Vosak za depilaciju

viktorijabg

Zainteresovan član
Poruka
205
Gde bih mogla kupiti vosak za dep. za kucnu upotrebu,isto onaj sto koriste po salonima(tpla depilacija)?planiram da zavrsim kurs za depilaciju pa da polako krenem za pocetak u kuci,mama,sestra,drugarica,komsinica...
 
Gde bih mogla kupiti vosak za dep. za kucnu upotrebu,isto onaj sto koriste po salonima(tpla depilacija)?planiram da zavrsim kurs za depilaciju pa da polako krenem za pocetak u kuci,mama,sestra,drugarica,komsinica...

"City Passage" na obilicevom vencu, zadnji sprat ima prodavnica prodaje sve te drangulije za salone po povoljnim cenama, pola kile voska za toplu dep je bilo zimus oko 450din, ima i od kilo.....

rekose mi da ima takva radnja i u tc "zeleni venac" na pocetku lomine ulice
 
A najpovoljnije je da ga sama skuvaš od šećera, limuntusa i vode. On se ne koristi više puta nego se namaže tanko i preko njega krpica pa povučeš. Krpice lepo pripremiš, porubiš i peglaš posle pranja.
Mnogi saloni tako rade.
 
Kako hoćeš, ja ga za sebe pravim godinama, to je recept koji inače koriste muslimanke, jer, znaš da one moraju skroz da se depiluju pa to sve ide u kućnoj radinosti. A dobra drugarica mi godinama radi profesionalno depilaciju baš sa tim. Nema infekcije jer se ne koristi ponovo isti vosak za razliku od onog koji kupiš koristiš, prokuvaš i cediš a u njemu svega.
 
Probaj prvo sa malom količinom. 100 gr običnog šećera, jedna kesica limuntusa i par kašikica vode, samo da nakvasi to sve, ne da pliva.
Onda na najtišu vatru...ja stavim na 0,5 na ringlu, ono počne da struji posle desetak minuta, malo promešaš pa vidiš kad je tamno žute boje (kao tamni med) skloniš sa ringle i uzmeš nožem za mazanje malo, kao pola zrna graška. Malo pustiš da se ohladi, desetak sekundi, razmažeš po ruci ili nozi i krpicu (nesme biti tegljiva, ja imam od nekih starih čaršafa) nalepiš na to pa povučeš. Ako se skidaju dlake, onda je ok, ako ne, znači da je suviše retko i još malo prokuvaš.
To može da stoji u staklenoj teglici po potrebi podgreješ u mikrotalasnoj na petnaestak sekundi, ne mora da bude vrelo, tek toliko da se tanko namaže, a najbolje je nožem za papir , što se nekada koristio za otvaranje pisama.
 
Probaj prvo sa malom količinom. 100 gr običnog šećera, jedna kesica limuntusa i par kašikica vode, samo da nakvasi to sve, ne da pliva.
Onda na najtišu vatru...ja stavim na 0,5 na ringlu, ono počne da struji posle desetak minuta, malo promešaš pa vidiš kad je tamno žute boje (kao tamni med) skloniš sa ringle i uzmeš nožem za mazanje malo, kao pola zrna graška. Malo pustiš da se ohladi, desetak sekundi, razmažeš po ruci ili nozi i krpicu (nesme biti tegljiva, ja imam od nekih starih čaršafa) nalepiš na to pa povučeš. Ako se skidaju dlake, onda je ok, ako ne, znači da je suviše retko i još malo prokuvaš.
To može da stoji u staklenoj teglici po potrebi podgreješ u mikrotalasnoj na petnaestak sekundi, ne mora da bude vrelo, tek toliko da se tanko namaže, a najbolje je nožem za papir , što se nekada koristio za otvaranje pisama.

ako se usudim probacu...hvala :)

mada sam zadovljno ovim radnjama na veliko sto prodaju vosak i te dzidzabidze za depilaciju
 

Back
Top