Mrzis Cedu - mrzis sebe

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Šta imam protiv tog momka?


Opcija “reformskih talibana”, tako dobro poznata, iritira već odavno mnoge građane naše zemlje. Praktično sve, kad izuzmemo DS, manjina i još poneke strančice. A iritira i dobar broj članova DS-a, možda čak većinu – zavisno koga sve smatramo talibanom.
Ali zašto je baš Čeda najviše iritantan?! Možda zato što je elokventniji od ostalih i što uvek kaže šta misli (što mu priznajem kao plus). Ili zato što su njegovi džipovi, jahtarenja, obesnost, stanovanje u kući oligarha, uočljiviji nego kod ostalih. Ja imam još jedan razlog. Ali pre toga, vratimo se u vreme Miloševića, tj zašto sam bio protiv njega.
Naravno, dominirali su tu opšti razlozi – Zloba je sjebao stvari. Nije u pitanju nedemokratski režim, nije u pitanju nacionalizam u pitanju je to što je sjebao stvari. I zato su ga Srbi srušili, a ne zato što su se zaželeli demokratije ili pokajali “zbog svega što nam se dogodilo”. A imao sam i jedan ličan razlog.
Kada sam studirao, bio sam nerd. I ne stidim se toga. Sada imam druge zanimacije, a i neću valjda čekati penziju da se odmaram i provodim. A setimo se nakaradnih vrednosti koje je promovisao režim 90-ih. Razni “eksterni atributi” – kola, pištolji, mobilni (tada luksuz) i sveopšte pljuvanje po znanju, školi, inteligenciji, uopšte onome što se smatra srednja klasa. Vrhunac svega kada Zloboleon dočekuje predstavnike studenata u protestu i kaže im “niste vi meni ništa bolji od nekog radnika ili seljaka”.
I onda, 5. Oktobra 2000-te, kada sam bio ispred Skupštine, i kasnije sa gas-maskom kod RTS-a, mislio sam kako će doći vreme u kome se ceni znanje. Bizmark je rekao “ja sam plemić i hoću da imam koristi od toga”, a ja kažem: ja sam inženjer i hoću da imam koristi od toga.
Ali u DOS-u niko osim Čove i Velje nije bio iz tehničkih nauka. Izvorno, “demokratska opozicija” nije pridavala ni ekonomiji veliki značaj i zato je nastao G17, preimenovan u G17+ kada su lideri “opozicionih” gradova pokazali nesposobnost da raspodele gorivo iz programa “energija za demokratiju”. Takođe, kao čoveka koji radi u Telekomu Srbija neopisivo me je iritiralo to što je psiholog Tadić postao savezni ministar za telekomunikacije. Kao da u ovoj zemlji nema inženjera telekomunikacija. Pa samo u Telekomu ih ima hiljadu.
I najzad dolazimo do Čede. Sećam se nekog duela iz 2002 kada je Čeda rekao Maršiju: “Ovo što vi meni kažete da sam propali student rekao mi je i Milošević pre nekoliko godina”. Marši, trom kakvim ga je Bog dao (iako majstor cinizma) se naravno nije snašao. A znate šta bi ja Čedi odgovorio? Rekao bih mu: I Milošević je ponekad bio u pravu. Analizirajmo malo rečenicu: Ovo što vi meni kažete da sam propali student rekao mi je i Milošević pre nekoliko godina. Alo majstore, pa ja sam za tih nekoliko godina završio fakultet! I šta sad, ja nemam džip, niti idem jahtom na letovanje, niti živim u ogromnoj vili u okolini BGD, a sve to ima neko ko je prvo postao potpredsednik vlade, pa onda završio fakultet. Jesmo li se za to borili?
Stvar je još i gora: taj propali student nas je vodio u evroatlanske integracije! U pravu su oni koji kažu kako su reforme stale ubistvom Đinđića. Stale su jer su kormilo preuzeli Živković (takođe zanimljiv slučaj za posmatranje) i Čeda.
 
Naravno ti svoje politicke stavove gradis na citanju bulevarske stampe ciji se tekstovi odlicno nadovezuju na tvoju DSSovsko-SPSovsku politicku filozofiju.

Tekst ti nema poentu. Cedomir Jovanovic je zrtva istih onih snaga koje su ubile Zorana Djindjica i koje ovu zemlju razvlace i unistavaju vec 15 godina.
On se sa druge strane ne ustrucava da jasno kaze ko se nalazi u tom lobiju za srednjevekovnu Srbiju i zato je stalno na meti mafije koju je razbijao dok je bio na vlsti, SANU akademika kojima je akademsko dostignuce stvaranje mrznje i pravljenje ratova, SPC profitera koji bida se bave politikom i njihovog politickog kisobrana u liku SPS-SRS-DSS snaga koje sa ovim snagama guraju jedan konzervativan obrazac i drze ovu zemlju u strahu i samoizolaciji.

To koliko i koga Cedomir iritira se videlo po porukama koje su isle u sinocnoj emisiji Zamka.
 
Alan Smithee:
Naravno ti svoje politicke stavove gradis na citanju bulevarske stampe ciji se tekstovi odlicno nadovezuju na tvoju DSSovsko-SPSovsku politicku filozofiju.

Tekst ti nema poentu. Cedomir Jovanovic je zrtva istih onih snaga koje su ubile Zorana Djindjica i koje ovu zemlju razvlace i unistavaju vec 15 godina.
On se sa druge strane ne ustrucava da jasno kaze ko se nalazi u tom lobiju za srednjevekovnu Srbiju i zato je stalno na meti mafije koju je razbijao dok je bio na vlsti, SANU akademika kojima je akademsko dostignuce stvaranje mrznje i pravljenje ratova, SPC profitera koji bida se bave politikom i njihovog politickog kisobrana u liku SPS-SRS-DSS snaga koje sa ovim snagama guraju jedan konzervativan obrazac i drze ovu zemlju u strahu i samoizolaciji.

To koliko i koga Cedomir iritira se videlo po porukama koje su isle u sinocnoj emisiji Zamka.
da, u toj emisiji se stvarno videla njegova kultura,kazi mi kakva je on zrtva sa ovom i ovolikom imovinom,
 
Ne ozbiljno, ne znam o cemu pricas.

1. Kutura?! Ne vidim da je bio posebno kulturan ili nekulturan

2.Imovina. Samo sam hteo da mi kazes sta to on ima od imovine posto tvrdis da je ima "isuvise". Ako ne znas reci da si procitala u Kuriru i nema problema ali bar cemo znati sa kakvom vrstom razmisljanja se suocavamo.
 
Alan Smithee:
Tekst ti nema poentu. Cedomir Jovanovic je zrtva istih onih snaga koje su ubile Zorana Djindjica i koje ovu zemlju razvlace i unistavaju vec 15 godina.
On se sa druge strane ne ustrucava da jasno kaze ko se nalazi u tom lobiju za srednjevekovnu Srbiju i zato je stalno na meti mafije koju je razbijao dok je bio na vlsti, SANU akademika kojima je akademsko dostignuce stvaranje mrznje i pravljenje ratova, SPC profitera koji bida se bave politikom i njihovog politickog kisobrana u liku SPS-SRS-DSS snaga koje sa ovim snagama guraju jedan konzervativan obrazac i drze ovu zemlju u strahu i samoizolaciji.

To koliko i koga Cedomir iritira se videlo po porukama koje su isle u sinocnoj emisiji Zamka.

:( :( :( :( Zalosno je i otuzno to stalno pozivanje praziluk-politicara na Zorana Djindjica. Kad god nesto treba da kazu, a oni siroti mnogo vole da pricaju kao i sve budale, oni pocnu sa "Zoranova vizija", "Neprijatelje Cede su bili neprijatelji Zorana", etc.
:lol: :lol: :lol: :lol: Sve ostalo je da umres od smeha. Nesto pecka nos... a da, to spaljuju vestice spod prozora... moracu ubrzo da iskljucim kompjuter, posto je i to zabranjeno u "Srednjevekovnoj Srbiji".
Nisam gledao Zamku. Gledao sam 15min dugo najavljivani intervju Bebe Popovica, bio je dosta smesan, ali mi je ubrzo dosadio...
A sada pre nego sto pobegnem od pravoslavne inkvizicije, evo jos malo smehotresne olimpijade.
Smeha, smeha, smeha dajte deci:
http://www.cedajovanovic.com/code/navigate.php?Id=2

A evo i mog omiljenog teksta. Smejao sam se triput naglas dok sam ovo citao:
Dame i gospodo,
Poštovane kolege,
Ovo nije uobičajena konferencija za štampu. Ovo je obraćanje, ne medijima, nego svim onim ljudima koji dele jedan stari san – onaj o drugačijoj i boljoj Srbiji.
Ovo je poruka onima koji su zajedno sa mnom stajali nasuprot kordona u zimu 96. godine.
Onima sa kojima sam te i sledeće godine šetao ulicama Beograda. Onima koji su posle toga bili «Čuvari vatre».
Onima s kojima sam 5. oktobra ušao u Saveznu Skupštinu.
Prema njima, kao i prema članovima Demokratske stranke, i imam obavezu da danas govorim.
Da kažem da se od 96. godine svašta promenilo. Najpre to da sam postao deo vlasti. Averix jaknu morao sam, zbog etikecije koja prati posao koji radim, da zamenim odelom.
Zbog ljudi koji su pokazali da metkom hoće da promene budućnost, hodanje beogradskim ulicama zamenio sam vožnjom blindiranim automobilom.
Iz istog razloga ne stanujem u Beogradu. Stanujem u Banovcima.

To se promenilo. Ono što je ostalo isto, i zbog čega na sve ovo pristajem, za mene je mnogo važnije.
To je ono u šta sam, zajedno sa vama, verovao 96. i 99. i 2000. U to verujem i danas.
U budućnost. U budućnost u kojoj, u Srbiji, laž neće biti brža i jača od istine. U kojoj reči neće biti korišćene da bi ljudi bili ubijani. U kojoj vesti neće biti najava nečijeg streljanja.
Verujem da će, u toj Srbiji, ljudi biti odgovorni. Da ću ja biti odgovoran, i da ću odgovarati.
Ne za narkomaniju, jer nisam narkoman.
Ne za kriminal, jer nisam kriminalac.

Ne verujem ni da ću odgovarati za pregovaranje sa Miloševićem oko njegovog odlaska u zatvor, jer je to bio posao koji sam radio za državu u čiju budućnost sam verovao.
Ni za gušenje pobune Crvenih beretki, pošto sam i to radio za državu u čiju budućnost sam verovao.
Neću, siguran sam, odgovarati ni za odlazak u Šilerovu, jer sam i to radio samo zato što je to od mene tražila država. Ona država čiji sam službenik i u čiju budućnost verujem.
Postoje dve stvari za koje verujem da bih mogao da odgovaram.
Jedna je to što sam prešao ulicu van pešačkog prelaza. Ne znam kolika je kazna za to, ali spreman sam da je platim.

Druga je mnogo teža i nisam spreman da je platim.
To je ona odgovornost koja prati ljude koji su odustali. Koji se uplaše jer im se učini da su tuđe laži veće od istine u koju veruju. Kojima sopstvena budućnost postane važnija od budućnosti u koju su druge ubeđivali.
Ja to sebi ne mogu da dopustim.
I zato vam kažem:
Gospodo, nastavite da pišete sve najgore o meni. Jednu jedinu stvar, siguran sam, ipak nikada nećete napisati.
Da sam odustao.
Da sam se povukao i otišao.
Da sam se uplašio i da sam prestao da verujem.
Ukratko, gospodo:
Samo vi radite svoj posao, ja ću raditi svoj.
Još imam Averix jaknu. I ako bude trebalo da ponovo izlazim na ulicu, izaćiću.
I neću biti sam.
I završićemo ono što smo započeli.

Ova država će biti evropska.
Ova država će biti stabilna.
Ova država će biti država koju poštuju i oni koji je gledaju i oni koji u njoj žive.
Kada to završimo, počeću da kupujem novine i da verujem u ono što one pišu.
Dotle, izvinjavam se, imam puno posla.
Hvala.


-----------------------
Ovaj dramski nivo neodoljivo podseca na dnevnicke beleske Mire Markovic, a njegovo cuveno otvoreno pismo Tadicu podseca na pisma koja je pisao Legija.
 
Alan Smithee:
Ne ozbiljno, ne znam o cemu pricas.

1. Kutura?! Ne vidim da je bio posebno kulturan ili nekulturan

2.Imovina. Samo sam hteo da mi kazes sta to on ima od imovine posto tvrdis da je ima "isuvise". Ako ne znas reci da si procitala u Kuriru i nema problema ali bar cemo znati sa kakvom vrstom razmisljanja se suocavamo.
da li ja u ovoj komunikaciji dezavuisem na bilo koji nacin tvoju pamet,potrudi se da vodimo kulturan dijalog, kao aligrudic sinoc :lol:
 
Aligrudic se sinoc izoblicio od besa, ali je opet u DSSovskom maniru stigao da laze. Vojislav Kostunica je Hag pominjao kao "9. rupu na svirali" kao predsednik SRJ i to na zvanicnoj konferenciji za stampu. Mozda je Aligrudic tada bio clan SPSa ili JULa pa nije pratio DSS. U svakom slucaju dok je Aligrudica i Albijanica, DS i reformske snage nemaju od cega da strepe. :lol:

Ni ja ne dezavuisem tvoju pamet, alio ako tvrdis nesto onda to mora da bude na osnovu nekih cinjenica, ako ne onda nema nikakve zdrave diskusije.

dakle, koja imovina je u pitanju?
 
Je li Alane, a odakle cedi 20000 evra mesecno za telohranitelje, odakle mu pare za jahtarenje 2003 (izracunato da od ministarske plate moze to da plati samo ako nista ne jede), kako to da zivi u kuci Dragoljuba Markovica ciji Krmivoprodukt je oslobodjen placanja poreza, zasto je u svakoj corbi bio mirodjija (dovodjenje Stonesa, privatizacija Veterinarskog zavoda).
I nemoj samo pitati sto ga ne hapse. Pa ni Al Kaponea nisu hapsili dok nisu provalili da ne placa porez. Ali nije mogao da se kandiduje za senatora, pa dobro ni Ceda nikada nece moci da se kandiduje, a njegov nivo su TV Pink show programi. :lol:
 
"a odakle cedi 20000 evra mesecno za telohranitelje"

A ovo je naravno pisalo u Kuriru. :D
Kao i to da u CMPu ima 10 zaposlenih, a ima dvoje.
Za nekoga ko se trudi da se bavi dubljom politickom misli, prilicno ostajes na povrsini.

"odakle mu pare za jahtarenje 2003 "

"kako to da zivi u kuci Dragoljuba Markovica"

Zar ti nije ovo malo nelogicno. Ako vec ima para onda nema potrebe da iznajmljuje kucu 40 km od Beograda vec bi mogao kao i svi ostali da iznajmi kucu na Dedinju. I sem toga vise ne zivi u markovicevoj koci jer mu je tast kupio stan za njega zenu i dete u gradu.
Sve te bulevarske price sluze za diskreditovanje onih koje politicki protivnici nisu u stanju da diskredituju na bazi realne politicke price i ideje. onda se poseze za "anonimnim izvorima".

"ciji Krmivoprodukt je oslobodjen placanja poreza"
I ne samo Krmivoprodukt vec vecina namirnica iz potrosacke korpe. Da nisu bile oslobodjene onda bi danas odtebe slusali kako su cene bile previsoke.

"zasto je u svakoj corbi bio mirodjija "
Ja mislim da mu za dovodjenje Stonesa sleduje najmanje 20 godina zatvora.
Sto se veterinarskog rice, svi clanovi vlade su bili u tenderskim komisijama, a ne samo on.

Prava pitanja su razgovor sa JSOom, hapsenje Milosevica... Gde je ono sto se od modernog i odgovornog politicara zahteva da preuzme odgovornost. Cedomir je to uradio i od tada pocinje njegova satanizacija koja se ubrzava kada je pokazao javnosti da Vojska i kostunica skrivaju Sljivancanina.

Takvog coveka mogu samo da podrzavam, a onima koji ga napadaju ide na cast.
 
Alan Smithee:
Aligrudic se sinoc izoblicio od besa, ali je opet u DSSovskom maniru stigao da laze. Vojislav Kostunica je Hag pominjao kao "9. rupu na svirali" kao predsednik SRJ i to na zvanicnoj konferenciji za stampu. Mozda je Aligrudic tada bio clan SPSa ili JULa pa nije pratio DSS. U svakom slucaju dok je Aligrudica i Albijanica, DS i reformske snage nemaju od cega da strepe. :lol:

Ni ja ne dezavuisem tvoju pamet, alio ako tvrdis nesto onda to mora da bude na osnovu nekih cinjenica, ako ne onda nema nikakve zdrave diskusije.

dakle, koja imovina je u pitanju?
ne, taman posla, nego cim neko prica i misli drugacije od najpametnijih u ovoj zemlji onda citaju kurir,aligrudic je pojam kulturnog ophodjenja sa politickim protivnicima,
 
"cim neko prica i misli drugacije od najpametnijih u ovoj zemlji onda citaju kurir,"

Ajde saurone reci gde si to pricitao.
To je pre dve nedelje pisalo u Kuriru i onda samopar dana kasnije da je bankrotirao. Kako majku mu em bogatas, em bankrotirao... :lol:

"aligrudic je pojam kulturnog ophodjenja sa politickim protivnicima"

Eto ti argumenta... :roll:
Mogu i ja da kazem Ceda je pojam... bla bla bla i eto imali smo sjajnu diskusiju.

Nego da tebi ne deluje da stvari idu naopako po DSS ako takvi kao Aligrudic postaju frontmeni?
 
Citam ponekad Kurir i ne stidim se toga. Po meni je Kurir objektivniji od B92.
Isidora Bjelica kaze da su tabloidi najvece dostignuce zapadne demokratije.
Inace Kurir je veoma zasluzan za obaranje nenarodne vlade Zivkovic-Jovanovic, prosto sam uzivao kada je Mladja pokretao afere.
Istina, za sada nema sudskog raspleta, ali je javnost odavno dala svoj sud - CEDA JE BIVSI.
On moze da opstaje samo uz pomoc inostranih pritisaka.
 
"Citam ponekad Kurir i ne stidim se toga."
I ja ali ne uzimam zdravo za gotovo ono sto pisu kao ti.

"Po meni je Kurir objektivniji od B92."
To govori najvise o tebi. Uostalom ta tvoja opterecenost B92kom je vrlo simptomaticna.

"Isidora Bjelica kaze da su tabloidi najvece dostignuce zapadne demokratije."
E ako ona kaze onda je cool... :lol:
Zena Ljoticevca prica o dostignucima demokratije. :roll:
Uostalom ona samo brani svoj posao tako da je razumem.

"Inace Kurir je veoma zasluzan za obaranje nenarodne vlade Zivkovic-Jovanovic, prosto sam uzivao kada je Mladja pokretao afere. "

Kakva koalicina narko mafije i finansijske mafije.
Nego sta je bilo sta tim aferama?
Neka dobila epilog ili je bila poenta da dobijemo ovu Kostunicinu vladu da nas vrati u 90e a da se Mladja za uzvrat igra finansijama.

"Istina, za sada nema sudskog raspleta, ali je javnost odavno dala svoj sud - CEDA JE BIVSI. "

Postavio sam ti gore pitanja, a ti padas u histeriju, kucas velikim slovima.
I radikali su bili bivsi 2000. pa vidi ih sada.
Politika su usponi i padovi, ali jedna zdrava idejs e uvek probije na povrsinu. kao sto za Zorana nije bilo pitanje da li ce biti na vlasti nego kada, tako isto i za Cedu. :wink:
A Boga mi ovi tvoji iz G17+ i DSS ce posle sledecih izbora biti bivsi. :lol:

"On moze da opstaje samo uz pomoc inostranih pritisaka."
Znaci ipak opstaje... Mnogo si nedosledan u razmisljanju i pisanju.
 
Alan Smithee:
A Boga mi ovi tvoji iz G17+ i DSS ce posle sledecih izbora biti bivsi. :lol:

A Ceda ce da lepi bilborde na kojima pise:
I dalje smo opozicija.

Kao onaj Vuksa, sto ga zovete Fuksa.
A mozda ce i da proda "viziju" za neko ministarsko mesto.

p.s. Iz tvoje izjave kapiram da ce ili radikali sami da vladaju ili ce DS da se integrise sa Karicem.
 
dosovska vlast nas nije vratila u 90.e nego u vreme 48,49,otprilike je to taj nivo,i, molim te, pogledaj jos neki program, nemoj samo da gledas pink i b92,pogledaj malo npr. rts1 koji je tijanic prilicno poboljsao :wink:
 
Tijanic je napravio pravi proboj kada je doveo dobre ribe kao sto su Branka Nevistic, Natasa Lekic ili Maja Uzelac :)
Bez zezanja, RTS je sada po nekim stvarima najbolja televizija u nas, sto bi i trebala da bude. Malo bi moglo da se poradi na serijama, ali to nije tema ovog posta (uostalom, ako se poveca budzet svi ce kukati, ako se uvede pretplata bice show, a RTS ne finansira Soros kao neke).
Posebno preporucujem emisiju Kljuc u kojoj se ozbiljno razgovara o temama a ne svodi se sve na prazno prepucavanje tipa Klopka, Zamka, "Na ti sa Oljom Blebeckovic" i tome slicno...
 
Evo najboljeg novinskog koji sam ikada procitao. Si claro, rec je o Cedici, nasem Hari Poteru

Osuđen od Đinđića da navek bude u fokusu, okružen makroistorijom, brzinom, “epohalizmom” i epikom, specijalnim zadacima i posebnim službama, završiće zaboravljen od svih, surovo vraćen na marginu sa koje je krenuo. Po njemu, ništa neće biti kršteno

Ovaj momak, koji odbija da odraste dok ne iscrpi ostale mogućnosti, nadživeće sopstvenu biografiju. Kao Čeda, umreće uskoro. Biće sahranjen nekoliko decenija docnije - kao Jovanović. Tako tipično za Bambija sa testosteronom. Toliko karakteristično za sudbine jučerašnjih ikona. Danas, satrven faktima, nekontrolisanom ambicijom i biološkom starošću, samo još Čeda veruje da je mlad, da ga još vole i da je još nevin!
Vlasnik lične tragedije, moćan po sebi, razmažen od drugih, jučerašnji princ buntovne ulice, kažnjen poniženjem da na šalteru parlamentarnih odbora polaže ispit nevinosti, traži sertifikat da stvari nisu onakve kakve jesu. Da ne poznaje ljude koje zna i da nije bio tamo gde je viđen. Čeda, nekadašnja raskošna anarhija mogućnosti i talenta, mutirao je naniže u genetskom lancu. Testament njegovog mentora i status naslednika siročetu još pružaju samo dronjke od pravnog imuniteta. Način na koji je njegov mentor streljan, moguća tačka snajperskog nišana na nekom od “udovica” - ne predstavljaju “skafandere” koji štite od presuda javnosti. Posle Đinđića, nijedna drama nije politička, nijedna smrt nije nacionalna.
Čedin igrokaz predstavlja niz priznanja međusobno povezanih čvrstim ubeđenjem da baš tako izgleda reformska politika. Dosadnim glasom, kao da i on misli na nešto drugo dok govori, jezikom klišea, isprekidanim ritmom idealnim za Hag - čeka prevodioca da njemu samom prevede sopstvene reči, Čeda je optužio samoga sebe. Da li si poznavao Šiptara? Jesam! Da li si išao u Šilerovu? Jesam! Da li si išao u CZ? Jesam! Da li su tvoje posete zapisane u zvaničnim knjigama? Nisu! Jesi li vodio ženu i dete Legiji u zatvor? Jesam! Da li si u zatvoru razgovarao sa Radetom Markovićem? Jesam! Kad izbije pobuna “crvenih beretki” sedaš li u džip i po gradu tražiš Legiju? Da! Ko te je ovlastio i gde je ta odluka? Niko! Jesi li se dopisivao sa Šiptarom? Jesam! Ko te ovlastio da istražuješ otmice? Niko! Da li je tvoj lični pratilac, inače član ‘beretki’, optužen za učešće u ubistvu premijera? Jeste! Ko te je poslao da smiruješ čuvare zatvora koji su, kako kažeš, “uznemireni podelama u DOS-u”? Niko! Zašto baš ti pregovaraš sa Miloševićem? Javio sam se dobrovoljno! Kako ti, kao šef parlamentarne grupe blisko sarađuješ sa upravnikom najvećeg zatvora? To zahteva politička situacija, odgovornost prema državi, građanima i evroatlantskim integracijama! Zaključak -”E, onda stvarno nisi kriv!”
Baš lepo. Dirljivo čak. Znajući da je, u normalnim zemljama, samo jedan potvrdan odgovor na bilo koje od pitanja, dovoljan za razaranje političke karijere, žiranti Čedine nevinosti bili su ministri policije i pravosuđa. Uz Bebu, Janjuševića i Vesića, time je povučena jasna linija fronta budućeg sukoba unutar DOS-a i Demokratske stranke. Čeda, naime, ima više prijatelja izvan stranke; demokrate nikad nisu oprostile preskakanje stepenica u partijskoj karijeri.
Vidljiva je tačka posle koje Čeda, dobrovoljna žrtva jednog političkog metoda, postaje bitan spiritus radikalizacije političke igre, ljubitelj prečica kroz zakone, čekić ekstremne politike, razarač institucija, i osoba koja, bez napora, oličava dva nespojiva sveta. Javnu i tajnu Srbiju, lice i naličje, međusobno užljebljenih u nemoguću kombinaciju zakona i zločina, žrtve i zlikovaca, pravde i korupcije, viših ciljeva i novca, privatne politike i njenog javnog opravdavanja. Tako je pređen Rubikon. Za dečaka, nema više povratka. Na svom kraju, ni izdaleka nije onako dobar kao na svom početku. Zato što nije smeo, ili što nije hteo. To zna đavo.
Nosilac pokojnikovog prokletstva, “milo dijete” drugačije Srbije - ostao je pastorak prošlosti, talac bivših istrebljivača, označena žrtva obrednih, vaspitnih ili osvetničkih rituala. Osuđen od Đinđića da navek bude u fokusu, okružen makroistorijom, brzinom, “epohalizmom” i epikom, specijalnim zadacima i posebnim službama, završiće zaboravljen od svih, surovo vraćen na marginu sa koje je krenuo. Po njemu, ništa neće biti kršteno. Dorijan Grej, popunjeno. Krcun, iscrpljeno. Narcis, viđeno. Brut, konzumirano. Majkl Džekson, neadekvatno. Petar Pan, prevaziđeno.
Ovaj Hari Poter srpske politike, izabrao je trojicu predatora za svoje idole. U politici, Đinđića. U životu, Legiju. U biznisu, Dragoljuba iz Surčina. Zajedničko ovoj trojici jeste pripadnost žanru antihirurga. Najpre operišu, potom daju anesteziju. Svejedno, Čeda je voleo njihove vrline koliko se divio njihovim manama. Prvoj dvojici bio je drag. Uslovno. Samo je Dragoljub iskreno voleo Čedu, timario ga i servisirao kao skupoceno trkačko grlo. Kad je pokojnik stavio Čedu na “led”, Surčinac je očitao javnu lekciju Đinđiću. Jedino onaj u kovčegu i nosilac kovčega znaju - zašto je jedan sve mogao da kaže a drugi toliko da otrpi. Onda je, tako pričaju, jedan Čedin idol ubio drugog Čedinog idola. Dečak je plakao kao da oplakuje i sebe. Zato loše govori; još može da plače!
Nepripremljen za život bez mentora, sa prošlošću koja za njega nikad neće prestati, okružen neprijateljima, zatrpan pristiglim računima, usred flerta sa snajperom, zbunjen što je za Srbe i medije od “Čede” postao “Jovanović”, zaplašen što jedna politika menja kožu tražeći njegovu, nesrećan što parole ne prave potomstvo, suviše slab za dinastičku borbu koja sledi, previše “vruć” za strance i potencijalne saveznike - kraj njegove karijere, a ne smrt Đinđića, označiće pravi trenutak sunovraćivanja politike kojoj je Čeda bio žrtva, ne dočekavši titulu kontrolora. Tragedija dečaka jeste što će se izmiriti sa Srbima kad njemu to neće značiti ništa. Politički mrtvaci nemaju sećanja. Srbima će tada biti svejedno da li ga je u propast odvukla ambicija, ideologija, častohleplje ili samo želja novobeogradskog dobrog dečaka da za sve što čini dobije priznanje idola u čije ime je sve to radio. Za života, nije ga sačekao!

ALEKSANDAR TIJANIĆ
 
Tekst ovog Mirinog obozavaoca i Slobinog minsitra pod Kostunicinom suknjom necu da komentarisem, jer nije toga vredan. Njime treba da se bave psihijatri. Zato cu morati da se osvrnem na ono sto je Sauron pisao.

"Tijanic je napravio pravi proboj kada je doveo dobre ribe kao sto su Branka Nevistic, Natasa Lekic ili Maja Uzelac
Bez zezanja, RTS je sada po nekim stvarima najbolja televizija u nas, sto bi i trebala da bude"

Maja Uzelac sa B92 koji toliko mrzis... Kako moze neko da bude toliko nedosledan. :roll:

Eto ti koncept nacionalnog servisa. Dovedes par spikera i jednog autora.
Kakav je to probojh napravio?
RTS izgleda kao televizija iz 60ih, gubi na gledanosti. Vesti su stranacki servis DSSa, emisije su bedne, osvetljenje je takvo da je cak i Brankica poruznela.

Jedini razlog zasto RTS opstaje je navika starijih gradjana i unutrasnjosti.

"Posebno preporucujem emisiju Kljuc u kojoj se ozbiljno razgovara o temama a ne svodi se sve na prazno prepucavanje tipa Klopka, Zamka, "Na ti sa Oljom Blebeckovic" i tome slicno..."

Ponekad dobro, ponekad ocajno.
Pokusaj imitacije hrvatske Latinice samo bez Denisa Letina.

Tijanic osim strahovlade i piolitickog mesetarenja RTSu nista nije doneo, ali on je tamo postavljen kao partijski kadar i prijatelj Kostunice i za njega odradjuje posao.
 
Alan Smithee:
"a odakle cedi 20000 evra mesecno za telohranitelje"

A ovo je naravno pisalo u Kuriru. :D
Kao i to da u CMPu ima 10 zaposlenih, a ima dvoje.
Za nekoga ko se trudi da se bavi dubljom politickom misli, prilicno ostajes na povrsini.

"odakle mu pare za jahtarenje 2003 "

"kako to da zivi u kuci Dragoljuba Markovica"

Zar ti nije ovo malo nelogicno. Ako vec ima para onda nema potrebe da iznajmljuje kucu 40 km od Beograda vec bi mogao kao i svi ostali da iznajmi kucu na Dedinju. I sem toga vise ne zivi u markovicevoj koci jer mu je tast kupio stan za njega zenu i dete u gradu.
Sve te bulevarske price sluze za diskreditovanje onih koje politicki protivnici nisu u stanju da diskredituju na bazi realne politicke price i ideje. onda se poseze za "anonimnim izvorima".

"ciji Krmivoprodukt je oslobodjen placanja poreza"
I ne samo Krmivoprodukt vec vecina namirnica iz potrosacke korpe. Da nisu bile oslobodjene onda bi danas odtebe slusali kako su cene bile previsoke.

"zasto je u svakoj corbi bio mirodjija "
Ja mislim da mu za dovodjenje Stonesa sleduje najmanje 20 godina zatvora.
Sto se veterinarskog rice, svi clanovi vlade su bili u tenderskim komisijama, a ne samo on.

Prava pitanja su razgovor sa JSOom, hapsenje Milosevica... Gde je ono sto se od modernog i odgovornog politicara zahteva da preuzme odgovornost. Cedomir je to uradio i od tada pocinje njegova satanizacija koja se ubrzava kada je pokazao javnosti da Vojska i kostunica skrivaju Sljivancanina.

Takvog coveka mogu samo da podrzavam, a onima koji ga napadaju ide na cast.

samo da znas kucu u Banovcina nije iznajmljivao.
njihov dolazak u Banovce(jos neko je imao kucu u komsiluku)je trebalo gledati.
zatvorene ulice,murija,kolona dzipova i gomila telohranitelja.
i nemoj da mi kazes da sam ovo citala u Kuriru.
pogledaj odakle sam
 
Alan Smithee:
Naravno ti svoje politicke stavove gradis na citanju bulevarske stampe ciji se tekstovi odlicno nadovezuju na tvoju DSSovsko-SPSovsku politicku filozofiju.

Tekst ti nema poentu. Cedomir Jovanovic je zrtva istih onih snaga koje su ubile Zorana Djindjica i koje ovu zemlju razvlace i unistavaju vec 15 godina.
On se sa druge strane ne ustrucava da jasno kaze ko se nalazi u tom lobiju za srednjevekovnu Srbiju i zato je stalno na meti mafije koju je razbijao dok je bio na vlsti, SANU akademika kojima je akademsko dostignuce stvaranje mrznje i pravljenje ratova, SPC profitera koji bida se bave politikom i njihovog politickog kisobrana u liku SPS-SRS-DSS snaga koje sa ovim snagama guraju jedan konzervativan obrazac i drze ovu zemlju u strahu i samoizolaciji.

To koliko i koga Cedomir iritira se videlo po porukama koje su isle u sinocnoj emisiji Zamka.

respect brate... ako si mu reko

e DSSovac, aj nadji drugu zanimaciju, smarash vishe, svaki drugi post tvoj.
nije valjda Koshtunica preko tvog delovanja planiro da ostane na vlasti. Ima on dovoljno podrshke medju nazadnim snagama... SRS, SPS pa i ono razocharenje pavle ga brane svaki dan, nemorash i ti da mi ubijash forum :wink:
 
Alan Smithee:
Maja Uzelac sa B92 koji toliko mrzis... Kako moze neko da bude toliko nedosledan. :roll:

Jes da nije tema, ali dosta sam toga ARGUMENTOVANOG rekao o B92 i njegovoj pristrasnosti. Samo da podsetim:
1. Dovode stalno BIVSE (sta mene zanima sta oni ima da kazu)
2. Insistiraju na suocavanju sa nekim zlocinima koji ne zanimaju 90% stanovnistva
3. Namestali su nekoliko puta kampanje tendencioznosti - predaja Legije i izjava Djindjiceve majke (koju ona nije demantovala), navodni atentat na Tadica (e tu ste se gospodo vec zeznuli) i sad ovo oko Insajdera (kao Bebu niko nije demantovao, a ne pitaju se da li neko ima potrebu da komentarise naklapanja ovog konobara, BTW ni on nije izneo dokaze)...
To da li mrzim B92 ili ne necu da odgovaram, niti cu vise JA da potenciram te teme, ovde.
Ali da razjasnim svoju poziciju evo sta sam im napisao na komentaru jedne od njihovih vesti povodom njihove prve velike (i zasada jedine uspele) kampanje protiv DSS-a i svega nacionalno-demokratskog:
Mislim da je postupak DSS-a bio prejak i nepromisljen, ali imam razumevanja. Tacno je da se vodi prljava kampanja, ali za nju se ne moze u potpunosti kriviti DS. Bicu malo opsirniji...
Jos 90-ih su se uocila tendencija. Kako DS nikada nije imao podrsku kao SPO, a Djindjic je u srpskom narodu uvek bio nepopularan lansiran je koncept nestranackih licnosti, estradnih zvezda i balerina (kako rece V. Draskovic). Trebalo je tako pokupiti u narodu energiju koja nije mogla biti pokupljena samo stranackim radom. Vecina tih ljudi bili su iskreni zastupnici ideja “gradjanske levice” (globalisti), a naravno bilo je i tu profitera. Problem je sto ova opcija nikada nije imala jace uporiste u narodu. Ova opcija bila je po obaranju bivseg rezima za radikalne reforme (shok terapiju). Kasnije se tu nadovezao i takozvani “biznis klub” (BK) Demokratske Stranke. Uopsteno, gdegod imamo “shok terapiju” imamo i naglo bujanje mafije – primer Rusija pre Putina. Otkada je Tadic dosao na celo DS-a i tamo su uvideli gde to vodi, pa je BK ekspresno degradiran u toj stranci. Time su izgubili svaki znacaj i pristalice reformi po svaku cenu – oni su sada u Centru za modernu politiku. Tako se i desava da recimo Teofil Pancic kritikuje Tadica (on je Pentium 3, a Kostunica je Pentium 2), a Tijanic ga hvali (Kostunica sa laptopom). To je ono sto DSS nikako ne moze da shvati i zato im se dogadjaju ovakve greske.
Razumljivo je sto pripadnici ove neformalne grupe, koja je uglavnom izgubila uticaj, gaje kult “velikog reformatora” – ubijenog premijera Djindjica. Zato oni panicno reaguju na svako pominjanje istine da je ubijeni itekako imao veze sa kriminalnim krugovima. Naravno, on je time ucinio velike stvari za Srbiju, ali to ga je na kraju kostalo glave. Pa logicno je da se veza sa mafijom moze fatalno zavrsiti...
Sledece sto je kod njih uocljivo je fanaticna mrznja prema Kostunici, i novoj vladi uopste, koja potice od frustracija i nezadovoljstva srpskim narodom. Tako kod njih mozemo cuti da “Kostunica nije nista ni bolji ni gori nego narod”...
Sve to je rezultiralo u kampanji koja je eskalirala otkako se Legija predao.
A sad zasto razumem ovako reagovanje DSS-a. I meni je vec dosta onoga sto slusam na B92 (zato ovoliko i pisem). OK, urbana ste stanica, dosta se zezate i zato vas i slusam (i gledam TV na kome imate odlican program). Ali ja nisam pristalica gradjanske levice, naprotiv mislim da sam desnicar, umereno nacionalan i po necemu konzervativan. Ako sam u vreme Milosevica morao da se slazem sa nekim stavovima koji nikako ne bi mogli biti moji, to vreme je odavno proslo. Citam Kurir, Tijanic mi je omiljeni novinar, bio sam na Cecinom koncertu i ne stidim se toga. Niti dozvoljavam nekome da me tera da se stidim. Pokusajte da razumete one koji stvari kapiraju drugacije, u vreme DOS-ove vlasti cini mi se da ste bili na tom putu. Vreme je da se smire strasti.


Sta ja mogu, kad me nisu poslusali.
 
Ajde sto pises gluposti, ajde sto si opsednut nekim globalistima, B92, ajde sto sa tranzicijom nemas veze(Sok terapija - ti verovatno mislis da to ima veze sa nekim sokovima), za sve te gluposti te necu udostojiti odgovora jer je smesno, ali ovo nisam mogao da preskocim.

"Citam Kurir, Tijanic mi je omiljeni novinar, bio sam na Cecinom koncertu i ne stidim se toga."
Hahahahahahahahahaha

Ti si bre hodajuci razlog svih stereotipa o onima zbog kojih ovoj zemlji ide kako joj ide.

Ajde daj jos da se smejemo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top