Pitanje u vezi registracije?

ne slušaj Ivana
mislim, vrati tablice, pa onda uživaj :P ili bar pitaj di treba.
kao i x ostalih stvari tumačenje i primena zakona se razlikuje od mupa do mupa.
kod nekih bude nikom ništa puj pike ne važi, a kod nekih bude dobro došli calenzi bite.
 
Koliko ja znam po zakonu je obavezno da se vrate tablice,ako je proslo vise od 30dana od dana isteka registracije. Ako ne planiras vise da vozis taj auto duzan si da ga odjavis i vratis auto,ali praksa kod nas je sasvim drugacija. Mnogo je automobila koje vlasnici ostave,oteraju na otpad ili bilo sta urade sa njima i nikada se ne odjave,takvih je mnoooogo i mislim da je retko ko snosio posledice.
 
Ne vidim uopste kakve veze ima ova prica o dimnjaku sa registracijom vozila.
Kad ti istekne registracija po zakonu imas jos mesec dana fore da ga registrujes da ne bi morao da menjas tablice ali ako neces da ga registrujes onda lepo ne moras to da uradis i tablice ostaju na autu neograniceno sve dok dodje dan da ga ponovo registrujes. Pa koliko kola stoji po parkinzima i ima jos tablice sa petokrakom???
Znaci,ti si samo neregistrovan i to je to a tvoje tablice ne moze niko da iskoristi i zato nisi u obavezi da ih vracas u SUP jer u tom slucaju bi trebao i da odjavis vozilo sto je totalna glupost s obzirom da ces ga mozda registrovati za par meseci.
Ako si bas resio da ga ne registrujes na duzi period npr. dve godine onda ga odjavi mada nisi u obavezi da to ucinis.
 
Vidim da ovde ima razlicitih misljenja a ja sam siguran da su vecina tacna,znaci u ovoj drzavi ne postoji nikakav red i sto bi se reklo drzava vacari kako koga hoce i moze.Moja situacija je ovakva:trenutno nemam posao a registracija mi istekla,da znam da cu za mesec dana da nadjem posao,registrovao bih na rate,ovako ne mogu da se zajmim a da neznam kad cu da vratim,i da na autu treba neke ne bas sitne popravke tako da neisplati mi se da ga registrujem i cuvam u garazi.
Ne vidim uopste kakve veze ima ova prica o dimnjaku sa registracijom vozila.
Kad ti istekne registracija po zakonu imas jos mesec dana fore da ga registrujes da ne bi morao da menjas tablice ali ako neces da ga registrujes onda lepo ne moras to da uradis i tablice ostaju na autu neograniceno sve dok dodje dan da ga ponovo registrujes. Pa koliko kola stoji po parkinzima i ima jos tablice sa petokrakom???
Znaci,ti si samo neregistrovan i to je to a tvoje tablice ne moze niko da iskoristi i zato nisi u obavezi da ih vracas u SUP jer u tom slucaju bi trebao i da odjavis vozilo sto je totalna glupost s obzirom da ces ga mozda registrovati za par meseci.
Ako si bas resio da ga ne registrujes na duzi period npr. dve godine onda ga odjavi mada nisi u obavezi da to ucinis.
Ne bih ga drzao neregistrovanim 2 godine ali 3,4 meseca da.Jel ima negde u zakonu da pise ovo da moras da registrujes za mesec dana jer ce u suprotnom da ti menjaju tablice i naravno bez kazne?Po nekoj logici kad registrujes auto ti platis tablice kad ti istekne registracija i ti trebas da vratis table,oni bi trebalo da ti vrate pare,naravno ja to ne trazim ali trazim da npr. prilikom vracanja tablica ne dajem nikakve pare,zasta da dajem,ne razumem,a sto se tice nekih kaznjavanja od 5 do 25 hiljada,ja da imam te pare ja bi prvo registrovao auto a ne placao kaznu.
 
@vd
A otkud si ti uopste zavrsio kod sudije? Uopste mi nije jasno kako osim da su ti pisali kaznu za auto sto je stajao na javnom parkingu a nije bio dugo registrovan.
Mesec dana po isteku registracije tablice se moraju menjati a to bas i nije jeftino s obzirom na cenu sadasnjih tablica a sama odjava vozila i vracanje registarskih tablica kosta 700 dinara.
 
@vd
A otkud si ti uopste zavrsio kod sudije? Uopste mi nije jasno kako osim da su ti pisali kaznu za auto sto je stajao na javnom parkingu a nije bio dugo registrovan.
pretpostavljam da su pretražili bazu podataka.
imao sam dva automobila, i u tom trenutku mi taj drugi nije bio potreban pa mu nisam produžio registraciju. inače je bio parkiran u mom dvorištu.
poziv za sudiju za prekršaje mi je stigao posle npr 6 meseci.
 
Meni npr. moj motor nije bio registrovan dve godine a pritom sam i izgubio tablicu.
Jos sam ga vozio te dve godine na tablicu od drugog manjeg motora koji je bio jeftiniji vise od tri puta za registraciju.
Kad sam ga registrovao pre dve nedelje trazila mi je da napisem izjavu da nemam tj. da sam izgubio tablicu i kad sam joj rekao da je to glupost jer svakako uzimam novu tablicu nisam cak ni tu izjavu pisao.
Kako meni nije stigla ta prijava? Na kraj krajeva uopste ne vidim osnovu za naplacivanje kazne za takav "neprekrsaj". Vracanje tablica automatski znaci i odjavu vozila! Pa ne selim se ja za drugi grad da moram da ga odjavljujem tako da meni tu nesto ne stima u slucaju vd-a.
 
@vd
A otkud si ti uopste zavrsio kod sudije? Uopste mi nije jasno kako osim da su ti pisali kaznu za auto sto je stajao na javnom parkingu a nije bio dugo registrovan.
Mesec dana po isteku registracije tablice se moraju menjati a to bas i nije jeftino s obzirom na cenu sadasnjih tablica a sama odjava vozila i vracanje registarskih tablica kosta 700 dinara.
Jel to 700 za motor,ja mislim da je za auto 3000 do 4000 dinara?
 
Odjava automobila i vracanje tablica kosta 700 dinara.Pa ja sam ih se bar naodjavljivao i znam o cemu pricam.
Uostalom nazoves bilo koju agenciju za registraciju vozila i oni ce ti potvrditi.
Ovo sto si ti mislio je verovatno cena tablica od 3200 din sa saobracajnom dozvolom a jos 800 din kosta nova plasticna vozacka dozvola.
 
Ne vidim uopste kakve veze ima ova prica o dimnjaku sa registracijom vozila.
Kad ti istekne registracija po zakonu imas jos mesec dana fore da ga registrujes da ne bi morao da menjas tablice ali ako neces da ga registrujes onda lepo ne moras to da uradis i tablice ostaju na autu neograniceno sve dok dodje dan da ga ponovo registrujes. Pa koliko kola stoji po parkinzima i ima jos tablice sa petokrakom???
Znaci,ti si samo neregistrovan i to je to a tvoje tablice ne moze niko da iskoristi i zato nisi u obavezi da ih vracas u SUP jer u tom slucaju bi trebao i da odjavis vozilo sto je totalna glupost s obzirom da ces ga mozda registrovati za par meseci.
Ako si bas resio da ga ne registrujes na duzi period npr. dve godine onda ga odjavi mada nisi u obavezi da to ucinis.

Ima veze jer u nekim mestima, kao što je na primer Subotica , se naplaćuju kazne za raznorazne gluposti...imam poznanika čiji je otac u zatvoru jer je pijan vozio bicikl u papučama. Mi smo se naplaćali kazni samo tako kad smo se preselili ovde, za razliku od NS gde smo živeli do tad. Tako da...ipak zavisi od mesta do mesta.
 
Odjava automobila i vracanje tablica kosta 700 dinara.Pa ja sam ih se bar naodjavljivao i znam o cemu pricam.
Uostalom nazoves bilo koju agenciju za registraciju vozila i oni ce ti potvrditi.
Ovo sto si ti mislio je verovatno cena tablica od 3200 din sa saobracajnom dozvolom a jos 800 din kosta nova plasticna vozacka dozvola.
Prosle godine kad sam hteo da vratim tablice zena na salteru mije rekla oko 3000,neznam tacno,ja sam se iznervirao i pozajmio i registrovao,tada je bilo oko 12000,13000 registracija.Bilo mi je glupo da placam zato sto nemam para da registrujem,ove godine opet ista situacija al sad necu ni da odjavljujem.A jel si siguran ti da je u svakom mestu ta cifra ista,mozda to opsine regulisu a ne drzava?
 
Za to vec ne mogu da kazem 100% tacno jer nam je drzava rascepkana ko salveta!:)
U opstini koja je udaljena svega 15 km od NS je niza registracija za par hiljada dinara jer nemaju takse kao u NS tako da me nebi iznenadilo da i vas deru.
Opet kazem,nazoves agenciju i sve proveris.
 

Back
Top