Samsung treperi

mexxx

Zainteresovan član
Poruka
132
Kada nesto crkava onda bas crkava i povlaci sve ostalo za sobom. Imam Samsung Sync Master 753s monitor skoro 2 godine.
Medjutim pocela mi je slika da igra,treperi.Probao sam i onu opciju Degauss ali opet isto .Da li je u pitanju neki veliki kvar i da li mogu nesto da uradim a da ga ne nosim na servis jer mu je istekla garancija?
 
mexxx:
Kada nesto crkava onda bas crkava i povlaci sve ostalo za sobom. Imam Samsung Sync Master 753s monitor skoro 2 godine.
Medjutim pocela mi je slika da igra,treperi.Probao sam i onu opciju Degauss ali opet isto .Da li je u pitanju neki veliki kvar i da li mogu nesto da uradim a da ga ne nosim na servis jer mu je istekla garancija?
Da ti se nije smanjio refresh rejt proveri
 
ukoliko imas zvucnike u blizini monitora i to jos ako nisu magnetno oklopnjeni (verovatno neka socijala) sklanjajih odatle sto pre....

refresh rate namestas desni klik na desktop (nadam se da znas sta je to) properties udjes u opcije setings pa zatim kartica advanced pa zatim kartica (****** to se kaze tabulator ili tako nesto slicno) monitor pa otkacis opciju HIDE MODES....i izabres maximalni refresh rate koji tvoj monitor moze da ponese...ako i to ne pomogne KUPI NOV!!!!A STA DRUGO
 
POP Mare:
mexxx:
Kada nesto crkava onda bas crkava i povlaci sve ostalo za sobom. Imam Samsung Sync Master 753s monitor skoro 2 godine.
Medjutim pocela mi je slika da igra,treperi.Probao sam i onu opciju Degauss ali opet isto .Da li je u pitanju neki veliki kvar i da li mogu nesto da uradim a da ga ne nosim na servis jer mu je istekla garancija?
Da ti se nije smanjio refresh rejt proveri
Kliknes desnim na desktop-properties-settings-advanced-monitor pa tu imas ... namesti sto veci
 
E setio sam se necega... Da ti kojim slucajem nije mobilni pored monitora ako jeste skloni ga odatle pod hitno jer on prouzrokuje treperenje ako dobija signal.Pogotovo se javlja kod manje kvalitetnih monitora
 
Opšte je poznata činjenica da su 750s i 753s ubedljivo najlošiji monitori ikada izašli iz Samsungovih pogona.
Ako si ga koristio 2 godine možeš se slobodno smatrati srećnijim od mnogih koji su ga koristili mnoooogo kraće.
I tako srećan zafrljači taj bedan izgovor za monitor u kontejner i kreni u lagani obilazak radnji i potragu za nečim što ti neće s*ebavati vid i u narednih par godina.
Nemoj da ti padaju napamet tako egzotične stvari kao što je popravka dotičnog monitora jer je u praksi to veoma neisplativa rabota i na kraće a kamoli na neke duže staze.
Pregledaj malo prethodne stranice ovog foruma i naći ćeš dovoljno saveta da znaš otprilike koje modele da izbegavaš,na šta da obratiš pažnju prilikom kupovine i sl.
Pozdrav
 
Neki slican problem sa monitorom resio sam mom komsiji. Problem je bio losa uticnica i neposjedovanje odgovarajuceg produznog kabla.
Treba koristiti iskljucivo produzni kabal, kakav se kupuje za racunar u prodavnici racunara.
 
Evo da resimo stvar!
Rekonstruisacemo situaciju prema postojecim podacima:
Poznato je da su 753 monitori bili najjeftiniji sto automatski povlaci ugradnju jeftinih delova a samim tim i losih. Medju tim delovima je i sklop naponske jedinice koji nemoze da apsorbuje trenutna kolebanja u naponu a pogotovo ne nas ocajno niski (zimski napon).
Dakle sta je problem?
Sa monitorom je sve u redu zapravo radi kao sto je radio i do sada samo sto sada pokazuje svoje mane i nedostatke jer se ovih hladnih zimskih dana mnogo ljudi greje na struju a EPS (pozdrav za isti) to nemoze da isprati.

Pozdrav i nemoj da brines iste probleme ima jos dosta ljudi sa tim monitorom koji jos imaju i tu nesrecu da zvanu slab napon.
 

Back
Top