TMF_

raingirl_

Početnik
Poruka
6
Druga sam godina na ovom faxu,i koliko sam ja do sad skapirala mnogo je bitnije kako se snadjesh,organizujesh sa kolegama,profesorima,asistentima...samo uchenje i uchenje ovde vodi ili u nerviranje ili u abnormalno razvlachenje sa polaganjem.Ukoliko se extra organizujesh+radne navike,fax stvarno zna da bude zanimljiv.
Volela bih da znam shto se tiche BIB smera,kakve su shanse ovde kod nas za zaposlenje?Za inostranstvo znam da su izuzetne :wink:
 
Bolje uzmi neki drugi smer jer u prhrambenoj industriji (gde se uglavnom ljudi sa tog smera i zaposljavaju, bar kod nas) prednost imaju ljudi sa poljoprivrednog fakulteta (prehrambena tehnologija).
 
greeneyegirl

Hey ja sam prva godina!
Kako ti je bilo u prvoj sta si polozila od ispita,sta ti je bilo najteze?

Cula sam da se mi uglavnom ne zaposljavamo u struci ali da se fakultet veoma ceni.
 
E kad smo vec kod ove teme, ja planiram da upisem ovaj fax, sada sam IV godina Graficke skole. Pa zar je ozbiljno toliko tezak fax kao sto se prica? I sad sam uzeo polako da vezbam neke testove za prijemni, i samo sto se nisam slogirao kada sam video kakvi su zadaci iz matematike (fiziku i hemiju nemam pojma tkao da ...) Pomagajte, i nemojte mi samo reci da ne upisujem ovaj fax, jer samo ovde ima neki smer vezan za graficarstvo (Graficki inzenjer).
hvala
 
Pošto vidim da je trenutno tražen odgovor nekog starijeg sa ovog faksa, ja kao apsolvent želim da učestvujem. Ono što dobijate kao studenti ove ustanove, jeste prevashodno dobro znanje iz bilo koje oblasti za koju se odlučite, dobro druženje sa kolegama ali i profesorima i asistentima. Možda to tako ne izgleda na I iII god, ali je zaista tako. Ljudi su toliko normalni i žele da pomognu, da zaista nema razloga za strah. Mora da se uči, ali ako nađeš nekoga sa kim to mođeš zajednički pregurati , i nije tako strašno.
Što se tiče smera, zaista nije važno za koji ćeš se opredeliti, važno je da te on donekle interesuje a zavolećeš ga na ovom faksu. Pri zapošljavanju, uglavnom smo svi na istom-TEHNOLOZI (JA SAM VEOMA PONOSNA I SREĆNA, IAKO NIJE UVEK BILO LAGANO).
 
Ja sam prva godina.
Sta mislite o hemijskom inzenjerstvu?

I meni se cini da je fax ok ali mnogi ljudi su otpali sa drugih fakulteta pa upisali ovaj,ili jednostavno nemaju naviku da uce,pa je verovatno dobio zato epitet da je tezak.
Mislim da samo trba redovno da se uci.
 
Pa vidim da svi kazu, ako samo ucite i ucite necete imate problema. Pa to je normalno, kad ucis nemas problema, ali mene zanima koliko je tesko to sto se uci? I cujem da mnogi kazu da su I i II godina najteze... jel to tacno? Planiram da upisem smer - GRAFICKI Inzenjer, pa me zanima sta mislite o tom smeru?
Thanx

Pozdrav svima sa TMF-a.
 
Pa buduci da si mi bio komsija(ja sam zavrsila 9-tu) i da znam koliko se u grafickoj redovno uci,ili ne uci....
Pazi bice ti mozda malo teze da se prilagodis ali ako stvarno zelis da uspes u zivotu upisi TMF i spremi se na redovan i obiman rad.Mislim da je graficko inzenjerstvo super smer jer koliko sam cula ne postoji GI koji je nezaposlen.
Pa srecno! :wink:
 
Pa hvala na savetu. Pa tacno je da se u grafickoj bas preterano i ne uci, mada sam odlican. Poceo sam da radim zadatke iz matematike za prijemni, samo sto se nisam slogirao, kupio sma neku zbirku za pripreme za fax (TMF) i zadaci su toliko teski da nisam mogao da verujem, pa valjda cu upisati ovaj fax. Jos jednom hvala na informacijama.
 
E, i ja sam sa ovog faxa. Treca godina. U pravu su kolege sa starijih godina. Ovde je super kad preguras drugu godinu. Osim toga, nisam cula da na drugim fakultetima profesori poklanjaju paznju studentima koliko i ovde. Samo pazi zbog te matematike. Ako su ti zadaci iz ove nase zbirke teski, razmisli malo. Ljudi uglavnom napustaju ovaj fax zbog matematike. Nije problem u tebi, vec u deformisanom skolstvu gde vas nicemu ne nauce. U svakom slucaju, puno srece!!!
 
ajkula:
Evo i mene .... Druga godina po drugi put... :) BIB inace :)
Ako neko nije obavesten :) u subotu zurka na faksu 26.02
poz kolegama :)
E dobro su se setili da opet organizuju :wink: ,ja dolazim definitivno.
Ono shto me zanima s obzirom da si obnovio drugu je nashta bi bilo najbolje da se sad fokusiram,a shta mogu eventualno da ostavim za kasnije,gde si se ti zeznuo...ja sam isto druga,tvoj smer.
 
Obrati paznju na organsku i to gledaj da das sto pre je moguce. Naravno ocisti prvu :) Elem probaj termo i elektrotehniku da das i matu II, Analiticku :) Programiranje ekonomiju i elemente mozes da ostavis i za kasnije :))))
 
ajkula:
Evo i mene .... Druga godina po drugi put... :) BIB inace :)
Ako neko nije obavesten :) u subotu zurka na faksu 26.02
poz kolegama :)
Pozz.kolege kako je bilo na zurci?
Mojoj drugarici bio rodjendan pa nisam mogla da dodjem.cry: :(

Inace zadaci iz mate su sve laksi i laksi.Za prijemni je bilo debilno.Za uvodni onako.
Ali ovaj prvi kolokvijum je stvarno bio za mentalno retardirane.Da sam znala da ce biti tako lak ucila bi sve oblasti... :o :o :cry: :(
 

Back
Top