verenicki prsten

Ja sam verenicki nosila na desnoj ruci dok burma nije zauzela njegovo mesto a on se prosetao do leve ruke. Da li je to u skladu sa obicajima ili nije ne znam, ali mi ne bi palo na pamet da ga skidam ma kakvi god obicaji to nalagali...

Moj muz inace nije znao ni na koji prst se stavlja burma kada je to trebao da ucini. Stao je jadan i razmisljao dok ja nisam mrdnula domalim prstom da mu prekratim muke :lol:
 
Ja verenicki nosim na desnoj ruci i planiram da ga prebacim na levu, kada na njegovo mesto dodje burma. Inace, odvratno mi je kada neko na jednom prstu nosi dva prstena, tako da sigurno ne bih nosila verenicki prsten i burmu na istom prstu (iako sam za taj obicaj prvi put cula na ovoj temi - sve udate zene koje ja znam su postupale isto kao ja sada).
 
ilona:
Ja verenicki nosim na desnoj ruci i planiram da ga prebacim na levu, kada na njegovo mesto dodje burma. Inace, odvratno mi je kada neko na jednom prstu nosi dva prstena, tako da sigurno ne bih nosila verenicki prsten i burmu na istom prstu (iako sam za taj obicaj prvi put cula na ovoj temi - sve udate zene koje ja znam su postupale isto kao ja sada).

...Slazem se sa Vama, no ipak me iznenadjuje da niste culi za obicaj nosenja oba prstena na istoj ruci - desnoj kod nas, levoj kod ostalih veroispovesti. Bez obzira na licni ukus i preferencije (licno nemam nista protiv ovakvog nacina ukoliko su, kao sto se to na zapadu radi, oba prstena diskretna, komplementarna stilski i predstavljaju estetski harmonicnu celinu - cesto se i mogu kupiti kao set), cak i ako niste bili u prilici da putujete, ili niste obracali paznju - dovoljno je pogledati par filmova iz bilo koje zapadne kinematografije pa da se lako uoci ovaj manir.
 
Verenicki prsten se nosi na desnoj ruci jer po pravoslavnim obicajima cuva mesto za burmu. Kada burma dodje verenicki prsten moze da se stavi na bilo koji prst ili da ostane sa burmom, to je licni izbor zene.
 
gigule:
a budisti?
...možda pređem u budizam... ako ne nose burme he he
Ne nose burme, znam ja! Burma se nosi na desnoj kao i verenicki prsten, tako su meni objasnili u crkvi. A zar je to i bitno, pa pop ce i ovako reci kumu na koju ruku da vam stavi prsten! Al sigurno znam da je desna!
 

Back
Top