musko-zensko prijateljstvo??

raingirl_

Početnik
Poruka
6
Ovde je rech o bliskom prijateljstvu,naravno da mozete da budete samo drugovi sa osobom suprotnog pola ako ne provodite neshto posebno vremena zajedno.Ali shta se deshava kada se vidjate svaki dan po nekoliko sati,oboje prihvatljivo izgledate,da li je stvarno moguce da se to odrzi,da se ne desi nishta u nekom trenutku?Mislim da nije...ako nishta drugo,postoje misli o potencijalnoj vezi kod jedne od osoba,a to nije daleko od samog dela.
Postavlja se pitanje koja je to granica koja mora da se predje do stvarnog mushko zenskog prijateljstva bez i trunke razmishljanja o nechemu vishe?
Zanimaju me iskustva u vezi ovoga...
 
koja je granica koja treba da se predje ?
pa ne postoje nikakve granice,ali ako ste oboje slobodni i nemate nekog ko bi zadovoljio vashu normalnu ljudsku potrebu za fizichkom bliskoshcu, teshko da to prijateljstvo kao takvo mozhe da opstane,
zashto jednostavno ne pustiti stvari da idu svojim tokom i suzdrzhavati se ?
meni je zhao shto ja jesam to radila svojevremeno, pa se na kraju nash odnos rasprshio u pramparchad... i evo tek sad posle 4 godine mozhemo kao da razgovaramo normalno ponovo...
kazhe na jednom mestu, a meni je zhao shto to nisam shvatila ranije : " kad god u zhivotu osetite neshto zanimljivo, neshto shto vam se dopada, ne razmishljajte glavom, recite mu jednostavno DA, i obavezno izbacite brigu o onom POSLE. Bice shta bude. sve se to jednom lepo slozhi kao kockice mozaika..."
 
Ja mislim da je M-Z prjateljstvo moguce,ako je jedno od to dvoje rugoba :lol: ili oboje.
Zezam se.Ja ima 2-3 drugarice sa kojima se znam jako dugo,sa jednom gotovo ceo zivot.Sa te 2-3 mozda 4 nisam imao nikad nista.Uglavnom su mi se jadale ili hvalile i ja sam kao slusao sta one pricaju i davao neke yebene savete posle kojih pitam da li imaju nesto za klopu :lol: I tu su narvno fore za svakog decka,a posebno novog "koji ti je ovo bilmez...po redu" :lol: i naravno kontra odgovor "a ona tvoja guska..." To je bas onako prijateljsko-zayebantski odnos i medjusobno znamo dosta jedno o drugom,tako da je moguce prijateljstvo.
 
PLESsitnihDEMONA:
Ja mislim da je M-Z prjateljstvo moguce,ako je jedno od to dvoje rugoba :lol: ili oboje.
Zezam se.Ja ima 2-3 drugarice sa kojima se znam jako dugo,sa jednom gotovo ceo zivot.Sa te 2-3 mozda 4 nisam imao nikad nista.Uglavnom su mi se jadale ili hvalile i ja sam kao slusao sta one pricaju i davao neke yebene savete posle kojih pitam da li imaju nesto za klopu :lol: I tu su narvno fore za svakog decka,a posebno novog "koji ti je ovo bilmez...po redu" :lol: i naravno kontra odgovor "a ona tvoja guska..." To je bas onako prijateljsko-zayebantski odnos i medjusobno znamo dosta jedno o drugom,tako da je moguce prijateljstvo.

nikad mi nece biti jasno zashto ljudi poistovecuju pojmove poznanik, drugar i blizak intiman prijatelj ? :roll:
 
raindog:
PLESsitnihDEMONA:
Ja mislim da je M-Z prjateljstvo moguce,ako je jedno od to dvoje rugoba :lol: ili oboje.
Zezam se.Ja ima 2-3 drugarice sa kojima se znam jako dugo,sa jednom gotovo ceo zivot.Sa te 2-3 mozda 4 nisam imao nikad nista.Uglavnom su mi se jadale ili hvalile i ja sam kao slusao sta one pricaju i davao neke yebene savete posle kojih pitam da li imaju nesto za klopu :lol: I tu su narvno fore za svakog decka,a posebno novog "koji ti je ovo bilmez...po redu" :lol: i naravno kontra odgovor "a ona tvoja guska..." To je bas onako prijateljsko-zayebantski odnos i medjusobno znamo dosta jedno o drugom,tako da je moguce prijateljstvo.

nikad mi nece biti jasno zashto ljudi poistovecuju pojmove poznanik, drugar i blizak intiman prijatelj ? :roll:
Ako bi mogao da mi objasnis?Ne znam zasto si mene citirao za takvo pitanje? Nisam bas siguram sta hoces da mi kazes,a ni sta da ti odgovorim.
 
Moguce je prijateljstvo, ali pretpostavljam da je prvo potrebno da prodje odredjena faza. U toku takvog odnosa se, ipak pojavljauju odredjena osecanja(barem kod jedne osobe), ali je poenta da li takva osecanja mogu da se prevazidju ili da li neko uopste zeli da prevazidje takva osecanja. Iz iskustva, govorim(pisem) da se u takvom slucaju(nastanku "nekog" prijateljstva), situacija zavrsava sa totalnim prekidom odnosa, nastankom iskrenog prijateljstva ili nastankom ljubavi sa neizvesnim krajem. U svakom slucaju, iskren razgovor moze pomoci, i doprineti prekidu svakog zaludjivanja, mastanja i daljih nesporazuma i bla, bla, bla, bla...
 
e da, ja sam 'kanda malo' smetnula s uma da vec dve godine zhivim (odnosno delim zhivotni prostor) sa prijateljem :lol: a da nikad nikom nishta nije palo na pamet :lol: , tako da sve je moguce :!: a nema veze sa fizichkom privlachnoscu, jednostavno je obostrani stav u pitanju , to kad je sasvim jasno onda nema nikakvih prepreka prijateljstvu :D
 
PLESsitnihDEMONA:
raindog:
PLESsitnihDEMONA:
Ja mislim da je M-Z prjateljstvo moguce,ako je jedno od to dvoje rugoba :lol: ili oboje.
Zezam se.Ja ima 2-3 drugarice sa kojima se znam jako dugo,sa jednom gotovo ceo zivot.Sa te 2-3 mozda 4 nisam imao nikad nista.Uglavnom su mi se jadale ili hvalile i ja sam kao slusao sta one pricaju i davao neke yebene savete posle kojih pitam da li imaju nesto za klopu :lol: I tu su narvno fore za svakog decka,a posebno novog "koji ti je ovo bilmez...po redu" :lol: i naravno kontra odgovor "a ona tvoja guska..." To je bas onako prijateljsko-zayebantski odnos i medjusobno znamo dosta jedno o drugom,tako da je moguce prijateljstvo.

nikad mi nece biti jasno zashto ljudi poistovecuju pojmove poznanik, drugar i blizak intiman prijatelj ? :roll:
Ako bi mogao da mi objasnis?Ne znam zasto si mene citirao za takvo pitanje? Nisam bas siguram sta hoces da mi kazes,a ni sta da ti odgovorim.

htedoh reci da imam i ja drugare koje znam sto godina i sa kojima mogu da se zezam, palamudim o debilanama i razmenjujem razno razne priche intimne ili ne , ali ih ne zovem prijateljima . jasnije sad ?
 
meni iskustvo govori da je moguce...skoro moguce.eto,imala sam dugo godina super druga,boljeg od svih mogucih drugarica,onakvog kome bez blama mozes sve da ispricas.bas smo se druzili i ignorisali to sto su njegove devojke na mene bile ljubomorne i sto je moj decko mislio za njega da je p. i nervirao ga najstrashnije!nije tu bilo nikakve fizicke privlacnosti,bar s moje strane.eto,desavalo se par puta da prespavamo u istom krevetu i niko tu da pomisli na sex.e,ondak se on zaljubio strashno u jednu devojku i ona mu isprala mozak i vise nije "smeo" da ima drugarice...tako smo polako izgubili kontakt.posle sam cula od zajednickog druga da je on zapravo sve vreme bio zaljubljen u mene samo je imao utisak da nema nikakvih shansi pa me nije muvao,ali ne verujem ja nesto u to.sad mi je jako krivo sto sam ga izgubila,jer ni sa jednim deckom u zivotu nisam uspela da ostvarim tako dobru komunikaciju! :cry:
 
raingirl_:
Ali shta se deshava kada se vidjate svaki dan po nekoliko sati,oboje prihvatljivo izgledate,da li je stvarno moguce da se to odrzi,da se ne desi nishta u nekom trenutku?Mislim da nije...ako nishta drugo,postoje misli o potencijalnoj vezi kod jedne od osoba,a to nije daleko od samog dela.
Postavlja se pitanje koja je to granica koja mora da se predje do stvarnog mushko zenskog prijateljstva bez i trunke razmishljanja o nechemu vishe?
Zanimaju me iskustva u vezi ovoga...
Hm…. To ne preraste u nesto vise samo ako su te osobe potpuno neprivlacne jedna drugoj. U suprotnom – nema sanse da ne bude bar nesto.
Nema PRAVOG musko-zenskog prijateljstva.
 
Ja imam teoriju da se ljudi traze po privlacnosti.Znas,prijatelji,strasni razmenjivaci emocija,tajni ,utisaka, su uvek barem malo upetljani i u medjuspolnu emociju .Medjutim,bar po mom iskustvu,ta prijateljstva opstaju na racun vrlo cvrstog,nepisanog i neizgovorenog ugovora o prijateljstvu.Kaze ti sesto culo da je to bolja investicija.I opstaju.Lojalna,zanimljiva i jaka.
Sad sam se raznezila. :oops:
 
Snezna_kraljica:
Hm…. To ne preraste u nesto vise samo ako su te osobe potpuno neprivlacne jedna drugoj. U suprotnom – nema sanse da ne bude bar nesto.
Nema PRAVOG musko-zenskog prijateljstva.

Kao sto nema pravog muskog-muskog i zenskog-zenskog prijateljstva.. svi smo mi ****** i lezbejke, da da, culi ste me dobro.. :lol:

Salu na stranu.. i ja sam u to verovao dok nisam upoznao jednu devojku koju sam zavoleo iskreno kao pravi drugar.. :roll:
 
Snezna_kraljica:
Steffan:
Salu na stranu.. i ja sam u to verovao dok nisam upoznao jednu devojku koju sam zavoleo iskreno kao pravi drugar.. :roll:
Da, ali sa njom se ne vidjas svaki dan po nekoliko sati.
Ipak, u pravu si - moguce je! Time ne zelim da kazem da je neko od nas (vas?) grob! :P

Ne znam za tog tvog drugara, ali ona moja drugarica je bas seksi.. :lol: mislim na neki umiljat, simpatican nacin... :roll: na izvesan nacin dozivljavam je vise kao svoju sestru.. i ovaj, seks mi je na poslednjem mestu u glavi kada sam sa njom.. :oops:
 
Iskustvo iz mog braka:

"Dvoje prijatelja su dugo vremena ziveli vencano.Onda su jednog dana kada su shvatili da ne vole jedno drugo,popili tablete,legli u krevet i drzeci se za ruke,umrli."

Samo sto Ja nisam umro,nego sa Njom ziveo,bio vencan,a svo vreme je drugacije osecanje,osecanje prijateljstva vladalo.

Ja razumem ovakvo osecanje,i prosao sam ga,a onda se pitam gde je ono sto me moze odvesti do mnogo tezeg sklopa emocija,sta je to sto Mene dovesti do Ljubavi?
 
PLESsitnihDEMONA:
Ja mislim da je M-Z prjateljstvo moguce,ako je jedno od to dvoje rugoba :lol: ili oboje.
Zezam se.Ja ima 2-3 drugarice sa kojima se znam jako dugo,sa jednom gotovo ceo zivot.Sa te 2-3 mozda 4 nisam imao nikad nista.Uglavnom su mi se jadale ili hvalile i ja sam kao slusao sta one pricaju i davao neke yebene savete posle kojih pitam da li imaju nesto za klopu :lol: I tu su narvno fore za svakog decka,a posebno novog "koji ti je ovo bilmez...po redu" :lol: i naravno kontra odgovor "a ona tvoja guska..." To je bas onako prijateljsko-zayebantski odnos i medjusobno znamo dosta jedno o drugom,tako da je moguce prijateljstvo.
tacno....bar mislim da je tacno...ja imam jednu jedinu zensku osobu za koju mogu da kaqzem da mi je prijatelj...sve ostale su bolje ili losije poznanice koje su se druzile i druze se sa mnom iz nekih drugih razloga...da dodju do nekog mog druga...da mi nabace neku drugaricu...da "udju" u drustvo...da imaju sa nekim da izadju kad ih ispale drugarice...da imaju s kim da se napiju a da se to ne sazna...da me muvaju preko te fore da prijateljstvo preraste u ljubav...da mi se vrzmaju po stanu kad god hoce.....
 
Snezna_kraljica:
AllPacino:
...da imaju sa nekim da izadju kad ih ispale drugarice...da imaju s kim da se napiju a da se to ne sazna........
:lol: :lol: A sta ako to pijanstvo preraste u nesto? Mislim, ako, onako pijani, skapirate da tu ima neceg :P

ma, najbolje da ce da kad su pijani shvate sushtinu univerzuma... tada mozda uspeju da zavezu sebi pertlu... ako budu imali srece :roll: :wink:
 
Steffan:
Snezna_kraljica:
Hm…. To ne preraste u nesto vise samo ako su te osobe potpuno neprivlacne jedna drugoj. U suprotnom – nema sanse da ne bude bar nesto.
Nema PRAVOG musko-zenskog prijateljstva.

Kao sto nema pravog muskog-muskog i zenskog-zenskog prijateljstva.. svi smo mi ****** i lezbejke, da da, culi ste me dobro.. :lol:
Potpuno si u pravu, imam ja jednog druga koji se non stop sali u vezi homo fazona, tacno vidim na licu sa kakvim uzivanjem prica o tome. A kao sali se, nista mu ne verujem, nikada mu ne okrecem ledja!
 

Back
Top