Request too large i prebacivanje sa kompjutera???

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
1. Imam Siemens S55 i kada odem na neki link(ne na svaki)na wap-u javlja mi request too large, sto sigurno znaci da je fajl koji zelim da preuzmem preveliki!!! Ja znam da je fajl veliki 111KB, i da u memoriji imam prazno 225KB ali nikako ne mogu da preuzmem fajl!!! Da li postoji nacin da se taj fajl preuzme???

2. Mogu li nekako da prebacim sa kompjutera na mobilni neke fajlove? Da napomenem da nemam ni bluetooth ni infraRed(Mislim, nemam na kompjuteru, ali imam na telefonu)! Probao sam e-mailom ali mi na telefonu ne cita da ima neki attachment a sa interneta ne mogu da posaljem MMS!!


Pozdrav!
 
Nije problem u veličini raspoložive memorije, već u veličini input bafera na telefonu. Drugim rečima, ne možeš da download-uješ velike fajlove. To se i meni par puta dešavalo, ali zaista ne znam koliki je limit.

A što se drugog pitanja tiče, moraćeš da kupiš ili IR adapter za PC, ili BT ili data kabl. Nema ti druge.

Preporučujem BT, ne samo zbog telefona, već zato što mi se čini da vreme BT konekcije dolazi. Već se koristi za štampače, tastaturu, miša ... Zatrebaće za još ponešto, sigurno.
 
Dovla ne bih se sa tobom bas slozio. Po meni najbolje resenje BlueTooth zato sto nemas nikakve kablove i mozes da saljes i primas podatke i ako si udaljen od kompa ili drugog telefona 20m (u zavisnosti od fizickih smetnji)!
Radi nesto sporije ali se to primecuje samo kad se salju ili primaju neki veci fajlovi.
 
Ja sam rekao sta je najprakticnije. BlueTooth je dosta skuplji od data kabla a za nase potrebe dovoljan je i kablic od pola metra. Realno ko ce da prebacuje podatke sa 20m. Naravno da postoje ljudi kojima to treba ali mislim da je za ove nase sitne potrebe BlueTooth skup i da se vise isplati uzeti data kabl. Definitivno se slazem s tobom da je BLueTooth bolji i da sva savremena tehnologija ide u pravcu bezicnog prenosa podataka ali je to jos uvek skupo za nekoga ko prebacuje par slicica ili melodija. Pozdrav! :wink:
 

Back
Top