OTICANJE USNE...ALERGIJA NA ?????

anajit

Početnik
Poruka
23
Prije dva mjeseca mi je prvi put otekla usna.Osjetila sam da me nesto zabridjelo i za deset sekundi gornja usna mi je bila duplo veca(izgledalo je isto kao kada se stave "silikoni").Isla sam doktoru i on mi je propisao ............................. i Ca sumece tablete.To mi nije pomoglo jer je i dalje bilo isto.Uputili su me u drugu bolnicu,gdje mi je doktorica rekla da nekoliko dana drzim dijetu(da jedem samo kuvanu hranu )i da pijem tablete ....................Opet nije bilo rezultata.Nije mi naticala samo gornja usna vec jedan,pa drugi rub donje,pa opet gornja,a nekoliko puta mi je natekao i jezik(i to sve za desetak sekundi).Kada odmah popijem Ca, poslije sat-dva otok nestane.I tako vec dva mjeseca svako 2-3 dana.Kazu da je to alergija na neku hranu,ali nisu utvrdili sta je u pitanju.Otok mi se javljao poslije mesa,cokolade,przenica,graska.Moram napomenuti da je moj otac alergican na breskvu,a ja od sokova vec dvije godine pijem samo breskvu.Posto niko od doktora nije vidio kako otok izgleda,rekli su mi da sljedeci put kad usna otekne odmah dodjem,kako bi vidjeli i uradili neke testove.Znaci,problem imam samo na usnama i jeziku.Nisam imala nikakve osipe po tijelu,svrab,otvorene rane i sl.Molim vas da mi odgovorite sta vi mislite o ovome i sta bi trebala uraditi.Idem u skolu i jako mi je nezgodno jer mi usna otice u svako doba.Hvala vam unaprijed!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Prvo i osnovno potrebno je uraditi kozne alergoloske testove ali 2 nedelje pre tih testova ne smete uzimati nista od lekova koji deluju na alergiju, tzv antihistaminika.
A druga stvar je da stvarno kad vam otekne usna da se odmah javite lekaru.
 
Jutros sam išla na alergotest.Od 17 alergena(histamin,FR,dermatophagoides pt,kućna prašina,polen trava,polen drveća,polen korova,bakterije,gljivice-buđ,perje,posteljina,duvan,životiljska dlaka,kuvano jaje,mješavina mesa,mlijeko,pšenično brašno)na koje su me testirali ispostavilo se ovako:(proba)histamin +++,dermatophagoides pt. +,polen trava ++,polen korova +.Sve ostalo je negativno.Doktorica mi je rekla da sam sklona alergijama,da i dalje pijem Pressing i Ca i da za svaki slucaj testiram stolicu na parazite.Ja nisam sigurna da su ovi rezultati pokazali pravi uzrok alergije.Sta vi mislite o tome,o polenu trave i korova u ovo doba?
 
anajit:
Jutros sam išla na alergotest.Od 17 alergena(histamin,FR,dermatophagoides pt,kućna prašina,polen trava,polen drveća,polen korova,bakterije,gljivice-buđ,perje,posteljina,duvan,životiljska dlaka,kuvano jaje,mješavina mesa,mlijeko,pšenično brašno)na koje su me testirali ispostavilo se ovako:(proba)histamin +++,dermatophagoides pt. +,polen trava ++,polen korova +.Sve ostalo je negativno.Doktorica mi je rekla da sam sklona alergijama,da i dalje pijem Pressing i Ca i da za svaki slucaj testiram stolicu na parazite.Ja nisam sigurna da su ovi rezultati pokazali pravi uzrok alergije.Sta vi mislite o tome,o polenu trave i korova u ovo doba?

ne mora uospte da se radi o polenu trave i korova (u ovo doba) ali ako ste skloni alergijama onda postoji sigurno i jos ponesto na sta ste alergicni (ukljucujuci tu i hranu i konzervanse, preparate za negu koze, kozmetiku, sapun, prasak itd) - a ne moze se izvrsiti ispitivanje bas na sve. Dakle, ustanovilo se da jeste atopicne konstitucije (skloni alergiji), da li pijete neke lekove u poslednje vreme?
 
Ne pijem nista osim onoga sto su doktori propisali(................... i Ca),a prije alergije nisam nista od lijekova koristila. I jos nesto.Tek sam prije dva dana shvatila da mi se u sobi nalazi suseno cvijece i izbacila sam ga iz sobe.U sobi mi je vec 3-4 mjeseca i sasvim se osusilo,ali hocu da vas pitam da li bi to mogao biti uzrok alergije.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jao i ja imam slican problem...meni natekne jezik...i ponekad me cak i boli....bila sam kod doktora i rekla mi je, da je to verovatno alergija..i nije mi dala nikakve lekove... :evil: :shock: :roll:
Jezik mi natekne par puta u toku dana...i tako za par dana nestane i opet..pratim sta jedem i sta bi mogao, da bude razlog... :confused: nemem pojma... :cry:
Tesko je ustanoviti...nekda mi jezik natekne i kad nista ne jedem, preko noci...
Inace strasno volim zacinjenu hranu i kiselo...sad izbegavam, da jedem kiselo i zacinjeno, a uz to jos pijem vitamine i malo je bolje...a inace imam problem sa tim vec 2-3 godine...

Moram podhitno, da menjam doktora, ova je ocigledno nesposobna.. :evil: :cry:
 
Imam identičan problem (oticanje usana i plikovi po telu, kao ujedi komarca). Prođe kada popijem ........... i ciklično se javlja svaka 3-4 dana.
Alergo-test je čisto teoretisanje. Ako još nekoga ovo muči, svaki savet dobrodošao :bye:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Imam identičan problem (oticanje usana i plikovi po telu, kao ujedi komarca). Prođe kada popijem ........... i ciklično se javlja svaka 3-4 dana.
Alergo-test je čisto teoretisanje. Ako još nekoga ovo muči, svaki savet dobrodošao :bye:

...pa....hmmm...dr....umeš li i da lečiš ili samo da brišeš?.....ili voliš žene senzualnih usana? ;)...."davaj" neki savet :(
 
ne da branim nekoga, ali je svako sebi svoj doktor,na sta si alergicna najbolje ti mozes da nades,odnosno da eliminises jedan po jedan svaki uzrocnik,kao prvo jastuk,jel perjani,posle jedes dvopek i pijes vodu,kad ti se organizam ocisti,probaj jedan po jedan svaku hranu dok ti se ne pojavi alergija.
 
Poslednja izmena od moderatora:
dr:
Pacijenti se ne lece na forumu nego u ordinacijama, a ne znam sta bih trebala da zakljucim na osnovu tvojih par recenica.
Imamo odlicne alergologe, terapije postoje, samo je potrebno za pocetak detaljno ispitati pacijenta.

Lepo zvuči. Ordinacije ništa nisu pomogle, ni "državne", ni privatne. Novčanik mi je sve tanji od odličnih alergologa, a na forumu brišete uspešna lečenja. Šatro, izgubićete zaradu ili brinete o našem laičkom lečenju, umrećemo, ako se lečimo sami, pa će vas mučiti lekarska etika?

....znam da ćete izbrisati :dontunderstand:
 
Lepo zvuči. Ordinacije ništa nisu pomogle, ni "državne", ni privatne. Novčanik mi je sve tanji od odličnih alergologa, a na forumu brišete uspešna lečenja. Šatro, izgubićete zaradu ili brinete o našem laičkom lečenju, umrećemo, ako se lečimo sami, pa će vas mučiti lekarska etika?

....znam da ćete izbrisati :dontunderstand:

Mozda da probate sa psihijatrijskom ordinacijom, u tom slucaju??:think:
 
Imam identičan problem (oticanje usana i plikovi po telu, kao ujedi komarca). Prođe kada popijem ........... i ciklično se javlja svaka 3-4 dana.
Alergo-test je čisto teoretisanje. Ako još nekoga ovo muči, svaki savet dobrodošao :bye:

Imam identichan problem !
Ti plikovi mi se vec duze vreme javljaju, a oticanje usne je pocelo pre par meseci,ali ne tako ucestalo ko sad.
Iskreno, ne zanima me sta si pila od lekova, vec me zanima da li znas uzrok zbog cega se tako nesto javlja ?
 
Nekom koja s ebavi psihosomatikom - Psihijatrija na KBC D. Misovic s eodlicno time bavi i poseduju Centar za lecenje psihosomatskih bolesti...Sigurno cete preko novina ili gugla naci i neke privatne ordinacije (reklamiranje privatne prakse je ovde zabranjeno)

vizija bez misije.....;)pa, da vidiš.....sasvim sam uravnotežena, sa urednim psihosomatičkim nalazima, a te brzoplete dijagnoze tvoje percepcije :dash: uz to....struka mi je....ma.....pogrešna osoba za.....sve.....:thumbdown:
 
Imam identichan problem !
Ti plikovi mi se vec duze vreme javljaju, a oticanje usne je pocelo pre par meseci,ali ne tako ucestalo ko sad.
Iskreno, ne zanima me sta si pila od lekova, vec me zanima da li znas uzrok zbog cega se tako nesto javlja ?

uradila sam desetak alergo-testova, na Kliničkom Centru, VMA, privatno (ako napišem naziv, izbrisaće, to samo ove rade)....dali su dijametralno različite rezultate :dontunderstand::dash:
 
Izvini, zivo me zanima jesi li resila da sve svoje frustracije istreses ovde na nama?
Jer nista drugo ne izbija iz tvojih postova nego ...frustracija!

Zao mi je sto imas probleme ali na ovom forumu nisi iznela nijedan o sebi vazan podatak, bilo sta o sebi sto bi nam pomoglo da ti damo neki savet, mozda ipak nisi uradila sve sto je vezano za dijagnostiku, mozda nisi dobila najsavremeniju terapiju, mozda nisi dovoljno dugo uzimala terapiju...mi to ne znamo.
Znamo samo da ti necemo dozvoliti,ni tebi ni drugima da razmenjujete izmedju sebe savete o lekovima jer za to niste kompetentni.
 
Poslednja izmena:
vizija bez misije.....;)pa, da vidiš.....sasvim sam uravnotežena, sa urednim psihosomatičkim nalazima, a te brzoplete dijagnoze tvoje percepcije :dash: uz to....struka mi je....ma.....pogrešna osoba za.....sve.....:thumbdown:

(A prosto-prosirena ili slozena recenica koja ima nekog smisla je problem, zato sto...?)
Da, ja nisam u spasilackoj misiji, ali sam ti dala odgovor na zahtev koji si postavila (preporuka dobre psihijatrijkske prakse). Milo mi je ako ti ista nije potrebna i ako je tvoj psihosomatski nalaz uredan (sto ne moze biti, ili psiho ili somatski nije uredan obzirom na tvoju klinicku sliku koju opisujes). Ne razumem samo zasto si trazila preporuku? Ili je to prosto iz tebe isijavala vrcava ironija koju ja nisam dokucila (sa svojom vizijom da ako organski uzrok oticanja ne moze d abud epronadjen mozda ne bi bilo lose ustanoviti d ali dolazi do nekih somatizacija). U pravu si ti - pogresna osoba.
 

Back
Top