Orient

nsbee

Aktivan član
Poruka
1.757
E ovako, bilo bi vrlo korisno za mene i jos ponekog ovde ako biste ovde pisali sve sto znate o orientu a pritom ne mislim na istorijat i sl. (mada, sto da ne?!), vec na: filmove u vezi sa tim, muziku, knjige, butike sa stvarcicama u tom stilu, lokale, izlozbe...

UW, hoces spomenuti muziku iz "Monsunske svadbe"? :mrgreen:
 
A oni koji bi to hteli i za koje bi bilo zanimljivo i korisno, kao i oni koji će pisati, VEĆ SU SE PREPOZNALI, ZNAJU NA KOGA SE ODNOSI, O KOME i ZAŠTO JE REČ, itd., a ?!? :lol:
 
Apsolutno ne kapiram kakve ovo veze ima sa NS, ali ok...

nsbee:
E ovako, bilo bi vrlo korisno za mene i jos ponekog ovde ako biste ovde pisali sve sto znate o orientu a pritom ne mislim na istorijat i sl. (mada, sto da ne?!), vec na: filmove u vezi sa tim, muziku, knjige, butike sa stvarcicama u tom stilu, lokale, izlozbe...

UW, hoces spomenuti muziku iz "Monsunske svadbe"? :mrgreen:
 
Pa tako je s vama padobrancima... ni ne razmislite a stavljate komentar :roll:
Ono gore navedeno- lokali, izlozbe i sl... odnosi se na NS (+ okolina i eventualno BG). Nadam se da je sada tema dovoljno jasna.
 
nsbee:
E ovako, bilo bi vrlo korisno za mene i jos ponekog ovde ako biste ovde pisali sve sto znate o orientu a pritom ne mislim na istorijat i sl. (mada, sto da ne?!), vec na: filmove u vezi sa tim, muziku, knjige, butike sa stvarcicama u tom stilu, lokale, izlozbe...

UW, hoces spomenuti muziku iz "Monsunske svadbe"? :mrgreen:

necu, posto si je ti vec spomenula :wink:

p.s. danas me je dolcezza vukla po nekim radnjicama u tom fazonu (ja ih zovem "sektaski ducani") tako da su mi sva cula zasicena, culo mirisa onim stapic-aromama, culo vida raznim visuljcima i djindjuvama, dok je culo sluha zasiceno gocom trzan, posto prodavacice po pomenutim ducanima izgleda nisu otisle mnogo istocnije od pozarevca :D

sto se lokala tice...
novi sad >>> koliko sam upoznat, 'efika' je za sada najorijentalnije mesto :wink: :D
beograd >>> kandahar, bollywood, buddha bar...
 
Ako izuzmes tip par kvazi-orijentalnih shopova koje drzi P. P. nema nikakve veze sa Novi Sadom. A i u tim shopovima ima sveg ai svacega ali najmanje orienta. Nema izlozbi, nema koncerata, nema vise cak ni dzamije u ns. U BGD imas s vremena na vreme neka dogadjanja kao sto je bio ovaj nedavni koncert dervisa i to je sve. Jesam li se sad spustio na zemlju?

nsbee:
Pa tako je s vama padobrancima... ni ne razmislite a stavljate komentar :roll:
Ono gore navedeno- lokali, izlozbe i sl... odnosi se na NS (+ okolina i eventualno BG). Nadam se da je sada tema dovoljno jasna.
 
Gwydion:
Apsolutno ne kapiram kakve ovo veze ima sa NS, ali ok...

nsbee:
E ovako, bilo bi vrlo korisno za mene i jos ponekog ovde ako biste ovde pisali sve sto znate o orientu a pritom ne mislim na istorijat i sl. (mada, sto da ne?!), vec na: filmove u vezi sa tim, muziku, knjige, butike sa stvarcicama u tom stilu, lokale, izlozbe...

UW, hoces spomenuti muziku iz "Monsunske svadbe"? :mrgreen:

... OK, Gvido, ali ne možeš samo o " Pijačnom barometru ", kafanskim KLOZETIMA ili krajnje lokalnoj vremenskoj prognozi u famoznom trianglu Šangaj - Slana Bara - Bangladeš, zar ne ?!?
 
Te teme cu tebi da prepustim.

krvolok:
Gwydion:
Apsolutno ne kapiram kakve ovo veze ima sa NS, ali ok...

nsbee:
E ovako, bilo bi vrlo korisno za mene i jos ponekog ovde ako biste ovde pisali sve sto znate o orientu a pritom ne mislim na istorijat i sl. (mada, sto da ne?!), vec na: filmove u vezi sa tim, muziku, knjige, butike sa stvarcicama u tom stilu, lokale, izlozbe...

UW, hoces spomenuti muziku iz "Monsunske svadbe"? :mrgreen:

... OK, Gvido, ali ne možeš samo o " Pijačnom barometru ", kafanskim KLOZETIMA ili krajnje lokalnoj vremenskoj prognozi u famoznom trianglu Šangaj - Slana Bara - Bangladeš, zar ne ?!?
 
underwater:
nsbee:
E ovako, bilo bi vrlo korisno za mene i jos ponekog ovde ako biste ovde pisali sve sto znate o orientu a pritom ne mislim na istorijat i sl. (mada, sto da ne?!), vec na: filmove u vezi sa tim, muziku, knjige, butike sa stvarcicama u tom stilu, lokale, izlozbe...

UW, hoces spomenuti muziku iz "Monsunske svadbe"? :mrgreen:

necu, posto si je ti vec spomenula :wink:

p.s. danas me je dolcezza vukla po nekim radnjicama u tom fazonu (ja ih zovem "sektaski ducani") tako da su mi sva cula zasicena, culo mirisa onim stapic-aromama, culo vida raznim visuljcima i djindjuvama, dok je culo sluha zasiceno gocom trzan, posto prodavacice po pomenutim ducanima izgleda nisu otisle mnogo istocnije od pozarevca :D

sto se lokala tice...
novi sad >>> koliko sam upoznat, 'efika' je za sada najorijentalnije mesto :wink: :D
beograd >>> kandahar, bollywood, buddha bar...

Kandahar? Cuo sam za to ali nemam pojma gde se nalazi. Help...

Bollywood nije los, ali propada otkako su za to mesto culi skorojevici i samozvani genijalci.

Buddha Bar. Hmm... No comment...!!!

Baghdad Kafe bih pridodao. Docekuje te jedan tip, rekao bih da izgleda kao neki turski makro. Jeftino, dobro, opusteno, mozes da se presvuces i legnes u tu nazovi tursku fotelju.

Mahatmahala. Najjaca prodavnica u gradu. Skoro sam kupio sebi sahovsku tablu od mermera sa figurama koji su u oblicima indijskih bogova. Ali skupo... Mnogo skupo. I da ne gresim dusu, ne govorimo o obicnom mermeru vec pravi beli mermer. A tabla sa figurama je oko 13000 din. Kazem ja vama, skupo. Ovog meseca sam se hranio mermerom jer para za drugo nemam... :lol:
 
Je li, ako taj deluje kao makro jel bar ima nekih koje deluju kao profi i posto su na sat?

11070VLX:
underwater:
nsbee:
E ovako, bilo bi vrlo korisno za mene i jos ponekog ovde ako biste ovde pisali sve sto znate o orientu a pritom ne mislim na istorijat i sl. (mada, sto da ne?!), vec na: filmove u vezi sa tim, muziku, knjige, butike sa stvarcicama u tom stilu, lokale, izlozbe...

UW, hoces spomenuti muziku iz "Monsunske svadbe"? :mrgreen:

necu, posto si je ti vec spomenula :wink:

p.s. danas me je dolcezza vukla po nekim radnjicama u tom fazonu (ja ih zovem "sektaski ducani") tako da su mi sva cula zasicena, culo mirisa onim stapic-aromama, culo vida raznim visuljcima i djindjuvama, dok je culo sluha zasiceno gocom trzan, posto prodavacice po pomenutim ducanima izgleda nisu otisle mnogo istocnije od pozarevca :D

sto se lokala tice...
novi sad >>> koliko sam upoznat, 'efika' je za sada najorijentalnije mesto :wink: :D
beograd >>> kandahar, bollywood, buddha bar...

Kandahar? Cuo sam za to ali nemam pojma gde se nalazi. Help...

Bollywood nije los, ali propada otkako su za to mesto culi skorojevici i samozvani genijalci.

Buddha Bar. Hmm... No comment...!!!

Baghdad Kafe bih pridodao. Docekuje te jedan tip, rekao bih da izgleda kao neki turski makro. Jeftino, dobro, opusteno, mozes da se presvuces i legnes u tu nazovi tursku fotelju.

Mahatmahala. Najjaca prodavnica u gradu. Skoro sam kupio sebi sahovsku tablu od mermera sa figurama koji su u oblicima indijskih bogova. Ali skupo... Mnogo skupo. I da ne gresim dusu, ne govorimo o obicnom mermeru vec pravi beli mermer. A tabla sa figurama je oko 13000 din. Kazem ja vama, skupo. Ovog meseca sam se hranio mermerom jer para za drugo nemam... :lol:
 
Ma ja bre zivim u New Delhi-ju, tako bar izgleda azimialjeti, nema mi spasa, svuda izbija ona blatustina! Inace, Majche, East Point veleprodaja, je STARNO COOL, dakle ja sam BAS probirljiva po pitanju bofla i slicnih stvari, ali tamo sto imaj DOBROG KVALITETA!! inace prvi put sam bila pre mesec dana, a prolazim svaki bogovetni dan, posto je , jel' da, u Vjeterniku!!!! Pozzz

Sto se tice indije i indijaca, probaj sa citanjem Arundati Roj "Bog malih stvari"! Fantasticna knjiga dobitnik Bookerove nagrade, takodje pobornik akcija za ljudska prava....

aroy01.jpg


A da a studirala je i arhitekturu.... i zavrsila je....
 
East Point snabdeva skor osve "orijentalne sopove" po gradu i kod njih se moze naci lepih stvari. Ja recimo hocu da kupim neke egipatske figure. no problem je u tome sto mislim, mada nisam siguran, da se u veterniku moze kupovati ako neko nije firma. Dakle veleprodaja samo, a ista ta roba visim cenama u njihovim radnjama po gradu. :(

nsbee:
Dolce, hvala puno!!! :D
Videla sam East Point u Veterniku ali nikako da svratim, uvek propicim prema Futogu.
 
A jesi li pogledao u Dunavskoj (u pasazu) da li imaju te figure?

Ili da nam 11070VLX (mafijo, konacno sam ti zapamtila nik! :wink: ) organizuje ekskurziju po BG-u i obilazak sektaskih radnji :lol:
 
sorry!nisam primetila da je to nasa pcelica zakuvala!
sta ces kad njene postove ne citam jer mi uglavnom nisu zanimljivi...to ti dodje,kao,kompliment...sliht sliht :lol:
 

Back
Top