Amd VS. Intel

dosta je nikova u igri a posto ja nemam vremena da pamtim ko mi je sta rekao i da gledam oce li mi neko reci "Ja to nisam rekao" itd. u svakom slucaju hvala na kritici, da vidimo ima li jos ko pa da donesem konacnu presudu...
 
vidim da se ovdje uveliko igra na dobre karte, kako god ja racunar uzimam za kucnu upotrebu, mada imam jos dva ali sta cu kad mi treba, Odlucio sam se za ASUS P5GDC, 2x512 Kingson ili Crosair DDR2 533 ili 600 ako ih bude, int vga, 2 x SATA WD 10000 rpm neki modeli, ako bude vjerovatno 160 GB ili 200 GB ako ih bude ovdje, CPU P4 3.4 ili 3.6 ako ih bude naravno.. DVD-RW 108D itd. U svakom slucaju hvala na komentarima, ako neko ima jos koji, neka se javi..
 
I ja bih izbegao integ. grafiku ali ako je to samo prelazno resenje zbog ogranicenog budzeta onda je ok bitno je da ploca ima PCI Express pa kada se bude imalo para moze da ubaci kakvu god hoce grafiku a do tada ce se verovatno pojaviti jos neka (a ovima ce pasti cena)!
 
@sonne
Nisam ni sumnjao da ZNAŠ da sastaviš kompjuter. Zato sam to i rekao (poznajem te od ranije, ako se ne sećaš). Zato me i nervira to (izvini na izrazu) lupetanje, jer obojica znamo da nije tako kao što kažeš. Iz tebe (kao i još iz nekih odavde, da ne pominjem imena) izviru čiste emocije i predrasude, što je apsolutno štetno kada je tehnika u pitanju. Em što zavaravamo sami sebe, em im dajemo besplatnu (a uglavnom nezasluženu) reklamu.

Na kraju moram još samo jedno da Te pitam: otkud znaš koliko sam ja puta video A64? Neću se razmetati brojevima, već ću samo reći - grešiš.

Pozdrav :wink:
 
Bez prepirke ko je testirao kakav procesor i ko se zna od ranije, ja sam testirao i sklopio oko 20 racunara zasnovanih na AMD i opet vas pitam za misljenje, a znate li zasto? Zato jer uvjek ima ljudi koji znaju vise od mene i postujem svacije misljenje pa makar i to bilo pogresno.. nekad pokusam da ispravim nekoga ili da vidim na cemu je stvarno zasnovao svoje zanje (forumima, novinama..) ili PRAKSOM!!! Slobodno izrazavajte svoje misljenje i ja cu prihvatati glas vecine.. graficka po mom misljenju nije bitna jer na tom racunaru cu se baviti obradom zvuka, a graficke koje sam naveo sam mislio uzeti prvenstveno zbog nekog igranja na 1600x1200 HIGH detail ili nikako.... Ovako kako cujem ova je bolja od 9200 i 5200 grafickih, ali opet kako cujem posto ih nisam imao prilike testirati uzivo.. naravno u opis konfiguracije sam zaboravio AUDIGY 2 bez koje mi taj racunar ne bi ni trebao.. Ponekad nesto radim u 3D MAX, Visual Basic, Sound Forege-u, Photoshopu 7 itd pa mislim da bi kupovina nove vga u ovom trenutku bila glupost koju bih koristio samo za igranja.. Hvala na savjetima samo tako i nastavite.. :) :) :) :) :)
 
Pa, sad ako radis u MAX nije da ti ne treba graficka. Zavisi naravno sta i koliko radis. U principu ako ne radis sa kompleksnim modelima moze da ti posluzi i taj integritet, ali ipak za bilo kakv osnovni komfor potrudi se da ipak priustis 9/5200 klasu.
 
Mogu li da vas pitam nesto otvoreno?
Sto ste bre svi seronje kompleksashi....samo se pljujete....
Ako neko na primer lupa...neka ga....na njegovu sramotu je.
Jeste li videli kako ljudi na stranim foumima pricaju jedni sa drugima?
Fina "drugarska" atmosfera........molim vas ljudi bez negativnog naboja.
Ovo vam kazem jer na svakoj temi o hardveru, cim se dva razlicita misljenja sudare....odmah nastane to- zajedljivo prepucavanje.
Ajde OK PEACE ljudi....laganica i opusteno....
 
@Sonne

Loše ti je pamćenje. :D

Tema koju si pomenuo: http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?p=777024&highlight=A64#777024

Samo što tamo lepo piše šta sam rekao - "probam dve mašine KOD KUĆE", znači moje mašine, a ne A64 uopšte. To je bila replika na ono "pišete o nečemu što nikad niste videli, bla, bla...".

Ustvari, mislim da je sama tema AMD vs Intel totalni Off-topic i nadalje ću se uzdržati od komentara, OSIM u slučaju totalnih nebuloza. :wink:

Pozdrav
 

Back
Top