psihijatar

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

new_member

Početnik
Poruka
2
Da li neko moze da mi preporuci dobrog psihijatra (privatna praksa) u Beogradu, pozeljno ne psihoanaliticara ? Nisam uspeo skoro nista da nadjem ni na internetu ni u oglasima. Ako neko ima pozitivna iskustva, bilo bi lepo da mi posalje neki kontakt telefon na private. Unapred hvala.
 
new_member:
Da li neko moze da mi preporuci dobrog psihijatra (privatna praksa) u Beogradu, pozeljno ne psihoanaliticara ? Nisam uspeo skoro nista da nadjem ni na internetu ni u oglasima. Ako neko ima pozitivna iskustva, bilo bi lepo da mi posalje neki kontakt telefon na private. Unapred hvala.

Zasto ne psihoanaliticara?!
 
Psiholog Jovana:
new_member:
Da li neko moze da mi preporuci dobrog psihijatra (privatna praksa) u Beogradu, pozeljno ne psihoanaliticara ? Nisam uspeo skoro nista da nadjem ni na internetu ni u oglasima. Ako neko ima pozitivna iskustva, bilo bi lepo da mi posalje neki kontakt telefon na private. Unapred hvala.

Zasto ne psihoanaliticara?!

Recimo da mislim da mi iz raznih razloga ne bi odgovarao/la. Stvar ukusa. Bez uvrede za bilo koga.
 
Nisam ni psihijatar ni psihoanaliticar da bi me vredjalo to sto ih ne zelite. Ali me profesionalno kopka kako neko moze da zna da mu bas psihoanaliticar ne odgovara.
Samo strunjak, nakon preliminarnih pregleda moze da proceni koji je metod u lecenju najbolje koristiti, a koji su neodgovarajuci.
Primetila sam da postoji problem: Ako se raspitujete za psihijatra odredjenog profila, znaci da niste iz struke (u suprotnom biste ih znali), a ako niste iz struke, ne mozete ni znati koji profil strucnjaka Vam treba.
Uzgred, koliko god bila kritikovana, Psihoanaliza je jos uvek "klasika" u psihologiji (i psihijatriji). I nije danasnja psihoanaliza ono sto pise u Frojdovim knjigama, kako se obicno misli medju laicima.
 
Psiholog Jovana:
Nisam ni psihijatar ni psihoanaliticar da bi me vredjalo to sto ih ne zelite. Ali me profesionalno kopka kako neko moze da zna da mu bas psihoanaliticar ne odgovara.
Samo strunjak, nakon preliminarnih pregleda moze da proceni koji je metod u lecenju najbolje koristiti, a koji su neodgovarajuci.
Primetila sam da postoji problem: Ako se raspitujete za psihijatra odredjenog profila, znaci da niste iz struke (u suprotnom biste ih znali), a ako niste iz struke, ne mozete ni znati koji profil strucnjaka Vam treba.
Uzgred, koliko god bila kritikovana, Psihoanaliza je jos uvek "klasika" u psihologiji (i psihijatriji). I nije danasnja psihoanaliza ono sto pise u Frojdovim knjigama, kako se obicno misli medju laicima.
Jovana ja bih rado dolazio kod tebe na tretmane ili kako se to vec zove,ali jos nisam spreman.Verovatno necu nikad ni biti :wink: :D
 
Pa zato sreco sto nas se boji svako....
jedina stvar koju ljudi koji su bolesno pomodni nevole od modernih stvari
je psihoanaliza.
Svaku ostalu glupost upijaju kao ludi i misle da je to dobro zato sto je novo
ali zato psihoanalizu nikad.....
Da nije bilo psihoanalize nikad nebi nastala napr. Rok muzika
a i kad je nastala trajala je kratko kao i psihoanaliza..pa je poslije
nastalo nesto sto se zove 'Rok muzika' a ne lici na nju nimalo
i svi sada to slusaju pa kazu 'to je rok'...

psihoanaliza i pravi rok nikoga ne zanimaju danas...
nazalost izgleda da bi ovome momku jedino psihoanaliza mogla da pomogne..posto
vec kaze da nece psihoanaliticara............
 
Neznam dali sam uspesno postavila pitanje i dali je uspesno poslato pa cu se ponoviti.posle duzeg perioda maltretiranja u braku isla sam na terapije i dobila lek ksalol.uzimam lek dva puta dnevno i neosecam da mi pomaze vec duze vreme strah je i dalje prisutan ,Nisam se razvela zivim osdvojeno i stalno ocekujem napad njegovog izliva besa.Pitam vas strucna lica dali smem povecati dozu leka i koliko .KSALOL?dali mogu saznati o njemu nesto vise osim onoga sto stoi u uputstvu jer tamo dosta izraza nerazumem dakle malo uprostenije bi mi olaksalo razumevanje o kakvom leku se radi .hvala lepo .PS ksalol O,5 je moj lek
 
Ne znam odakle da krenem...ne, ne smes povecavati dozu leka.
Treba da pokrenes zahtev za razvod braka i da se javis svom psihijatru koji ce ti pomoci da prodjes kroz period oporavka nakon takvog uzasa koji si prozivela.
Povecanje doze leka nije resenje problema.
 
Naravno da se slazem sa koleginicom, neophodno je da se javis lekaru koji ti je lek i prepisao i to da se javljas na REDOVNE kontrole, ako mislis da ti lek ne pomaze to moras prodiskutovati sa svojim psihijatrom kao i strategiju izlazenja na kraj sa aktuelnim problemom. Na sve VAse probleme svakako Vam ne treba jos jedan a to je da postanete tabletomanski zavisnik: nekriticno uzimanje lekova koji su potentno adiktivni - a Ksalol to jeste! - moze Vas uvesti samo u dublji problem ukoliko se ne koriste kako je indikovano i pod lekarskim nadzorom i strucnim vodjenjem.
Ukoliko se osecate bespomocno i da Centar za soc rad, sup, sud nista nisu za VAs uradili, predlazem da se javite Autonomnom Zenskom Centru i potrazite pomoc. Oni se bave zenama zrtvama nasilja u porodici i svakako ce Vam pruziti neku vrstu pomoci i saveta u prakticnom smislu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top