Љубитељи ватреног оружја

У оквиру ове теме се може дискутовати о оружју,његовим карактеристикама,лепоти израде,ценама,као и свим стварима везаним за његову употребу (у спортске,ловачке или неке друге дозвољене сврхе)
А у војне сврхе јел сме????
 
Ja sam ljubitelj nemackog oruzja (kao i nemacke tehnike uopste), sto ne znaci da ne volim i ostalo oruzje

Za pocetak, legendarna H&K MP5

_VWjoD7_DwMag1TSSx_t6iEr1hgSGKq5wOocmTlZTHf_ghrCmg8YqpTgeyOQxAl2h9nt90_sJRAsLGG3qKR6Ter2wf4ofTkfxmf7pFBukioqfI9f4YWJAIO-rFGwCb3Hqau_t_0wXQb1RATawcVSP3A
 
Ja sam ljubitelj nemackog oruzja (kao i nemacke tehnike uopste), sto ne znaci da ne volim i ostalo oruzje

Za pocetak, legendarna H&K MP5

_VWjoD7_DwMag1TSSx_t6iEr1hgSGKq5wOocmTlZTHf_ghrCmg8YqpTgeyOQxAl2h9nt90_sJRAsLGG3qKR6Ter2wf4ofTkfxmf7pFBukioqfI9f4YWJAIO-rFGwCb3Hqau_t_0wXQb1RATawcVSP3A

Прошле године смо преко факултета имали организовану обуку у Застава оружју и сви они људи који су нам држали обуку о оружју су нагласили да је немачко оружје најбоље,тако да се и ја прикључујем твом ставу
 
Прошле године смо преко факултета имали организовану обуку у Застава оружју и сви они људи који су нам држали обуку о оружју су нагласили да је немачко оружје најбоље,тако да се и ја прикључујем твом ставу

Blago vama, sta bih ja dao da imam priliku da isprobavam razne njihove stvarcice. Evo jos necega o cemu sanjam:

puska-steyr_aug_a1.jpg


556-SWAT-hero-detail.jpg


Ovo doduse nije nemacko oruzje, ali potice sa nemackog govornog podrucja, tako da nema sumnje u kvalitet.
 
Blago vama, sta bih ja dao da imam priliku da isprobavam razne njihove stvarcice. Evo jos necega o cemu sanjam:

puska-steyr_aug_a1.jpg


556-SWAT-hero-detail.jpg


Ovo doduse nije nemacko oruzje, ali potice sa nemackog govornog podrucja, tako da nema sumnje u kvalitet.

Нисмо ни ми нешто испробавали.Пуцали смо из ЦЗ99 (мада су неки и из ЦЗ75 јер нису успели да контролишу трзај на ЦЗ99 што мени никако није јасно) јер да би добио дозволу за оружје мораш да имаш потврду да си прошао обуку за коришћење


nora_b52.jpg


Ova stvar mi je jako zanimljiva. Interesuje me dejstvo i efekti ove haubice, pa ako neko zna ili je imao prilike da vidi, pozivam ga da podeli svoje utiske sa nama.

Ово ти је хаубица типа Нора ако не грешим.Производи је српска фирма.Домет је негде око 45км
 
Ово ти је хаубица типа Нора ако не грешим.Производи је српска фирма.Домет је негде око 45км

Da, to je Nora B52. Unapredjenje u odnosu na staru Noru je u tome sto je potpuno automatizovana tako da njome moze da upravlja jedan covek preko kompjutera u kabini kamiona, sto je po meni fantasticno. Negde sam procitao da je VS ne poseduje, da se proizvodi samo za izvoz i da je vec prodata Mijanmaru. Ne znam zasto je to tako, mislim da je ovo sjajna stvar. E sad, interesuje me kakvi su njeni efekti, koliki je precnik dejstva itd.
 
Da, to je Nora B52. Unapredjenje u odnosu na staru Noru je u tome sto je potpuno automatizovana tako da njome moze da upravlja jedan covek preko kompjutera u kabini kamiona, sto je po meni fantasticno. Negde sam procitao da je VS ne poseduje, da se proizvodi samo za izvoz i da je vec prodata Mijanmaru. Ne znam zasto je to tako, mislim da je ovo sjajna stvar. E sad, interesuje me kakvi su njeni efekti, koliki je precnik dejstva itd.

Има је ВС у свом власништу,бар тако кажу у емисији ''Дозволите...''Производи је Југоимпорт ако не грешим.Знам само да јој је домет око 45 километара.Не знам остале појединости
 
Cuveni nemacki Walther iz WW2

pistolj-walther_p38_p1_p1_post-war.jpg



Smajser MP40

automat-mp_40_1.jpg



Prle i Tihi su ih redovno furali


Валтер је био ствар престижа међу америчким војницима.Просто су се отимали ко ће га понети кући као трофеј

A zaboravio si jedan od najboljih nemačkih automata:
images

Није то аутомат,већ митраљез МГ42 у народу познатији као ''Шарац''.Током рата четници су га из неког разлога звали и ''Зорка''
 

Back
Top