delphi 4

kmd

Početnik
Poruka
20
Na jednom racunaru sa Win 98 sam imao instaliran program koji je programiran u Delphi 4. Sve je radilo odlicno dok nisam promenio racunar, instalirao windows xp i sada program nece da radi. Nabavio sam cd sa instalacijom Delphi 4.0 client/server, ali sta dalje?
Molim za pomoc!
 
kmd:
Na jednom racunaru sa Win 98 sam imao instaliran program koji je programiran u Delphi 4. Sve je radilo odlicno dok nisam promenio racunar, instalirao windows xp i sada program nece da radi. Nabavio sam cd sa instalacijom Delphi 4.0 client/server, ali sta dalje?
Molim za pomoc!
Nedovoljno informacija si dao.
Pretpostavljam da program nisi ti pisao, cim kazes da si nabavio D4.
Drugo, da li program koji si koristio, koristi neke dodatne datoteke, konfiguracione fajlove, kljuceve u registar bazi, dll-ove itd? To takodje moras da imas pored exe fajla. Pretpostavljam da nemas source code, pa ne mozes da ga debagujes i prekompajliras ponovo. Moras da nam das jos neke informacije.
 
da li koristi jos nesto, ne znam, ali u folderu c:\NPR_Folder se nalazi nekoliko foldera: DB, Biblio, NewDB, NewBiblio. Program koji ima .exe (biblio.exe) se nalazi u NewBiblio, uz njega je jos i file biblio.DOF, kao i _QSQ11.MB. Ostalo u ovom folderu su .bmp.

U Folderu DB postoji nekoliko file-ova tipa Data Base File, .mb i .px .
 
Proveri da li imas insyaliran Borland Database Engine, pa onda vidi da li program trazi neki alias, otvori BDE Administrator iz Control Panela i kreiraj ga, da ukazuje na bazu u folderu programa ili gde je vec.

pozdrav
 
uspeo sam. U BDE Administratoru sam dodao bazu koju program trazi i radi, ali u jednom delu, kada se izlistavaju izvestaji javlja gresku tipa:

Application Error

Exception EAccessViolation in module Biblio.exe FFFFF024. Access Violation at address fffffffffff

ili

Exception EInvalidOperation in module Biblio.exe at 0001c6a4.
Canvas does not allow drawing.

Na racunaru pod Win98 sa kojeg je prenet program sve funkcije sasvim lepo rade.
Ima li pomoci?
 

Back
Top