Манипулације и стигматизација

nenadbiosiupravu

Zainteresovan član
Poruka
311
Већ дужи временски период размиљам о томе, али никако да почнем да скупљам такве ствари. Прича је стара а тиче се манипулација "светских" и тзв. домаћих "независних" медија и њиховом преданом раду на стигматизацији Срба и Србије, као изданака самог Хитлера и Гебелса (наравно служећи се методама овог другопоменутог.
Прочита човек тако свашта, мало га пецне, али због свакодневних обавеза нема времена да се подробније бави тиме.

Но да пређем на ствар. Од сад ћу кад год имам прилике остављати такве примере уз понеки коментар.

Пример: Слободна Европа, 27/01/2005

Главна вест је наравно 60 година од ослобођења Аушвица.
Насловна страна:
с лева Хрватска (позната и као "Усташистан" за време Другог светског рата) -- У Загребу проглашени праведници међу народима, нема позитивније вести

с десне стране тема: "Забрањено" као реклама

прича колико у земљи Србији знају о томе и где је главна тема чувени "протокол сионских..." и наравно изјава Србина - Стјепана Гредеља, како се ето Србија може похвалити да је прва била јуденфрај у 2 св. рату, наравно ту су Немци само споредни ликови.
То је само наставак дугогодишње политике Хрвата (изгледа уз подршку Американаца) о умањивању њихове улоге као нацистичке земље НДХ и приписивања свега што се десило у то време Немачкој, која је вукла све конце, а Хрвати се само одупирали - најчешће у саставу СС-а на источном фронту затим у Јасеновцу, Старог Градишци, Сиску... (а боже мој па Хрвати су антифашисти) и промовисања "Окупиране" Србије као легла антисемитизма. Следеће што је за очекивати је да означе антисемитске законе из НД Усташистана (која је поред обавезних Јевреја додала и Србе) као подметачину Недићевог аутхохтоно нацистичког режима или КОС-а.
Да не улазим у то да свака могућа вест на дотичном сајту везана за српско јавност или Србију је прииказана искључиво у "негативном" контексту, док се за очигледне гадости од било куд покушава сагледати "позитивна страна" тог догађаја.
Сад кад одем на страну где се наводе новинари који раде за тај радио, сајт или шта већ видим да има и новинара из Србије. Шта они раде тамо? Јел' се слажу са таквим приказом ситуације или не виде подлу игру подметања.
Такође имају и нешто што се зове Хашка хроника, где се потписује Менсур Чемо или како већ, где се за разлику од извештаја са суђења неком Србину, где се промовишу само изјаве оптужбе, приликом извештаја са суђења Насеру Орићу увек дају извештаји који рефлектују у позитивном светлу оптуженог уз преношење покушаја адвоката одбране да дискредитују сведока (Србина - који мора да лаже, јер сви Срби лажу) или ако није Србин онда његово сведочење није "сведочење" већ је "просрпски" настројен, што из претходног значи.. Наравно претходно су сви сведоци против неког од Срба дал' албанци, муслимани, хрвати или неки други кредибилни.
Да не помињем извештавање са Косова или из Црне Горе и Републике Српске.
Довољно је почети од наслова тема.
 
Vec duze vremena se vodi medijski rat protiv Srba, a neki "srpski"* mediji u tome prednjace. Potvrdjuju se necije reci da nije bilo nijedne optuzbe na racun Srbije, a da nije prvo izrecena u samoj Srbiji. Setimo se kako su kukali nad Dubrovnikom a nasa vojska nije bila jos ni krenula u akciju :roll:

A sada se podsetimo malo tog reformskog ekstremizma, kojim se neki izlecu na forumima. Da, samo izlecu jer to isto drugi govore samo uvijenije, a treci ne zele da se ograde od ovakvih ispada. Dakle Zitija Bude iz Predgradja:
Ne prdim protiv svoje zemlje,vec protiv onih koji ne shvataju realnost,i kojima najvise odgovara Srbija u srednjem veku,umesto u 21.om!

Srbi su u ovim ratovima bili koljaci i agresori,a Albanci zrtve.Albanci se,nazalost,samo svete za ono sto su 1o godina prezivljavali.Ne opravdavam ih,ali ih razumem.

Vidim da si nacionalno isfrustriran i uplasen,te necu s tobom komunicirati.

Ne,nego cu uvek prvo da osudim svoje dvoriste i pljunem po njemu.

Ne,nego da ti ne mozes da shvatis,jer imas centralizovan,srBski mozak... Objasnice ti Henry,ja nemam zivaca.

kad mi VSN idiot kaze da sam Siptar,onda mora da vredim,jer sam njihov objekat mrznje,kao i Albanci
Nisam ni ja srbomrzac,al da je Draza bio fasista bio je!Potpuno isto kao Eugen Kvaternik,Ante Pavelic i Alojzije Stepinac!

I ja se stidim sto sam gradjanin zemlje i pripadnik naroda koji velica nacizam i njegove izdanke!

NDH je u odnosu na Srbiju danas bozje nevino dete!

Znas kako,ako treba da istrebimo sve *****he i protivnike Evrope,i ako je gradjanski rat jedini nacin,onda sam za njega!Ako nema drugog nacina da se oslobodimo zlocinaca i njihovih podrzavalaca,ja sam za gradjanski rat 100%.i,just 4 the record,to je moj licni stav!

Nego kako nego nemirno da spavaju!Jednom,a to ce biti vrlo,vrlo skoro,kada ponovo dodje proevropska opcija na vlast u Srbiji,uvesce vanredno stanje,i nece biti uhapseno 10000 ljudi,vec mnooogo,mnooogo,vise!Ono sto nije uradjeno 5.oktobra,6.oktobra,i za vreme vanrednog stanja,bice uradjeno tada!A to je da ce se i Srbija i njeni gradjani osloboditi proslosti,koja se stalno vraca u vidu vas koji vecno sanjate ratove i ubijanja,i vecito legijalisticki lelemudite!E,pa legalisticki lelemudi,doci ce vam kraj,budite sigurni,kad-tad!




*sad ce neki da pametuju, pa ako nisu srpski neka se ne obracaju Srbima
 
Лепо је то што си ископирао са "познатог" форума, али за мене је то само последица. То су "изјаве" ликова којима је моћ логичког расуђивања на јако ниском нивоу и они су успешно преобраћени заморчићи горенаведених медија.
 
Tuzni_patak:
Deca ti rastu slušajući upravo te zamorčiće, uspešne zamorčiće.....

Hoće li ona biti zamorčići?

Змају се одсеца "глава", а не реп.
Ако разобличаваш извор њиховог "усвојеног система вредности" има шансе и за заморчиће и за децу.
Зато можда није лоше да се прави база података са тим лажима и да се промптно реагује у сваком таквом случају. Аргумената колико хоћеш.
Наравно у случају манипулације емоцијама је теже.
Али више о томе касније..
 
Нажалост није прошло пуно времена, а појавила се нова вест која представља још једну у низу коцкица.
Отишла Дорис Пак, наводно рекла да полиција треба брже да реагује на могуће "међунационалне инциденте" и...

Ubijena šestočlana porodica
2. februar 2005. | 00:32 | Izvor: B92, RTS
Horgoš -- Šestočlana mađarska porodica Salma ubijena je u Horgošu, izjavila je Tanjugu u utorak uveče istražni sudija Snježana Leković.

Kako prenosi RTS, ubijeni su Jožef Salma (67), njegova žena Jola (65), njihov sin Nandor (36), snaja Neli (34) unuci David i Betina. Porodica Salma je stanovala u dve susedne kuće. Istražitelji, koji su ceo dan vršili uviđaj, sumnjaju je da je ubistvo izvršeno pre nekoliko dana. Zvaničnih podataka o makar okvirnom vremenu i motivima ubistva za sada nema.

Tela nastradalih preneta su u subotičku bolnicu, gde se obavlja obdukcija. Ubistvo je, kako je javio RTS, izvršeno vatrenim i hladnim oružjem. Policija je stigla nakon dojave komšija, koji su posumnjali da nešto nije u redu, pošto na imanju Salma nije primećena redovna dnevna aktivnost. Meštani tvrde da je porodica Salma važila je za imućniju u tom mestu.


Убијена је нажалост једна фамилија, можда пљачка а можда и нешто друго, али вест без обзира на узрок тог грозног убиства је презентована да нам даје предконтекст, не било која фамилија већ МАЂАРСКА, што је изгледа веома битно, јер се очекује реакција наше мондијалистичке јавности (већ видим радикалске каме итд.). Наравно све то по одласку госпође Дорис Пак (не)задовољне непостојањем неких претњи по Мађаре у Војводини. Можда је у малој кухињи овај догађај случајно дошао на руку онима жељним још једног жаришта (одакле нам изгледа спремају нове пошалице).
Ову вест остављам, јер је могуће да ће већ сутра бити прерађен наслов, као и прошле године кад је била вест о некој јурњави колима у Суботици где се псовала мајка мађарска и што се нажалост (или срећу) успоставило као међумађарско пичкарање.

Ово је убиство читаве једне фамилије, која је можда убијена због новца (био је ваљда и неки сличан случај '90-тих Магда- ако се неко сећа) или ако се не варам исто нека фамилија из Тимочке крајине (дал' гастарбајтери), али наравно вест није имала предконтекст СРПСКА фамилија убијена, просто убијена фамилија, што је само по себи огромна трагедија. Но видећемо, јер у овој земљи и поред лудака који убијају фамилије има и оних који трљају руке кад се тако нешто деси. Видећемо да ли је Н.Н. починилац неки српски шовиниста због чега ће да се ребне неки нови ултиматум, јер очигледно нећемо још увек као земља и народ да добровољно ставимо главу на пањ (част појединцима који то већ раде).
 
U HORGOŠU UBIJENA ŠESTOČLANA PORODICA
DRUŠTVO - Utorak, Februar 01, 2005 23:15 RTS

U Horgošu, u Ulici segedinski put 21, ubijena je šestočlana porodica Salma, izjavila je Tanjugu istražni sudija Okružnog suda u Subotici Snježana Leković.

Ubijeni su Jožef Salma [67], njegova žena Jola [65], njihov sin Nandor [36], snaja Neli [34] i unuci David i Betina.

Porodica Salma je stanovala u dve susedne kuće, a istražna ekipa je tokom celog dana vršila uviđaj.

Istražitelji sumnjaju je da je ubistvo izvršeno pre nekoliko dana.

Zvaničnih podataka o vremenu i motivima tog monstruoznog ubistva za sada nema.

Tela nastradalih preneta su u subotičku bolnicu, gde se obavlja obdukcija.
 
Пошто изгледа да није било довољно материјала, наш драги Б92 је избрисао инкриминисану реч из вести.
Дао би линк, али ко зна како ће да изгледа у будућности, јер ионако чак и коментаре које објаве, касније замене другим "подобним" кад тражи човек у архиви (нажалост нисам сачувао пример који се десио баш непосредно пре него што сам почео тему). Но наравно ту је спрега СПЦ-Војска-Коштуница-Антихашки лоби итд.

Елем само почетак данашње "редиговане" вести:

Ubijena šestočlana porodica
2. februar 2005. | 10:16 | Izvor: B92
Horgoš -- Šestočlana porodica Salma nađena je ubijena u dve susedne porodične kuće u Horgošu.
 

Back
Top