budi pametan i ostani glup (?!)

iskreno,nisam ni sama sigurna sta sam htela reci...
mozda...kako se vi borite sa tim?
da li ste 'glupi' ili 'pametni'
da li uopste postoji resenje?

verovatno postoji gomila slicnih tema,al kao sto rekoh nova sam,ako je bzvz zakljucajte ili sta vec.

ne znam...prilicno sam zbunjena...svime...
pozdrav
 
Pa ko neko stvarno zeli da bude pametan sigurno nece prihvatiti stanje *ja glup*...

Nesto ce da promeni kod sebe, nesto sto bi mogao da bude uzrok njegove gluposti (to naravno moze biti bilo sta, npr. stalno gledanje TV, umesto recimo citanje knjiga ili nekog vida ucenja...)

:)
 
ne znam dal sam dobro skapirala temu,al je nesto u fazonu:nemoj da se trudis da drugima dokazujes da si pametan,nego budi to sto jesi,pa nek oni slobodno misle da si glup...

ako je to :arrow: podrzavam tu ideju :wink:

a ako nije :arrow: onda nemam misljenje jer ne znam o cemu se radi :oops:
 
to sam ja u stvari procitala dok sam se setala gradom,ne secam se tacno gde.

ja sam to shvatila kao...da je sve glupo razmisljao ti ili ne.jer,ako ne razmisljas uopste onda si glup,ali i u neku ruku pametan...jer ne otezavas sebi zivot...
bas zbog toga sam zelela da vidim sta vi mislite,mozda sam ja to pogresno protumacila...
mada ja mislim da svakako treba potruditi da protumacis...sebe...ipak ti u najvecoj meri utices na to sta ce ti se desavati...zar ne?
ufff...otisla sam predaleko...

slazem se,naravno,da uvek treba biti ono sto jesi
 
why not smile:
to sam ja u stvari procitala dok sam se setala gradom,ne secam se tacno gde.

ja sam to shvatila kao...da je sve glupo razmisljao ti ili ne.jer,ako ne razmisljas uopste onda si glup,ali i u neku ruku pametan...jer ne otezavas sebi zivot...
bas zbog toga sam zelela da vidim sta vi mislite,mozda sam ja to pogresno protumacila...
mada ja mislim da svakako treba potruditi da protumacis...sebe...ipak ti u najvecoj meri utices na to sta ce ti se desavati...zar ne?
ufff...otisla sam predaleko...

slazem se,naravno,da uvek treba biti ono sto jesi
Ovo je vise za podforum Filozofija :D
 
hmm... 8) Ukoliko ti se ucini da nesto u tvom zivotu ne ide po planu ti pomislish da si sam kriv(za to stoji kategorija-glup)a u stvari treba isplivati iz te depresije samokaznjavanja i (biti pametan-haha),resiti problemce i otici ui bioskop(ovo zadnje se moze i ne mora vaziti 8) )
 
sigurno da previse razmisljanja opterecuje. ali da li je to nepotrebno opterecivanje, ne znam... imamo izbora u svakom slucaju ~ da li da pokusavamo da prihvatimo sve oko sebe, da shvatimo na neki nacin... ili mozda da stvaramo iluziju (a da li je to isto sto i zaglupljivanje?...)
ja sebe smatram glupom, ali ne zato sto sam to tako pametno odlucila :p
 
Problem je kad je IQ visok, svaka stituacija, svaki problem, svaki dogadjaj se analizira i stalno razmisljate i razmisljate i razmisljate... i tako dok se ne userete od razmisljanja :lol: A, da li imamo izbor? Ne bih rekao, nismo toliko pametni da nateramo sebe da ne razmisljamo :shock: To nije dar, nego prokletstvo :lol:
Ooo, kako je lepo biti glup! Rece neko jednom... :wink:
 
bleach:
sigurno da previse razmisljanja opterecuje. ali da li je to nepotrebno opterecivanje, ne znam... imamo izbora u svakom slucaju ~ da li da pokusavamo da prihvatimo sve oko sebe, da shvatimo na neki nacin... ili mozda da stvaramo iluziju (a da li je to isto sto i zaglupljivanje?...)
da bi stvorio neku svoju ~iluziju potrebno je razmisljanje ... pokusavati shvatiti svet oko sebe ... da li je moguce ga shvatit bar i najmanje ... ?? ... ostati glup?? RoLL kako? ... ne razmisljanjem ... ? ... ostati glup - raditi sta ti prvo padne na pamet - raditi po intuiciji ?? ... ostati glup ... hm ... ne ... ne nalazim odgovor kako je to moguce ... biti pametan - edukovati se - previse razmisljati - ... ne ... ni na ovo nemam odgovor ... ko uopste moze da tvrdi da je pametan? ~pametan => ... def ~glup => def ... ???
povezano ~ budi pametan ~ ostani glup => budi pametan ne radi nista? ... niako i nista od ovoga ne mogu povezati ~ naci odgovor ... recite mi kako da znam da sam ~glupa ili ~ pametna i odmah cu vam ovo objasniti ... ko uopste postavlja te glupe kriterijume?!?!
bleach:
ja sebe smatram glupom, ali ne zato sto sam to tako pametno odlucila :p
daj bre Mala ne lupaj! ): TI nikako ne mozes biti glupa (uostalom dala sam ti jednom ~jedan argument, a ima ih jos bezbroj ((; ) ... znam taj tvoj trip, imam ga i ja ... ali TI nikako nisi ~glupa, niti mozes biti!!
Kad_LupimLupim:
Problem je kad je IQ visok, svaka stituacija, svaki problem, svaki dogadjaj se analizira i stalno razmisljate i razmisljate i razmisljate... i tako dok se ne userete od razmisljanja :lol:
eto sta se desava kad ljudi ne citaju moje postove :p koliko god bilo tesko da se poveruje, ja nekad zaista i kazem neso Pametno SHOCK znam da je shock-antno ... ali je istina da mi se i to nekad omakne ... (8 vidis za tako nesto nije odgovoran visko IQ, vec visok SQ ... sad ... ja sam vec bar 2x pricala sta je IQ, sta SQ, sta EQ ... i mrzi me da ponovo ponavljam ((8

22.gif

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
 

Back
Top