CISCENJE REGISTRY BAZE?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

urospo

Iskusan
Poruka
5.289
Zanima me kako da ocistim tj. sredim registry bazu, posto nisam dizao sistem skoro godinu a instaliralo se i deinstaliralo sve i svasta od svakojakih programa do igrica pa mi je komp dosta usporio i sporije dize windows(xp)…Da li u registry bazi sme da se brise samo iz hkey_curent_user/software, da bi se malo poboljsao rad i dizanje XP-a? Jer sam video da u bazi ima dosta programa koje sam odavno deinstalirao ali i onoh koje jos uvek koristim,pa cak i neki “filmova” sto me je posebno zbunilo. Imam i program Registry Chekup 1.3 ali nakon skeniranje kompletne baze on mi pronadje preko 100 “gresaka” u bazi i neznam sta smem da obelezim da sredi tj. obrise a sta ne, neko mi je rekao da sve greske koje taj i takvi programi pronadju u registry bazi mogu slobodno da se ociste a da ne stete
OS, mada mi je to nesigurno jer necu da rizikujem da mi padne ceo sistem…..Pa eto ako ima neko ko zna oko toga nesto neka malo objasni!
 
Nisam potpuno siguran kako radi program za čišćenje registry baze koji ti pominješ,ali mislim da bez obzira na tip programa,svaki omogućuje,čak zahteva,da se prethodno uradi backup važnih fajlova,pa tek onda brisanje ponudjenih opcija.Ovo upravo zbog toga,ako nešto krene nizbrdo,odn.naopako zbog brisanja ponudjenog,uvek se sve može sistemom restore vratiti u predjašnje stanje,i tako spasiti od nepovrata.Program kojim sam ja veoma uspešno,i naravno,bez gubljenja u nepovrat svojih podataka i programa,očistio svoju registry bazu jeste Registry cleaner,doduše trial na 15 dana,ali veoma kvalitetan.Probaj ga.
 
Odlican program ti je Ashampoo WinOptimizer Paltinum Suite (ne znam koja je verzija, verovatno 1.2) ne samo da ima za ciscenje registrija, vec ima i dodatnih programa za ciscenje duplikata, protiv pop upa i spama... Ostavio bih i serijski broj, ali urednici se striktno zalazu da se drugima kompjuteri kvare!

Propisi su propisi

A.O.
 
Nasao sam taj program "Ashampoo WinOptimizer Paltinum Suite", verzija je 1.25...i za tu verziju je i serijski koji si dao....sad ga skidam pa cu videti kakav je, nego mi nije jasno kod tih programa za ciscenje registry baze, zasto kao probleme nalaze i programe koje jos uvek koristim i koji su mi jos uvek u kompu...ne znam da li kad ih program prijavi kao greske u reg. bazi da i njih pustim da ih program sredi(fix these problems)???
 
Slusaj, ima da se ciste samo registri sljam, to prosto samo obrises... duplikati DLL e tu pazi stikliraj samo sto je napisano crnim, nikako crvenim, jer to koristi sistem i zayebaces ga (pise u upustvu, ako ste obrisali , nemojte prazniti korpu, restartuj prvo kompjuter, pa ako nema nikakvu gresku, isprazni) a ima i da se brise ceo disk, tj, duplikati. Izasao je i verzija dvojka sa jos nekim opcijama ali nemam serijski broj!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top