majka uvek zna sta je najbolje za njeno dete

chili-vili:
ljudi moji
da li vas majke ponekad gnjave svojom stalnom brigom o svemu i svacemu? :?
ja sam majka 12-o godisnjeg decaka,
volim svoje dete!
ali mojoj majci skidam kapu :)
i dalje se ponasa prema meni kao pre 20 g.
uvek zabrinuta i puna saveta....
volim je mnogo...ali.... :roll:

Ej, ne sekiraj se - to ti je strana 2212 prirucnika za roditeljstvo, paragraf 257., tacka 16: Kako nikada ne prihvatiti odrastanje svog deteta!

:P :P :P

(p.s. pazi kad uhvatis sebe za jedno 10 -15 godina na istoj strani! :P )
 
chili-vili:
:) :) ....nisam nepismena...zaista! :wink:
WithdrawnWater...izvini. :roll:

Hahahaha, sta je - ostalo tu u secanju sa Zdravlja pa si se bacila u frku da ces da dobijes opomenu?! Ma ajde bre, sta ti je, pa ja to pljujem samo stvarno nepismene....pa dobro, i glupave i bezobrazne, njih bas ne mogu da istrpim, ko ono Balasevic Radomana Bozovica! :lol: :lol:

A sto se tice opomene - ako te samo uvatim BLIZU virtuelnog prirucnika za roditeljstvo.......!!! :shock: :evil:
(Sto kaze Vesna Brzev, hodajuca legenda adolescentne psihijatrije - ona je psiholog - treba ih samo voleti; sve ostalo je stvar srece! :wink: :lol: )
 
WithdrawnWater:
chili-vili:
ljudi moji
da li vas majke ponekad gnjave svojom stalnom brigom o svemu i svacemu? :?
ja sam majka 12-o godisnjeg decaka,
volim svoje dete!
ali mojoj majci skidam kapu :)
i dalje se ponasa prema meni kao pre 20 g.
uvek zabrinuta i puna saveta....
volim je mnogo...ali.... :roll:

Ej, ne sekiraj se - to ti je strana 2212 prirucnika za roditeljstvo, paragraf 257., tacka 16: Kako nikada ne prihvatiti odrastanje svog deteta!

:P :P :P

(p.s. pazi kad uhvatis sebe za jedno 10 -15 godina na istoj strani! :P )

...Ваљда ћу се сетити да себи звизнем шамарчину ако се нађем на тој страни! :?
 
to je velika patologija.
majka bi da drcno zadrzi odnos roditelj-dete iako dete vise nije dete vec je odrastao covek i treba da pocne odnos odrasli-odrasli a da odnos roditelj-dete zamre jer je taj odnos sada samo kocnicar napretka.
ali, neke majke se tesko odricu toga, cak stavise, silovito se opiru nuznosti reforme.
taj fenomen brizne majke je ubitacan posto dete kad poraste moze biti covek nesposoban za zivot, a upravo je takva majka to nesvesno i zelela, UCINITI DETE NESPOSOBNIM KAKO BI SEBE UCINALA POTREBNOM
zato otvorite cetvore oci...
 
Nazalost veoma velika ali veoma raspostranjena zabluda. Mislim da veoma cesto majke ne znaju sta je dobro za njih licno- a kako bi onda da odrede sta je pozeljno i delotvorno za tu decu :?: Ponekad pomislim da se zena mozda oseca nedovoljno potrebnom, pa se iz tog razloga nesigurnosti namece(u najboljoj nameri), zaboravljajuci da na taj nacin moze da uspori detetov razvoj i sticanje sopstvenih iskustava.
 
Hellen:
WithdrawnWater:
chili-vili:
ljudi moji
da li vas majke ponekad gnjave svojom stalnom brigom o svemu i svacemu? :?
ja sam majka 12-o godisnjeg decaka,
volim svoje dete!
ali mojoj majci skidam kapu :)
i dalje se ponasa prema meni kao pre 20 g.
uvek zabrinuta i puna saveta....
volim je mnogo...ali.... :roll:

Ej, ne sekiraj se - to ti je strana 2212 prirucnika za roditeljstvo, paragraf 257., tacka 16: Kako nikada ne prihvatiti odrastanje svog deteta!

:P :P :P

(p.s. pazi kad uhvatis sebe za jedno 10 -15 godina na istoj strani! :P )

...Ваљда ћу се сетити да себи звизнем шамарчину ако се нађем на тој страни! :?

A ako se ne setis, mogu uvek ja da ti pomognem!! :wink:

(ma da te podsetim, ne da te zalepim! :lol: )
 
Stvarno mi je lakse kad vidim da ima jos "slucajeva". Moja mama ima problemjer ne moze da uredi moj brak kako ona hoce. To je strasno,kad nam odje u goste ona je sa njim super ali joj jednostavno uvek nesto smeta. Ja to naravno ne zelim da mu kazem da je zamrzi,....a otkacila sam je svaki put. Usput mi se beba razbolela, naravno to je moglo samo meni da se desi.
Jedino dobro u tome je sto nadam se necu to zaboraviti pa necu biti takva luda u tim godinama.
 
nesne:
atos:
Mozda je ovo iskustvo potrebno, da ne bi ucinila istu gresku- jer u zivotu nam se nista ne desava slucajno.Sta je sa bebicom :?:
Nista strasno, virus ili neka prehlada bile smo na kontroli. Izgurace do nedelje ali covek se ruzno oseca kad nije u stanju da nesto preduzme.
Mislim da si ipak nesto uradila-bile ste na kontroli- a posto nije nista strasno, smejmo se vise, jer je to veoma jeftino a zdravo.
 
chili-vili:
ok...lakse mi ..uocavam da nas "ima" sa ovim problemom.
moje pitanje je : "kako mirodjiju odstraniti, viljuskom, iz corbe."
postoji li neko van-zemaljsko resenje??
ovo-zemaljska ne pale :roll:
(ili da vadim utoku!!) :wink:

Preseljenje dovoljno daleko izgleda kao dobro delimicno resenje!!! :lol:

(Odmah moram da ti kazem da sve sto je manje od par sati leta avionom NIJE DOVOLJNO DALEKO!!! :? )
 
WithdrawnWater:
chili-vili:
ok...lakse mi ..uocavam da nas "ima" sa ovim problemom.
moje pitanje je : "kako mirodjiju odstraniti, viljuskom, iz corbe."
postoji li neko van-zemaljsko resenje??
ovo-zemaljska ne pale :roll:
(ili da vadim utoku!!) :wink:

Preseljenje dovoljno daleko izgleda kao dobro delimicno resenje!!! :lol:

(Odmah moram da ti kazem da sve sto je manje od par sati leta avionom NIJE DOVOLJNO DALEKO!!! :? )[/q

za moju majku daljina je samo razlog vise.
"....da li si cula za telefon ?.....to je ono sa cega svakog dana brises prasinu ...."
poruka na sekretarici...pogodite od koga !!!
i sem sto joj je malo ako razgovaramo jednom nedeljno, umislila je da sam velika vrednica pa svakog dana brisem prasinu :wink:
definitivno vadim utoku!!
:) :) :)
 
Ja sam u veoma specificnim odnosima sa svojim roditeljima i mislim da ni, otac ni majka znaju bas najbolje sta je dobro za njihovo dete.Ja sam samog sebe vaspitavao da sam Ja-Ja,takav kakav jesam...i ostatak sveta.Nazalost ili ne srecu,takav stav se mojima,a posebno kevi nije svidjao i ni dan danas se ne svidja.
Majka ne moze da zna,jer nije objektivna.
 
PLESsitnihDEMONA:
Ja sam u veoma specificnim odnosima sa svojim roditeljima i mislim da ni, otac ni majka znaju bas najbolje sta je dobro za njihovo dete.Ja sam samog sebe vaspitavao da sam Ja-Ja,takav kakav jesam...i ostatak sveta.Nazalost ili ne srecu,takav stav se mojima,a posebno kevi nije svidjao i ni dan danas se ne svidja.
Majka ne moze da zna,jer nije objektivna.

Dakle,u ovoj zemlji definitivno nema normalnih porodica,bar ih ja ne poznajem.Moja mama naravno da nikad nije prihvatila moju razlicitost (koja je tolika da sam oduvek sumnjala u pricu da su oni ZAISTA moji roditelji) i godine su prosle dok nisam skapirala da uopste nije ni bitno hoce li me prihvatiti.Tako sam JA - JA u svojoj kuci a kad odem u roditeljsku kucu sluzim se samo jednim (manjim) delom mozga i to je to.Jedino ne dozvoljavam da se iko mesa u moj odnos sa MOJIM sinom.U svojoj kuci,sa svojom malom Vodolijicom ja mogu da budem JA.I njemu dozvoljavam da bude svoj i RAZLICIT.
 
PalaSMarsa:
PLESsitnihDEMONA:
Ja sam u veoma specificnim odnosima sa svojim roditeljima i mislim da ni, otac ni majka znaju bas najbolje sta je dobro za njihovo dete.Ja sam samog sebe vaspitavao da sam Ja-Ja,takav kakav jesam...i ostatak sveta.Nazalost ili ne srecu,takav stav se mojima,a posebno kevi nije svidjao i ni dan danas se ne svidja.
Majka ne moze da zna,jer nije objektivna.

Dakle,u ovoj zemlji definitivno nema normalnih porodica,bar ih ja ne poznajem.Moja mama naravno da nikad nije prihvatila moju razlicitost (koja je tolika da sam oduvek sumnjala u pricu da su oni ZAISTA moji roditelji) i godine su prosle dok nisam skapirala da uopste nije ni bitno hoce li me prihvatiti.Tako sam JA - JA u svojoj kuci a kad odem u roditeljsku kucu sluzim se samo jednim (manjim) delom mozga i to je to.Jedino ne dozvoljavam da se iko mesa u moj odnos sa MOJIM sinom.U svojoj kuci,sa svojom malom Vodolijicom ja mogu da budem JA.I njemu dozvoljavam da bude svoj i RAZLICIT.

Upravo to..je ono sto ne zelim.
Ne gubim nadu da ce moja majka shvatiti i prihvatiti, samo treba pronaci adekvatan nacin.
Sigurna sam da ne bih volela da moj sin jednog dana igra ulogu koja se meni dopada niti cu ja igrati glavnu ulogu u filmu moje majke.
Ali...kako, kako je ubediti da je svoj posao odradila savrseno i da je vreme da se opusti i uziva u onome sto je izgradila?
Pozdrav za malu vodolijicu :)
 
chili-vili:
PalaSMarsa:
PLESsitnihDEMONA:
Ja sam u veoma specificnim odnosima sa svojim roditeljima i mislim da ni, otac ni majka znaju bas najbolje sta je dobro za njihovo dete.Ja sam samog sebe vaspitavao da sam Ja-Ja,takav kakav jesam...i ostatak sveta.Nazalost ili ne srecu,takav stav se mojima,a posebno kevi nije svidjao i ni dan danas se ne svidja.
Majka ne moze da zna,jer nije objektivna.

Dakle,u ovoj zemlji definitivno nema normalnih porodica,bar ih ja ne poznajem.Moja mama naravno da nikad nije prihvatila moju razlicitost (koja je tolika da sam oduvek sumnjala u pricu da su oni ZAISTA moji roditelji) i godine su prosle dok nisam skapirala da uopste nije ni bitno hoce li me prihvatiti.Tako sam JA - JA u svojoj kuci a kad odem u roditeljsku kucu sluzim se samo jednim (manjim) delom mozga i to je to.Jedino ne dozvoljavam da se iko mesa u moj odnos sa MOJIM sinom.U svojoj kuci,sa svojom malom Vodolijicom ja mogu da budem JA.I njemu dozvoljavam da bude svoj i RAZLICIT.

Upravo to..je ono sto ne zelim.
Ne gubim nadu da ce moja majka shvatiti i prihvatiti, samo treba pronaci adekvatan nacin.
Sigurna sam da ne bih volela da moj sin jednog dana igra ulogu koja se meni dopada niti cu ja igrati glavnu ulogu u filmu moje majke.
Ali...kako, kako je ubediti da je svoj posao odradila savrseno i da je vreme da se opusti i uziva u onome sto je izgradila?
Pozdrav za malu vodolijicu :)


Razlicitost je OK. radi se o toleranciji ili prihvatanju tudje razlicitosti.Kad kazem "razlicita" to podrazumeva da su nasi ciljevi bili razliciti,da je nacin na koji se zabavljamo razlicit,da nam je smisao za humor dijametralno suprotan,da trazimo razlicite osobine prijatelja i ljudi koje volimo,pa cak i odnos prema novcu.Dakle u svemu tome smo razliciti.To ne znaci da se ne volimo ali je ta ljubav nekako stegnuta,bez otvorenog izliva neznosti (izlivi besa su cesci,s obe strane) ali,naposletku,sta sad? da li cu ostatak zivota provesti kriveci sebe, ili njih? OK.,nemam roditelje s kojima delim bliskost ali zato imam svog sina (ko je to kazao da je specifican odnos majka-sin?,u pravu je),i imam svoje hobije i interesovanja,i tu i tamo nekog koga ljubim,i svoje prijateljice ovde i svoje prijateljice rasute po svetu... I je li to malo?! :wink:
 

Back
Top