nemam virus, al je spor!

macence

Početnik
Poruka
50
imam kaspersky i zone alarm. kompjuter nekad radi usporeno, ili se totalno ukoci i moram da sacekam neko vreme da bi se nesto otvorilo , bilo da sam na internetu ili ne. redovno radim update i skeniranje, ali nije nista pronadjeno. proveravala sam process, i skoro sve vreme je 100% eksploatisano, mada mislim da je to previse!!!! kako da resim problem? unapred hvala!
 
Pa moguce da ti je slaba graficka ili uopste, cela konfiguracija. Kasperski obicno i hoce da usporava mnogo kompjuter. Probaj sa AVG antivirusom, ne usporava, ali je podosta dobar. Takodje, umesto internet explorera koristi mozillu firefox mozes ga downloadovati na ovom linku: http://download.mozilla.org/?product=firefox&os=win&lang=en-US
(ako sam dobro postavio) koji je slican IE ali mnogo brzi i nema tih rupa bez veze i brze otvara strane.

Uradi ponekad i defragmentaciju, nece ti smetati.
 
Razlozi za usporen radi i zakivanje procesora mogu biti i temperatura kompa koju ces proveriti sa na primer asus probe, milion nepotrebnih registracija koje ces ukloniti sa Registry Mechanic 4 i Quemix Utilities 2004, defragmenatcija i jednostavno isprazni malo komp od nepotrebnih data i ininstaliraj programe koje ne koristis nedeljama.
 
Moje misljenje!!!!

Ako nemas!!

Ad-Aware Professional

Registry Mechanic

Spyware Doctor

RegSupreme

Spay bot

Otrci na www.majorgeeks.com i poskidaj te programe!JA SE SA NJIMA BRANIM(doduse uzalud,ali moj problem je drukcije naravi) I pobi gamad koja ti gusi racunar,ako vec imas ove alatke onda reinstaliraj windows!
 
little smile:
Kazanova:
Probaj sa AVG antivirusom, ne usporava, ali je podosta dobar.

Kada bi uporedjivao kaspersky antivirus i AVG, sta bi bilo + za jednog, sta za drugog, a sta - za jednog, a sta za drugog?

Hvala!
pa ako nisi opsednut virusima i ne maris bas za viruse onda AVG ....
Ako nisi Skrt po pitanju resursa na kompu onda apsolutno KAV (i to verziju 5 Personal)....
AVG je zaista dobar (koristio sam ga neko vreme ) ali nekako nisam bas siguran da me stiti dobro (AVG FREE ali )....ALI da imam love uzeo bih AVG 7 PRO ....
 
te price nisu tacne, zato sto kav5.0 radi na svakom p4 ili kao kod mene 2200+ sa 512 skoro neprimetno,znaci 5200 (64bit) , i jedan painkiler igram sa ukljucenim kav i na high na 800x600 i nikakva razlika,znaci te price da kav usporava su proslost!!!
i nemoj mnogo stavljati tih programa te ovaj te onaj za ovo ono ,znaci jedan solidan AV ,jedan AdAware i ne treba ti nista dalje ,mislim da sve ostale kombinacije sa vatrenim zidom i sl. prave koflikt koji s ene odrazava na sistem direktno vec kroz usporeni rad makar bio i 3.0 ghz p4.....
ja konkretno sa KAV 5.0 i ad aware se nemam ama bas nikakvih problema mada ne retko posecujem "sumnjive sajtove" i naravno kav tu odreaguje na vreme!!!
poz.
 
kolik:
ja konkretno sa KAV 5.0 i ad aware se nemam ama bas nikakvih problema mada ne retko posecujem "sumnjive sajtove" !!!

@kolik

Ti si druze bas neki sretan!!!!

""""""""""""""""RESPEKT"""""""""""""""""""


Ja jesam li izasao na net,eto ih na mene ko muve na *****!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

P.S.
@kolik
A kad si tako sretan jesi li mozda razmisljao o LOTU?????:lol: :lol::lol: :lol:
 
kao prvo nisam bas toliko sretan da dobijem 7-cu ali recimo cetvorku dobijem iz 2-3 puta !!!
kao drugo ako hoced da ti cpu radi fino ocisti ga od silnih sr...a , znaci jedan AV (dobar)jedan anti spy i gotovo , sve ostalo je suvisno.kao kad zamislis damu koja se nafrckala sa kojekakvim sminkama(na kile) pa ne lici ni nashta. znaci umereno i sa stilom!
 
Kao prvo vidi dali ti je preopterecen hard tj. ako
imas malo slobodnog prostora na njemu obrisi neke
bespotrebne programe/igre .
Zatim iskljuci sve bespotrebne programe iz startup-a
koji se dizu zajedno sa sistemom ,to mozes uraditi
tako sto kliknes na start/run i upisi msconfig ,idi na startup i pogasi sve bespotrebne programe.
Ako ovo ne pomogne javi .
 
kolik:
znaci jedan AV (dobar)jedan anti spy i gotovo , sve ostalo je suvisno.kao kad zamislis damu koja se nafrckala sa kojekakvim sminkama(na kile) pa ne lici ni nashta. znaci umereno i sa stilom!
Lose poredjenje!!!!

Zamisli ti Ramba,kako ide samo sa onim svojim nozem protiv 100 isfuranih Kineza!!!!!

Pa jos zamisli kakve su mu sanse!!!!!

Slazem se,ne previse.Umijereno!!!!
A ovo sa Rambom stoji!!
 
koliko znam ma kolko neprijateja napadne ramba,rambo je rambo i pobedjuje na kraju ......
znas kako zovu cigu kad dodje u vojsku ? rombo , a znas zasto ciga pusta brkove pre vojske? pa da bi ga u vojci zvali Brka !!
 
Dali si proverila procese,otvori task manager i klikni na processe pa vidi koliko procesa ti radi,ako je taj broj preko 20 (ne racunam programe koje pokreces prilikom konekcije)onda je i to jedan od razloga usporenja.Proveri i koliko ti procesi zauzimaju memorije.Kao sto su rekli vec ljudi proveri i strat up,i obavezno ocisti registar bazu.
 

Back
Top