Srpski parlament

d1

Domaćin
Banovan
Poruka
4.406
1. Biraci glasaju za liste -> mandati pripadaju poslanicima
2. stvarna sloboda glasanja poslanika NE postoji... sve je kako stranka kaze... zar nije bolje da mi glasamo, a onda svaka stranka postavi jednog coveka koji raspolaze sa odredjenim brojem mandata, pa nek se preglasavaju (usteda u budzetu jer umesto 250 dnevnica placamo 5-6 i u prostoru jer mogu da drze skupstinu u prostorijama kucnog saveta :P )
....

da li ste pre za sadasnji sistem izbora narodnih poslanika, ili da svaka opstina ima po jednog poslanika koji bi se birao na ime i prezime
 
Smatram da bi trebalo uvesti kombinovani sistem: polovina poslanika bi se birala glasanjem za liste na nivou cele Srbije, dok bi drugu polovinu birali glasajuci za pojedince na nivou izbornih okruga. Time bi se mogao resiti i problem nacionalnih manjina koje imaju svoje stranke, a da iste ne mogu preci cenzus na republickom nivou. takodje sam uveren da je 250 prevelik broj, da bi 150 ili cak 100 bio vise odgovarajuci, sa obzirom na velicinu nase zemlje i prisutnost na sednicama.
 
Ja sam za pricip motke. Govnave, po mogućstvu. Pa udri ! A onda, kad se sazove naredni saziv, po potrebi opet ! I sve tako dok neki tamo poslanik u n-tom sazivu ne shvati da mu je posao:

Da pročita predlog zakona, da prouči slične zakone, da sagleda našu realnost. Da pročita podnesene amandmane na predlog zakona, da predloži svoje. Zatim da dođe na sednicu skupštine, da sluša šta ko priča, da obrazloži svoj amandman (ako ga ima) i da po svojoj savesti i mišljenu glasa za ili protiv zakona, i za ili protiv amandmana drugih poslanika.
I da onda naravno dobije i platu i dnevnicu. A za ove sadašnje, kako rekoh na početku, samo motka !
 
Milojko Vasic:
Ja sam za pricip motke. Govnave, po mogućstvu. Pa udri ! A onda, kad se sazove naredni saziv, po potrebi opet ! I sve tako dok neki tamo poslanik u n-tom sazivu ne shvati da mu je posao:

Da pročita predlog zakona, da prouči slične zakone, da sagleda našu realnost. Da pročita podnesene amandmane na predlog zakona, da predloži svoje. Zatim da dođe na sednicu skupštine, da sluša šta ko priča, da obrazloži svoj amandman (ako ga ima) i da po svojoj savesti i mišljenu glasa za ili protiv zakona, i za ili protiv amandmana drugih poslanika.
I da onda naravno dobije i platu i dnevnicu. A za ove sadašnje, kako rekoh na početku, samo motka !

Oj Milojko, svaka ti cast, s ovim se slazem 100% uz dodatak da motka bude umocena u prigodne supstance... hteo bih da budem dobrovoljac vaspitnih mera poslanika, mislim da bih bas lepo vaspitavao poslanike!
 

Back
Top