slicne rezultate. Ako postoji neka varijanta koja je malo skuplja a bolja slobodno je iznesite pa cu da vidim koliko se to isplati. takodje pozdrav
 
fatal1ty_aa8xe_lg.jpg


Evo resenja
-posaljite ovo i AMD-u pa neka resava rebus!

Btw. ima cip o kome AMD moze samo da sanja (DDR2, PCI-E...)
A jedino sto nema je 64-robitni sporet ali ok bice i toga kada dodje vreme za to!
 
Alo bre AMD-ovci pa do juce ste mi prodavali pricu "nije sve u brzini" sada se hvatate bas za brzinu izgleda da vam je samo to i ostalo (zapravo o kakvoj mi to brzni pricamo) o realnoj ili onoj AMD-ovoj?
 
koji ste vi smorovi :roll:

evo, ja imam na jednom kompu A64 + MSI VIA KT800 i sve radi super; na drugom imam Celeron 2.4GHz + MSI i865PE i sve, takodje, radi super...

medjutim, ipak bih preporucio A64, kao sistem sa vecim mogucnostima i boljim odnosom cene i pruzenih mogucnosti...

~~~~~~~~~~~~~~~~
 
Cek cek.. uporedjujes Celeron i a64 ? :D

"...evo ja na jednom kompu imam GF6800 Ultra i radi super, a na drugom ATI9200 SE i radi super, ali bih ipak preporucio GF6800 Ultra..." :lol:

Shalim se :wink:
 
Da i moja karta ATi Mobility Rage sa 8 MB na lapu radi super, ali ona kompu 9600XT malo bolje radi i mislim da bih vam je preporucio...
OK!
Ova slika mi je bas i trebala, samo me zanima koji je chipset i da li podrzava DDR1 zbog servisa i isprobavanja raznih modula pogotovo onih na DDR1 na 600 MHz koje ne mogu isprobati na obicnim (citaj: starijim) plocama.. I dalje pratim sve vase komentare. Toliko...
 
O kakvoj god brzini da pricamo, AMD sije Intela... jedino polje na kome ga ne dobija su testovi kao sto je kompresija audio/video materijala, u kojoj je jedino bitan br. Herza!
Mada, ako upotrebimo A64 sa 64-bitnim softwareom, ni tu vise Intel nema sta da trazi.
Drugo nForce4 podrzava PCI-E magistralu.
 

Back
Top