blue tith novajlija

sakazvaka

Početnik
Poruka
46
Dobio sam Nokiu 3650 pa bi da kupim blue tith da bi mogao da prebacujem programe i igrice preko kompjutera pa me kao novajliju zanima nesto oko kupovine i uptrebe blue titha.
1. da li je potreban i neki softver da bi se mogli prebacivati podaci
2. da li velika razlika izmedju pojedinih proizvodjaca u kvalitetu
3. orijentaciona cena
4. preporucite mi neku firmu

hvala
 
sakazvaka:
Dobio sam Nokiu 3650 pa bi da kupim blue tith da bi mogao da prebacujem programe i igrice preko kompjutera pa me kao novajliju zanima nesto oko kupovine i uptrebe blue titha.
1. da li je potreban i neki softver da bi se mogli prebacivati podaci
Naravno, Nokia PC Suite
sakazvaka:
2. da li velika razlika izmedju pojedinih proizvodjaca u kvalitetu
jeste, izmedju poznatih i nepoznatih
sakazvaka:
3. orijentaciona cena
20-30€, prema kvalitetu
sakazvaka:
4. preporucite mi neku firmu
proizvodjač:bilo koji
prodavac:paaaa...
sakazvaka:
nema na čemu, znam da nisam pomogao
 
sakazvaka:
Dobio sam Nokiu 3650 pa bi da kupim blue tith da bi mogao da prebacujem programe i igrice preko kompjutera pa me kao novajliju zanima nesto oko kupovine i uptrebe blue titha.
1. da li je potreban i neki softver da bi se mogli prebacivati podaci
2. da li velika razlika izmedju pojedinih proizvodjaca u kvalitetu
3. orijentaciona cena
4. preporucite mi neku firmu

hvala

Softver uglavnom dobijes uz bluetooth koj kupis zato ti nije obavezan Nokia PC suit , ako mislis na cene i karakteristike onda je najbolji MSI Btoes 20 -30 eura ako hoces bas the best onda mozes da das i 100 eura ali takv BT ti nije ptreban, Ne zivim u subotici da bi moga da ti preoporucim firmu , uglavnom ga ima svak firma koja prodaje mobilne telefone.
Srecno
 
Kada instalirash Blue Tooth, potrebni su drajveri da bi sama tehnologija radila. Nakon instalacije, trebalo bi da se pojavi nova lokacija u "Send To" kontekstnom meniju (desni klik na neki fajl u komanderu ili exploreru). E, al nemam Blue Tooth, a cuo sam da tako treba. Inache, ovo je sigurno za Infra red, tako da za transfer sa kompa na tel (i obrnuto), ne treba ti nikakav softver, pa chak ni drajveri za IR ako imash XP (koji ima drajvere za IR). Kazem ti, za IR sigurno mozesh i bez dodatnih programa (konkretno PC Suite, sa kojim dosta ljudi ima problema, pa i ja lichno), isto bi trebalo da vazi za BT. Naravno, ako ti treba samo prost transfer fajlova (slike, zika, igre, programi, itd...). Za neku napredniju kontrolu telefonofona (kucanje poruka sa kompa, backup imenika itd.) treba ti neki software, mada ja koristim Oxigene Phone Menager II for symbian phones, koji je stvarno strashan, i nemam problema sa njim, kao sa PC Suitom (mozda je do mog IR uredjaja). Imam N3660
P.S. Izvinite shto sam ga utupio, ipak je 05:30 h :)
 
Backy:
to za "send to" zavisi od programa koji se korisi

a na Oxygen sam potpuno zaboravio, mada je super program

Ne kapiram? Sa IR-om se to javlja odmah pri uspostavljanju konekcije izmedju PC-a i telefonofona (ili neceg drugog), bez obzira koji program imash (ili nemash) instaliran (opet kazem, nemam BT :( pa mozda malo zbunjujem ljude). (provereno, ti slobodno ispravi ako grehim u vezi IR). Ja sam ovako slao 4-5 dana, dok nisam nabavio Oxygen Power :)
 

Back
Top