Љубитељи ватреног оружја

Veza. Po njegovoj prici, mi vezisti smo zbog onih motalica, RUP-ova i slicnih stvari trebali da nosimo skorpije a ne puske kao i ostali. Ja naivan, pa verovao.

Чуо сам да је њих требало да носи војна полиција.Ја сам исто добио везу,али нисам чуо за тако нешто
 
Blago vama, sta bih ja dao da imam priliku da isprobavam razne njihove stvarcice. Evo jos necega o cemu sanjam:

puska-steyr_aug_a1.jpg


556-SWAT-hero-detail.jpg


Ovo doduse nije nemacko oruzje, ali potice sa nemackog govornog podrucja, tako da nema sumnje u kvalitet.
Nisam nesto napaljen na AUG. Dosta je komplikovane izrade, pa je samim tim i skup i osetljiv na prljavstinu. Nije ga nesto puno zemalja uvelo u naoruzanje, tako da verujem da vojni autoriteti zemalja kada su se odlucivali za kupovinu oruzja su imali razloga zasto su ga zaobisli
 
Steta sto izgleda niko ne posecuje ovu temu. Sva sreca da postoji forum MyCity-Military, tamo ima sve sto mozes da zamislis.

Jos jedna odlicna stvar

112015_245682480_rucni_bacac_granata.png
E o toj "odlicnoj stvari" mogu da ti kazem i iz licnog iskustva. Plenili smo ih tokom rata u BiH i mislim da kao oruzje nije lose, ali vise je za diverzantske jedinice i specijalne jedinice i naravno za policiju, zato sto ima citavu paletu municije, pa izmedju ostalog i neletalne projektile, kao i gas.
I dosta je tesko oruzje, nezgrapno i niie bas prirucno za upotrebu.
 
Валтер је био ствар престижа међу америчким војницима.Просто су се отимали ко ће га понети кући као трофеј
Није то аутомат,већ митраљез МГ42 у народу познатији као ''Шарац''.Током рата четници су га из неког разлога звали и ''Зорка''
Nisu se americki vojnici otimali samo za Waltere, jos vise su se otimali za Parabelume-Lugere.
Luger je i danas kultni pistolj u Americi
 
Јеси ли видео верзију EZ9?Систем је исти,само је коришћен полимерски материјал,испод цеви је додата шина за монтирање светла,ласера...

Видио сам, али нисам имао прилике да се боље упознам с њим.
 
E o toj "odlicnoj stvari" mogu da ti kazem i iz licnog iskustva. Plenili smo ih tokom rata u BiH i mislim da kao oruzje nije lose, ali vise je za diverzantske jedinice i specijalne jedinice i naravno za policiju, zato sto ima citavu paletu municije, pa izmedju ostalog i neletalne projektile, kao i gas.
I dosta je tesko oruzje, nezgrapno i niie bas prirucno za upotrebu.

Drago mi je sto se konacno javio neko sa licnim iskustvima sa oruzjem, pa mozemo da saznamo iz prve ruke. Sto se tice AUG, i to je uglavnom oruzje specijalnih jedinica, valjda ih samo Austrijanci imaju u redovnoj vojsci.
Mislim da bi i postavljac teme kao i ja voleo da sazna jos stvari o oruzju od osobe kao sto si ti, tako da nastavi sa postovima.
 
Чуо сам да је њих требало да носи војна полиција.Ја сам исто добио везу,али нисам чуо за тако нешто

Ne znam kakva je situacija sada, ali ja sam sluzio 2009., maltene godinu dana pred profesionalizaciju, i mi smo tamo vise drzali metle nego puske, a pistolj ili skorpion su mogli da dobiju samo privilegovani ako preko veze srede neko mesto na kapiji ili tako nesto.
 
Nisu se americki vojnici otimali samo za Waltere, jos vise su se otimali za Parabelume-Lugere.
Luger je i danas kultni pistolj u Americi

Американци су се отимали за Валтер П 38 који су Немци добили као службени пиштољ 1942./1943. године.Наравно и Лугер је био на цени,али за коришћење Валтер П 38 је био далеко бољи.
 
Ne znam da li sam ih ja pomesao, ali sam ubedjen da sam ga redovno gledao u partizanskim filmovima, a i na ovom sajtu sa koga sam preuzeo sliku kazu da je ovaj model iz WW2 a ima i jedan posleratni model. Evo ga:

pistolj-walther_p38_p1_ww2.jpg


Mozda su ih pobrkali.
Onaj ciju si sliku postavio je bez ikakve dileme P1 posleratni model iloi bolje reci modifikovani P38. Nisu izvrsene neke velike modifikacije. Promenjena mu je udarna igla, opruga okidaca, skracena mu je cev za 10mm i rukohvat napravljen od duraluminijuma. Ima jos nekih sitnih izmena u oblicima poluga da bi bile jeftinije za proizvodnju. Inace sve izmene na mehanizmu su rezultat iskustva. Recimo stara udarna igla je diktirala velike proreze u kocnici koja je ujedno i dekoker, pa je cesto pucala. Opruga okidaca na starom Valteru je takodje slaba tacka pa su i nju promenili. To je povuklo promenu poluge koja vuce udarac, ali sve te promene nisu sustinski promenile inace vrlo dobro oruzje. Danasnje moderne pistoljdzije mu zameraju nacin drzanja okvira jer trazi angazovanje dve ruke da se promeni okvir.
Ali Valter je vojno oruzjer nije policisko i nije predvidjen da se sa njime oficir bori, za to ima daleko efikasnijih oruzja na raspolaganju, a nije predvidjen ni za takmicenje u prakticnom pucanju,
 
Американци су се отимали за Валтер П 38 који су Немци добили као службени пиштољ 1942./1943. године.Наравно и Лугер је био на цени,али за коришћење Валтер П 38 је био далеко бољи.
Slazem se s tobom da je za upotrebu Valter bolji od Lugera, ali luger je i u vreme WW2 a i danas kultno oruzje u Americi. U vreme kada su se americki vojnici posle rata vracali u Ameriku bila je stvar prestiza da se preko bare donese luger. A i dan danas u americi ima daleko vise klubova ljubitelja lugera nego valtera. I puno su skuplji kada ih kupujes.
 
Ne znam da li sam ih ja pomesao, ali sam ubedjen da sam ga redovno gledao u partizanskim filmovima, a i na ovom sajtu sa koga sam preuzeo sliku kazu da je ovaj model iz WW2 a ima i jedan posleratni model. Evo ga:

pistolj-walther_p38_p1_ww2.jpg


Mozda su ih pobrkali.
E ovaj Walter je P38, a onaj gore je P1 obrati malo paznju videce da ima razlike, a uostalom na gornjem pise P1 a na donjem P38. Ovaj donji je proizveden 1943 u Walterovim fabrikama.
To je jos dobra godina. Vec od polovine 1944 Walteri jako gube na kvalitetu, posledica ratne zurbe, nestasice kvalitetnih materijala i izrade delova po pojedinim fabrikama na okupiranim teritorijama.
 

Back
Top