Nezgodna situacija

B

Bilja BG

Gost
Otkrila sam nedavno da imam kondilome.Da li je neka devojka imala slicno iskustvo i koliko posle intervencije(hirurske) ne smem da imam odnose?Kako ste podneli zahvat?I jos nesto, da li je zahvat bio uspesan ili ste morali da ga ponovite posle par meseci?
 
Bilja BG:
Otkrila sam nedavno da imam kondilome.Da li je neka devojka imala slicno iskustvo i koliko posle intervencije(hirurske) ne smem da imam odnose?Kako ste podneli zahvat?I jos nesto, da li je zahvat bio uspesan ili ste morali da ga ponovite posle par meseci?

Otkud znash da su bash kondilomi u pitanju? Jesi li bila kod ginekologa?
 
Ne brini nisi jedina.To ti sad dodje kao neka epidemija.Okrivljuju se ulosci,dnevni,mesecni...Elem oko mesec dana nakon hiruskog skidanja kondiloma ne mozes da imas odnose.Samo mi reci je li tvoj ginekolog bas precizirao hirusko skidanje jer imas i konfornije metode skidanja.Lasersko i ultrazvucnim talasima koje su doduse jako skupe,i dobar stari tecni azot koji je jeftin.Sad naravno sve zavisi od toga koliko ih imas,gde se nalaze.To je vec na ginekologu da proceni.Posto su kondilomi virusnog porekla velika je sansa da ce se vratiti ali opet zavisi koliko ti je dobro uradjeno skidanje.Svaki ginekolog fura svoju pricu koja metoda je najbolja,ono sto on vidi u svojoj praksi kao najdelotvornije.Ja sam licno za tecni azot.Par mojih bliskih prijateljica je na taj nacin resilo problem,jeftino,brzo i ne preterano bolno a iz razgovora sa nekim starijim ginekolozima sam saznala da je iz njihove prakse pokazano da je postupak vracanja kondiloma otprilike isti kao i kad se radi sa savremenijim metodama.Da me sad ne bi ispljuvali ginekolozi moram da se ogradim da je to moj stav i da sam ga ja dobila od ljudi od kojih sam ucila.Sve sto ta intersuje slobodno pitaj svog ginekologa.
 
Moja prijateljica je koristila biljku cuvarkuca i nestali su bez ikakve intervencije lekara.Nista te ne kosta da probas.Svako jutro pojedi po listic cuvarkuce, a moze i u toku dana.Srecno!
 
Posto moja sestra prolazi kroz taj pakao,znam nesto o tome.Njoj se vracaju vec 4 puta ijedna je od retkih. Kako joj je ginekolog rekao imaju snaznu virulenciju.Skidala je elektrokogulacijom pod kolposkopskim mikroskopom.Pije bevipleks vitamin c. Interesuje me sem cuvarkuce jel ima jos koja biljka koja bi joj pomogla ili caj da unisti virus u krvi. Dakle alternativna,prirodna medicina.I koliko su dobri radio talasi ili laser (da li imaju negativna dejstva)A ti Biljo obavezno pod kolposkopski pregled (1200 DIN)jer ne moze sve golim okom da se vidi.
 
Maca_:
Ja sam ih skinula pre 10-ak dana, i uzasno me boli rana :cry: Jel imao neko slicno iskustvo?
Pre godinu ipo dana sam redovno odlazila kod ginekologa i kondilomi su uklanjani nekom kiselinom (nisam sigurna kojom). Trajalo je relativno dugo... jednom nedeljno sam isla na "tusiranje", ali niti je bilo mnogo bolno (malo pece, ali zaista nista strasno), niti su se kondilomi pojavili ponovo. Uzgred, niko mi nije rekao da ne treba, a bila sam jako zaljubljena (pa nisam smela da pitam!), tako da smo tokom citave terapije povremeno imali odnose!
 
Anonymous:
Maca_:
Ja sam ih skinula pre 10-ak dana, i uzasno me boli rana :cry: Jel imao neko slicno iskustvo?
Pre godinu ipo dana sam redovno odlazila kod ginekologa i kondilomi su uklanjani nekom kiselinom (nisam sigurna kojom). Trajalo je relativno dugo... jednom nedeljno sam isla na "tusiranje", ali niti je bilo mnogo bolno (malo pece, ali zaista nista strasno), niti su se kondilomi pojavili ponovo. Uzgred, niko mi nije rekao da ne treba, a bila sam jako zaljubljena (pa nisam smela da pitam!), tako da smo tokom citave terapije povremeno imali odnose!

Hej,a shta znaci to "tushiranje"?
 
E ovako...
Kod mene su dijagnostikovani kondilomi i uklanjani su kiselinom u ginekoloskoj ambulanti. Sve to mnogo gore zvuci nego sto jeste (da ne plasimo cure koje imaju slican problem - nije mnogo bolno). U to vreme sam pocela vezu sa sadasnjim momkom i on je o svemu bio obavesten. Ginekologa sam odmah pitala da li treba i on da se leci, a odgovor je bio: "Ako je zarazen."
Posto nismo nista znali o tome, njega sam ubedila da ode kod doktora koji ga je ovlas pregledao (sve je malo i komicno "Daj djoleta", rekao je doktor kad je cuo o cemu se radi) i ustanovio da "tu nema nista, a ako se pojave, kondilomi izgledaju kao male bele bubuljicice" i savetovao ga da redovno prati situaciju.
Meni se kondilomi nisu ponovo pojavili, vec dugo ne koristimo prezervativ, a ni kod njega nema niceg vidljivog. U medjuvremenu se o kondilomima mnogo toga saznalo, pa mi je postalo jasno da je uzrocnik virus i da je malo verovatno da ga ja imam, a moj decko nema, te mi nikako nije jasno kako su lekari tako neozbiljni?!
Moje pitanje glasi kako se kod muskaraca leci HPV ako kondilomi nisu vidljivi?
 
HPV ili ti izazivac kondiloma je sigurno prisutan ali je u latentnom(pritajenom)stanju,sto znaci ako si imala virus imas ga i dalje,ima ga i tvoj decko ali ne moze se izleciti virus nego samo vidljiva manifestacija.
 
To mi je jasno...
Ali je pitanje sta treba da radimo?
Da koristimo stalno prezervativ malo je... ma znas kako to ide: prva dva puta cemo ga uzeti, posle cemo odustati...
Da li sve ovo znaci da nista ne preduzimamo... bar dok se (ako se) ne pojave manifestacije kod nekog od nas?
 
cak ni ovo nisam znala!
No, sta se tu moze!
Koliko sam shvatila treba se redovno kontrolisati zbog, ne daj Boze, raka grlica materice, ali nekih drugih smetnji - nema.
Jedino da se nadam da necemo menjati partnere i tako oboje zaraziti jos nekog...
 
Kondom stiti onaj deo koji je pod njim,znaci moze se zastititi penis i vaginu(ako uzmemo da se kondom redovno koristi)medjutim posto se to prenosi kontaktom,kondilomi se javljaju na ostalim delovima...male,velike usne,perineum(to je onaj deo izmedju cmara i ulaza u vaginu)analni predeo,skrotum...pa se onda odatle mogu prosiriti na ostale delove.
Jeli jasnije?
 
dr:
Kondom stiti onaj deo koji je pod njim,znaci moze se zastititi penis i vaginu(ako uzmemo da se kondom redovno koristi)medjutim posto se to prenosi kontaktom,kondilomi se javljaju na ostalim delovima...male,velike usne,perineum(to je onaj deo izmedju cmara i ulaza u vaginu)analni predeo,skrotum...pa se onda odatle mogu prosiriti na ostale delove.
Jeli jasnije?
Jasnooooooo! :D
 

Back
Top